Metal Tavanlar, Klasik Görünüm

Bina tasarımında metal tavanlar birkaç yıldır kullanılmaktadır. Bu tavanlar 1880'lerde tamamen ortaya çıkmış ve insanların mekanı giyinmeleri için daha uygun bir yol olarak kullanılmıştır. Ayrıca, o zamanlar evler ve işletmeler için etkili bir yangından korunma görevi gören işlevsel bir seçimdi. Bu son derece önemliydi, çünkü o zamanlar ışıkları ve pişirme kaynakları temel olarak açık alev kullanımından geliyordu.

Günümüzün modern tasarımında ve estetiğinde hala kullanılıyorlar çünkü diğer malzemelere daha uygun fiyatlı bir alternatif sunuyorlar, çeşitli renkler, desenler ve stillerde geliyorlar ve yine de aynı derecede işlevsel. Yangından korunma, yalıtım sağlar ve asgari bakım gerektirirler ancak yine de dayanıklıdırlar ve uzun ömürlüdürler.

Erken popülerliklerine rağmen, metal tavanlar 1900'lerin ortalarında Büyük Buhran nedeniyle çekişlerini kaybetti. II. Dünya Savaşı nedeniyle bu tavanları yapmak için kullanılan çelik ve metal malzemelere olan talep arttı. Bununla birlikte, bu metal tavanların popülaritesi yıllar sonra güçlü bir geri dönüş sağlayacaktır. Bununla birlikte, savaş sırasında ve sonrasında hazır olan kalay malzemelerini kullanacaklardı.

Metal tavan uygulamaları çok güçlü ve dayanıklı olduğu ve uzun süre dayandığı için, eski binalardaki tarihi önemleri önceki yüzyıldan beri korunuyor ve bugün hala iyi durumdalar.

Tarih boyunca metal tavan döşemeleri en çok kiliseler, okullar, kütüphaneler, tren istasyonları, oteller ve diğer halka açık yerler gibi ticari uygulamalarda kullanılıyordu. Bununla birlikte, birçok konut uygulamasında da bulabilirsiniz.

alüminyum banyo asma tavan

Metal Tavan Fayanslarının Stil ve Estetiği

İnsanlar metal tavan uygulama görünümünü benimsemeye başladı çünkü Avrupa tarzını andırıyordu ve çok klasik bir görünüm sundu. Ayrıca, evde kullanılacak metal tavan uygulamaları için ayrıntılı desenler oluşturmak üzere sanatçıların görevlendirildiği bir zaman vardı. Bir araya getirildiğinde, panel detaylı ve süslü bir tasarım yaratacaktır. Bu aynı zamanda panelin aslında evden zenginlik ve zenginlik hissi verdiğinden çok daha pahalı olduğu yanılsamasını yarattı.

Metal tavan uygulamaları, eski otel lobilerinin duvarlarında ve tavanlarında, yukarıda belirtildiği gibi daha pratik yararlarının yanı sıra, binaya bir miktar drama ve karakter eklemek için sıklıkla kullanılmıştır. Ayrıca hafif, kurulumu kolay ve nispeten ucuzdu ve duvar kağıdı veya boyaya iyi bir alternatif oluşturdular.

Genellikle eski ve yıpranmış eski tavanları örtmek için kullanılmışlardı, çünkü tamirciler için orijinal duvarları ve tavanları değiştirip tamir etmeleri daha uygun oldu.

Klasik kalay tavan tasarımı karoları, kalıplamayı, dolguyu ve kornişi içeriyordu ve karmaşık desenler kullanarak kuruldu. Bu tavanlar, 1900'lerin başlarında ticari ve kamu binalarında odak noktaları olarak kullanılıyordu. Ancak, aynı zamanda konut evlerini de süslüyor ve erken Avrupa tarzı taklit ediyorlardı.

Tavanlar daha ayrıntılı ve sert tasarımlarda kullanılabilir veya alan boyunca daha küçük vurgular olarak kullanılabilir.

Metal Tavan Panellerinin Onarımı

Geçmişin metal tavan uygulamalarıyla birlikte gelen nostalji ve tarih nedeniyle, son birkaç on yılda restorasyona olan talep oldukça fazla olmuştur. Metal tavan uygulamaları bugün daha modern uygulamalar için kesinlikle bir tarza sahiptir ve şu anda mevcut olan çok çeşitli çeşitlerle, bir ev veya iş dünyasında çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Karmaşık tasarımlar, güzel desenler ve renkler ve birkaç farklı tema ve stille aynı olan farklı metalleri tanıtırken, her odaya sınıf eklerler .

Desenli Bir Tarih

Romantik bir canlanmanın daha fazlası için, evler aynı zamanda evdeki metal tavanların ayrıntılı tasarımlarının yanı sıra doku da içerecek.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.