Modern asma tavanlar: ana tipleri, özellikleri ve avantajları

Çeşitli odaların tasarımında asma tavanlar yaygındır. Bazıları evler ve daireler için uygundur, bazıları ise ofislerde, ofis binalarında ve diğer nesnelerde başarıyla kullanılır. Herhangi bir karmaşıklık problemini çözmenize izin veren birçok türde materyal vardır.

Yaygın modern asma tavan çeşitleri

Lider kaplama malzemeleri üreticileri birçok asma tavan tipi üretmektedir. Tasarım, amaç, görünüm, maliyet ve diğer özellikler bakımından farklılık gösterirler. Bunlar şöyle sınıflandırılır:
Mineral elyaf ve metal alaşımlarından üretilen Armstrong tipi sistemler;
alüminyum ve çelik konstrüksiyon Petek;
yüksek kaliteli alüminyumdan yapılmış kanatlı tavanlar;
metal panelleri;

Dairesel tavanlar

Armstrong asma tavanlar: temel özellikler
Konut dışı binaların yapımında Armstrong tavan sistemleri kullanılmaktadır. Popülerlikleri düşük maliyet, basitlik ve yüksek hızlı kurulumdan kaynaklanmaktadır. Ürünler, metal bir çerçeveden oluşan tanınabilir bir tasarıma sahiptir. İkincisi, T şeklinde bir profil ile karakterizedir. Dikdörtgen bir şekle sahip sıkıştırılmış plakalarla desteklenir. Özel işlemden geçirilmiş bazalt pamuklu yün, nişasta, alçı ve diğer katkılardan elde edilen özel bir mineral maddeden üretilirler, en yaygın 60x60 cm parametreli, 1-2,5 cm kalınlığında olan levhalardır. farklı tipte ürünler:
ince dokulu basit beyaz veya kükürt paneller;
ayrıca hidrofobik bileşiklerle kaplanmış;
artan nem direnci ile;
gelişmiş ses yalıtımı ile;
sıradışı bir tasarıma sahip (desenler veya delikler).

Petek Asma Tavan Sistemleri

Bu ürünler kafes şeklinde sunulmaktadır. Restoran, alışveriş ve sergi salonları, pavyonlar - geniş bir alana sahip odalar yapıyorlar. Listelenen tüm nesnelerin ortak bir özelliği de yangın güvenliği gereksinimleridir. sistem
Petek Tavan size yardımcı programlara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar ve odaya çekici bir görünüm verebilir. Bu tavanların tasarımı alüminyum bir kafesden oluşur. Profil, farklı renk ve tonlarla kaplıdır, bu da iç tasarım için geniş olanaklar sunar. Bu ürünler diğer askıya alınmış yapı tipleri ile birleştirilebilir. Alçıpan ile birleştirildiğinde muhteşem çok seviyeli yapılar yaratılır. Petek Tavan türleri de çeşitlilik gösterir:
Standardı. U şeklinde bir profil sağlayan zemine paralel yerleştirilmiş düz bir yüzey hakimdir.
Perdeler. Bu ızgara hücre yoğunluğunu arttırdı, bu da iyi bir iletişim maskelemesine katkıda bulunuyor.
Piramit İşte Y şeklinde elemanlar uygulanır. Çok seviyeli tavanların, tavan aralığının ve diğer standart dışı nesnelerin tasarımı için uygundurlar.
Çok seviyeli sistemler. Bu tür yapısal elemanlar, yüksek bir tasarım potansiyeline sahiptir.

Modern tavanlar

Bu tip askıya alınmış yapılar bütçe kategorisine aittir. Kamusal alanların iyileştirilmesi için tasarlanmıştır. Metro istasyonlarında, pazarlarda, havaalanlarında ve tren istasyonlarında görülebilir, alüminyum veya PVC'den yapılmış raylar temelinde sistemler inşa edilir. Uzunluğu üç metreye ulaşıyor. Dışarıdan, fıçı tahtası veya kaplamaya benzerler. Avantajları böyle yönleri:

Metal Tavanlar: Özellikler ve Özellikler

Malzemeler Amstrong ile benzer bir yapıya sahip. Kurulumu kolaydır. Uygulaması için, pahalı ekipman kullanmak için uzmanları dahil etmek gerekli değildir. Bu ürünler korozyondan ek işlem görmüş alüminyum veya çelikten imal edilmiştir. Bu tip kasetler farklı renklerde boyanmıştır. Ayna veya mat yüzeyleri olabilir, metalize edilmiş bir etkiye sahip olabilirler.Bu yapılar gizli ve açık olarak sınıflandırılır. İlki kapalı bir destek çerçevesine sahiptir. Ek yerleri özel astarlarla maskelenir. Bu sistemler konut binalarının, perakende alanlarının ve spor salonlarının tasarımı için uygundur. Başlıca avantajları:
kurulum kolaylığı;
modüllerin hızlı değişim olasılığı;
iyi nem direnci ve yangın dayanımı;
bakım kolaylığı ve uzun ömür;
iletişime ücretsiz erişim.
Baffle asma tavanlar
Bu raf sistemleri çeşitlerinden biridir. Başlıca özelliği, çıtaların sıradışı şekli ve parlak bir görsel efekt yaratmasıdır. Mağazalara, catering işletmelerine düşünülen tasarımlar monte edildi. Genellikle stüdyo dairelerin ve geniş bir alana sahip kır evlerinin sahipleri tarafından tercih edilirler. Uzun metal lamel sistemleri yaratılmıştır. Olumlu özellikleri:
orijinal çekici görünüm;
Mükemmel pürüzsüz yüzeylerin montajı ile elde etmek için yeteneği;
Herhangi bir iç mekan için mükemmel çözümü seçmenize izin veren geniş bir renk ve ton paleti;
kullanımın evrenselliği;
kurulum işini yapmada zorluk yok;
mükemmel çalışma özellikleri (nem direnci, yangın dayanımı).
Asma tavanlar, çeşitli amaçlar için binaların geliştirilmesinde öncü bir rol oynamaktadır. Her inşaat türünün kendine göre avantajları vardır. Çeşitli çözümler, tasarım fikirlerine ve gereksinimlerine dayanarak bunları kullanırken mükemmel sonuçlar elde etmemizi sağlar.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.