Mutfak-yemek odasında tavan nasıl yapılır?

Geniş bir yemek alanının mutfağındaki ekipman mantıklı bir karardır. Yemek masasını buraya koymak ve odaya aktarmak çok daha uygun. Ancak, bu oda özel bir dekorasyona ihtiyaç duymakta ve imar gerektirmektedir. Bunu yapmanın en kolay yolu, çeşitli tavan bileşimlerinin yardımıyla bunu yapmaktır. Bu makaledeki fotoğraf, mutfağın tavanın görsel bir bölücü işlevi gördüğü bir yemek odasına nasıl göründüğünü gösterir ve benzer tavan yapılarının ne olabileceği hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz.

seçenekleri

Zeminlerin perdahlanması ile odanın bazı kısımlarını açıkça ayırt etmek için, tavan kompozisyonunda görsel olarak göze çarpan bir eleman oluşturmanız gerekir. Fiziksel bir ayrılık oluşturmadan gerekli alanı tahsis eder. Bunu başarmak için farklı teknikler ve çözümler kullanabilirsiniz:

  • Tavan kirişleri . Bir odayı mükemmel bir şekilde birkaç parçaya bölerler ve monte etmek için iç mekanı tamamen yeniden yapmak zorunda kalmazsınız - kolayca herhangi bir yere kolayca yerleştirilen parçaların köpük taklitlerini satın almanız yeterlidir.
  • Hacimli şekiller ya da çok-katmanlı bir çözüm alçıpan tavan . Farklı seviyelerde bulunan birkaç uçak ve tavan kirişlerinin benzerliği ve aynı zamanda alanı ayıran üç boyutlu elemanlar olabilir.
  • Streç bileşimleri . En geniş imar yöntemi seçimi olacaktır. Tuvalin kontrast renklerinin kontrastı, bölgelerin hacimsel ayrıntılarla vurgulanması veya kaplamanın farklı yüksekliklerde gerilmesiyle yapabilirsiniz.

Aynı zamanda, belirtilen tüm malzemeler ve yapılar birbirleriyle birleştirilebilir. Plastik paneller veya metal çubuklar gibi en ekonomik kaplamaları kullanmamalısınız - çoğu durumda çok çekici görünmezler.

kirişler

Bu seçeneğin bir özelliği, odanın bölümleri arasında açık bir sınır oluşturulması olacaktır. Bununla birlikte, bu bölme bölme yöntemini seçerken dikkate alınması gereken bazı nüanslar vardır. Her şeyden önce, duvarların yüksekliği. Çok yüksek değilse, bu tür detaylar oldukça büyük boyutlara sahip olduklarından rahatsızlık yaratacaktır. Aşağıdaki fotoğraf, kirişlerle süslenmiş mutfak yemek odasındaki tavanı göstermektedir.

Ayrıca, mevcut iç bölüme sığmayabilirler. Tüm odanın tasarımını dikkatlice düşünmeniz ve dekor için tek bir konsept oluşturmanız gerekir. Tüm tasarım stilleri bu öğelerin varlığını sağlamaz. Bu odayı bölme seçeneğinden hoşlanıyorsanız, ancak ahşap parçalar dekorun genel fikrine uymuyorsa, diğer malzemeleri kullanabilirsiniz.

Herhangi bir mutfak, yemek odasına, alçıpan tavanları monte ederseniz daha ilginç görünecektir. Çok işlevseldirler ve çeşitli iletişimlerin kapsamına yerleştirilmesinden temel örtüşme düzensizliklerini maskelemeye kadar birçok farklı görevi kolayca çözmenize olanak tanırlar. Ancak alçıpandan, alanı açıkça sınırlayacak şekilde benzer kirişler oluşturabilirsiniz.

Hem ayrı ayrı konumlandırılmış hacim rakamları hem de büyük bir yapının parçaları olabilir. Alçıpan tavan iyidir çünkü en düşük maliyetle çok karmaşık şekiller yaratmanıza izin verir. Bu tür bir tasarımın dezavantajı oldukça fazla zaman harcamak zorunda kalacak bir şey olacaktır.

Gerilim kapağı

Pek çok sorunu çözmenin bir başka çok yönlü yolu - uzatılmış kanvas. Özellikle, bu son işlem seçeneği ıslak bir oda için uygundur. Görünüşe göre daha güzel bir yüzey bulmak zordur ve böyle bir tavanın işlevselliği GCR bileşimlerinden bile daha büyük olacaktır. Aynı zamanda, kayıt maliyeti ve şartları alçıpandan çok daha az olacaktır.

Görsel ayrıştırma, farklı bölgelerde farklı renklerin kaplanmasıyla gerçekleştirilebilir. Karşıt tonları seçerseniz, kenarlıklar çok belirgin olacak ve tavan tek seviyeli kalacaktır.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.