Otopark ve zemin poliüre kaplamaları

Polyurea su yalıtım malzemesi, tüm alanlarda su geçirgenliğine mükemmel direnç gösteren bir üründür. Bu yerlerden bir tanesi otoparktır. Açık bir otopark veya kapalı otopark olup olmadığı, Polyurea otopark katlarında son derece dayanıklı ve uzun yıllar zeminleri korur. Otopark döşemesi, sistem olarak yüksek dayanıklılık ile beton ve şap uygulamalarında yoğun trafik alanları olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. Otoparklar, arazide yoğun trafik nedeniyle yüksek aşınma oranlarına sahip bölgelerdir. Bu nedenle, direnç yüksek olmalı ve zemin uygulamaları doğru planlanmalıdır.

Otopark zeminlerinde yüksek darbe mukavemetine duyulan ihtiyaç nedeniyle, bir çözüm için sertleştirilmiş beton aranır. Ancak, bu kalıcı ve doğru bir çözüm değildir.
Genel olarak, çoğu Avrupa ülkesinde, daha fazla uygulanan sistem poliüre kaplı yalıtım sistemidir. Isobir poliürea uygulaması, açık alanlarda UV ışınlarına karşı en yüksek dirence sahip tek kaplama özelliğiyken, su geçirmezlik avantajı sağlar. Otoparklarınızı her yönden koruyabilmeyi garanti eden, tüm işinizin uzun ömrü, aynı zamanda, ceplerinizi de dikkate alarak para tasarrufu sağlayan bir yalıtım şirketi olarak analoglarından ayrılıyor.

Polyurea kaplaması ile yüzeyler araçtan uzakta yıkanabilir ve yağmura ve kar yağmaya karşı benzin ve yağ geçirmez kalır. Polyurea uygulaması ile bu zeminler kimyasallara karşı direnç sağlar.

Bu şekilde yapılacak poliüre kaplamalar sayesinde otopark betonlarına çok az yük konur ve betonlar kimyasal atıklara karşı korunur.

Çatıda bulunan poliüre kaplama da iç ışığı da koruyan gelen ışığı yansıtır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.