Mutfak asma tavan

Mutfakta Alçıpan Asma Tavan Çözümleri

Mutfakta asma alçı tavan ucuz bir asma tavan türüdür. Tavan yüzeyinin bu tasarımı, kurulum kolaylığından, en son aydınlatma sistemini donatma kabiliyetine kadar uzanan çeşitli avantajlara sahiptir. Ancak alçıpan levhaları bağladıktan sonra, bağlantıların yapıştırılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sayede, alçıpandan mutfakta tavana bile mükemmel uyum sağlayabilirsiniz.

Mutfak tasarımında alçıpan tavan

Bu kaplamanın en büyük avantajı kurulum hızıdır. Alçıpan mutfak tavanları, en karmaşık desende ve geniş odalarda bile birkaç günde tamamlanır. Plakalar çok kolay takılır ve boyama zor değildir. Malzemenin çevre dostu olması, mutfaktaki alçıpan tavanın nefes almasını sağlar ve bu da odayı doğal olarak küflenmeye karşı korur. Aynı zamanda, karışık tip bir malzemeden mutfakta alçı alçıpan tavanlar en etkilidir. Nemi kolayca uzaklaştırır ve sıcaklık değişimlerine cevap vermez.

Tasarım özellikleri

Alçıpan mutfak tavanlarının tasarımı istenen sonucun sunulması ile başlar. Kaç seviyeye sahip olmak istediğinizi, kaplamanın renginin ne olması gerektiğini ve tavandaki desenin alçıpandan varlığını düşünmeniz gerekir . Çok faydalı olacak, uzmanların danışması ve mutfakta alçıpan tavanların fotoğraflarını analiz etmek için tasarımın gerçekliğinin ön değerlendirmesi.
  • Dikdörtgen yüzey odanın şeklini ayarlamayı kolaylaştırır;
  • Dar bir mutfak için kare tavan mükemmeldir;
  • Yüzeyin yuvarlak şekli odanın merkezini mükemmel bir şekilde ayırt eder;
  • Tavanlar kavisli ve oval bile olabilir.

Mutfak Alçıpan Tavan Dekorasyonu

Başarıyla seçilen doku, kullanılabilir alanı görsel olarak artırmanıza olanak tanır. Mat tavanlar yorucu parlama olasılığını ortadan kaldırır ve bu nedenle bu yüzey gözler için hoş olur. Bu tür tavanlar klasik bir tarzın düzenlemesidir. Ek olarak, modern aydınlatma cihazlarının kullanılmasıyla tavan yüzeyi yalnızca kazanır. Ancak tavanın bir kısmının aydınlık ve parlak olmasını istiyorsanız, o zaman parlak boyalar yapacaktır.

Tasarımda aydınlatma

Aydınlatmayı düzgün bir şekilde düzenleyebiliyorsanız, mutfaktaki alçıpan tavan yeni bir görünüme kavuşacaktır. Tasarımcı, kendi özel stilinizi yaratmanıza izin veren güçlü bir araçtır.Dekorasyon olarak algılanacaklar;
  • Kullanımları odadaki belirli bir alanı veya hatta bir nesneyi vurgulamanızı sağlar;
  • Işığın parlaklığını ayarlama yeteneği;
  • Ek renkler kullanırken, en uygun tavan aydınlatma tasarımını seçerek muhteşem bir ışık oyunu yaratabilirsiniz .

Çoğu modern tasarımcı LED arka aydınlatmayı tercih eder:

  • Akşamları ve geceleri sürpriz yapabilir;
  • Renk çok çeşitli olabilir;
  • Bu tür lambalar oldukça ekonomiktir.

Tasarım seçenekleri

Mutfaktaki alçıpan tavanlar daireler, çiçekler, kornişler ve hatta soyut desenler gibi her türlü formu oluşturmanıza izin verir. Tüm bu çeşitlilik, normal bir yüzeyi gerçek bir sanat eserine dönüştürmenize izin veriyor.

Tek katlı tavan

Pek çok tasarımcı, alçıpanlı bir mutfak için böyle bir tavanın en rasyonel çözüm olduğundan emindir.

İki katlı tavanlar

Odanın yüksekliğinde 15 cm'ye kadar kaybetmekten korkmazsanız, çarpıcı bir etki elde edebilirsiniz. Genellikle, kontrast renk ve doku kombinasyonları kullanılır. Aynı zamanda, iki seviyeli yapılarda, aydınlatmaya özel önem verilmektedir. Ana ışık kaynağı daima merkeze yerleştirilmelidir, ancak tavanın altına ve yanlarına ilave spot veya LED lambalar monte edilmelidir. Böylece, iç mekanın saygınlığını vurgulamaya yarayan, benzeri görülmemiş bir etki elde edilir.

Kademeli ve çok katlı tavanlar

Kademeli yapılar, odaya istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Bir mutfaktaki alçıpan tavanın böyle bir tasarımı, hacimsel bir mozaikin parçası olabilir veya bütün bir daire veya evin daha karmaşık bir dekorasyonunu oluşturabilir.

Duvarlara bağlantı

Bu tür tavanların şüphesiz avantajı, duvarlara uyumlu bir şekilde hareket edebilmeleridir. Sonuç, mükemmel ve orijinal.

Dalgalar, eğri çizgiler, asimetri

Alçıpan tavanların etrafındaki asimetrik tasarım, eşsiz bir mutfak tasarımı oluşturmanıza olanak sağlar.

Belirli alanları vurgulayın

Sıradan bir avize yerine bir alçıpan çemberi yapar ve üzerine spot ışıkları takarsanız, yemek masasının çok etkili bir şekilde aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.