Neden Metal Tavanları Seçmelisiniz?

Metal asma tavanlar, metal ızgara sistemi tarafından desteklenen kare panellerden yapılmış asma tavanlardır. Bu ızgara sistemi, genellikle ahşap veya duvarcılık gibi diğer malzemelerden yapılmış daha yüksek bir tavandan asılır. Bağlama telleri daha sonra metal damla tavanı korumak için tavanı daha kalıcı tavana tutturmak için kullanılır, böylece uygun bir yükseklikte kalır.

Basitçe söylemek gerekirse, metal asma tavanlar orijinal tavanın altına monte edilmiş tavanlardır. Öyleyse neden fiberglas ve vinil gibi daha geleneksel tavan tiplerine göre metal bir açılır tavan seçmelisiniz? Pekala, bu sorunun cevabını ve bir sonraki tadilatınız için yararlı bulabileceğiniz bazı bilgileri bulabilirsiniz.

Ekonomik Seçim

Geleneksel tavanlardaki metal asma tavanlar, daha küçük ve daha sıkı bir yenileme bütçesiyle çalışıyorsanız iyi olan çok daha ekonomik bir seçenek sunar. Bu tip tavanların montajı için çok fazla ek ve kapsamlı çalışma gerektirmez ve bu işlem sırasında herhangi bir şeyi yıkmanız veya yeniden inşa etmeniz gerekmez.

Kurulumu inanılmaz derecede kolaydır ve diğer tavan tipleri ile bulacağınız tüm ekstra maliyetlerle karşılaştırıldığında, bir metal açılır tavan döşemenin genel maliyetini düşük tutar.

Geniş Malzeme ve Renk Seçimi

Metal asma tavanlarda, bir sonraki tadilatınız için seçebileceğiniz çok çeşitli malzeme ve renklere de sahipsiniz. Dolayısıyla, bu tavanlar oldukça işlevsel olsa da, çok estetik olabilir ve kişisel tarzınıza ve zevklerinize uyabilir.

Ek olarak, metal tavanınız için de farklı aydınlatma seçeneklerine sahip olacaksınız, böylece olanaklar sınırsız olacak.

Neme Dayanıklı Malzeme

Daha geleneksel bir tavana metal asma tavan takmanın bir diğer büyük avantajı, neme karşı dirençli ve hijyenik olmalarıdır. Neme dayanıklı oldukları için, bu tavanı ayrıca yüzme havuzu alanları, hastaneler ve fabrikalar gibi çok fazla su ya da nemin bulunduğu alanlar için uygun bir seçimdir.

Yangın koruması

Neme dayanıklı özelliklerine ek olarak, metal tavanların da yangına karşı koruma ve ısı yalıtımı sunduğunu göreceksiniz. Ayrıca, diğer tavanlardan yararlanmalarına ek olarak yangın güvenliği ve güvenliği ile geleneksel tavan tiplerine çok yeşil bir alternatiftir.

Ses sönümleme

Ses yalıtımı aynı zamanda bazı sahiplerinin tadilatlarını tamamlarken görebilecekleri önemli bir husustur. Metal asma tavanlar ses yalıtımı sağlar ve gürültüyü binadaki diğer seviyelerden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Bu, çalışılması daha kolay olan daha sessiz ve daha profesyonel bir ortam sağlayacaktır.

Metal Tavanlar ve Diğer Tavanlar

Daha önce belirtildiği gibi, metal asma tavanların alçıpan tavanlara kıyasla nispeten kolay bir şekilde monte edilmesi mümkündür. Alçıpan tavanları geniş miktarda ek iş gerektirir ve her bir alçıpan levha tipik olarak her biri yaklaşık altmış kilo ağırlığındadır. Bu nedenle, başarılı bir kurulum için birden fazla kişiye ihtiyaç olacaktır. Metal asma tavanlar harika bir tadialt ev yenileme projesi olabilir ve sadece bir haftasonunda kolayca tamamlanabilir.

Vinil ve fiberglas tavanlar, insanların evlerinin yenilenmesi için yönelebilecekleri diğer seçeneklerdir, ancak, örneğin, seçim için tasarım seçenekleri söz konusu olduğunda, sınırlı olacağınız için, fiberglasın gerçekten boyanamayacağı unutulmamalıdır. boşluk. Ayrıca metal asma tavanlar kadar çekicilik ve kişiliğe sahip değiller ve yine daha pahalı ve daha fazla zaman alıyorlar.

Sonunda, süslemek için zamanı geldiğinde, alçıpan sizi biraz daha stil ve kişiliğe sahip olmanızı dileğiyle bırakacaktır. Alçıpan düz, yumuşak, sıkıcıdır ve diğer malzemeler kadar estetik olarak hoş değildir. Metal asma tavanlar çok farklı renklere, stillere, cilalara ve seçilebilecek tasarımlara sahiptir ve her biri uzaya doku, stil ve hatta derinlik katabilir.

Renkler de muazzam olduğundan, zaten var olan dekorunuzu kolayca eşleştirebilir ve tamamlayabilirsiniz ve yalnızca kendi hayal gücünüzle sınırlı kalacaksınız. Bu yüzden, bir dahaki sefere bir ev yenilemesi yapmayı düşündüğünüzde, genellikle kullanılan geleneksel tavan tiplerine göre metal tavan döşemeleri ile karşılaşacağınız avantajlara daha yakından bakmalısınız. Hayal kırıklığına uğramayacaksın.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.