Panel asma tavan

Panel asma tavanlar

Günümüzde, tesislerin tasarımında tavana çok dikkat edilmektedir ve bu nedenle genellikle asma tavan kullanılmaktadır. Bu, tek seviyeli asma tavandan başlayıp çok seviyeli yapılarla biten alışılmadık bir tavan oluşturmanıza izin veren özel bir tasarımdır . Çeşitli tavan türleri arasında, en az 300 milimetre büyüklüğünde kare panellerden oluşan bir panel asma tavan da vardır. Bir panel tavan, basitten karmaşıklığa kadar çeşitli tavan tasarımlarını yapmak için kullanılabilmesi açısından uygundur. Birbirlerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapacak kavisli zarif tasarımlar elde edebilirsiniz. Farklı aydınlatma türlerini kullanan iki seviyeli asma tavanlar özellikle güzeldir. Yani, bu tip bir asma tavanın olanakları, tavanın herhangi bir türünü ve şeklini yapmanıza izin verir.

Herhangi bir malzeme panel tavanlar için malzeme olarak kullanılabilir - alçıpan, plastik, metal, ayna ve cam olabilir. Malzeme seçimi açısından hayal gücü tükenmez. Farklı malzemelerin bireysel panellerinin bir kombinasyonuyla bir tavan bile düzenleyebilirsiniz. Bir malzeme seçerken, odanın işlevselliği üzerinde durulur. Bu nedenle, örneğin, bu bir yatak odası ise, buzlu asma tavanlar kurmak en iyisidirve ön odalar için bir ayna veya parlak tavan uygun olabilir. Genellikle, panel tavanlar kamu binaları için de kullanılır, çünkü böyle bir tavan kesinlikle herhangi bir atmosfer yaratır ve kurulumu çok kolaydır. Böyle bir tavanın montajı çerçeveye yapılır ve panellerde kurulum süresini ve işçiliğini azaltan özel bağlantı elemanları bulunur. Kurulum kolaylığı ayrıca, genellikle plakalar için kullanılan malzemeye bağlı olarak değişen plakaların düşük ağırlığı ile açıklanmaktadır. Genellikle bu çok hafif olan alçıpan.

Panellerden asma tavanların ana üreticileri Knauf ve Armstrong'dur. Bu şirketlerden tavanlar çeşitli ek özelliklerde farklılık gösterir. Hijyenik, yanmaz, neme dayanıklı ve diğer tavan tiplerini seçebilirsiniz. Panel asma tavanın bu özellikleri, en uygun seçeneği seçmenizi ve kullanımını daha işlevsel hale getirmenizi sağlar.

Panel asma tavanların avantajları, çevre dostu olmalarıdır. Çoğu şirket asma tavanlarını güvenli malzemelerden yapar ve alıcıya gerekli tüm sertifikaları sağlar. Diğer bir avantaj, armatürlerin değerini azaltan yansıtıcı yüzeydir. Doğal ışık kaynağının olmadığı bir odada yansıtıcı yüzeyli panel asma tavan uygun olacaktır. Böyle bir tavanın aydınlatması genellikle tüm odanın tasarımına göre seçilir. Genellikle asma tavan için kullanılan spot ışıklarıodanın belirli alanlarını vurgulamak için. Diğer durumlarda, dağınık üst ve yönlü lokal ışık tercih edilir. Bu tavan tipini kurarken uygulanabilecek birçok tasarım projesi vardır. Bu, tavan türleri ve formları ile aydınlatma için geçerlidir. Bazen sıradan olanlarla mükemmel bir şekilde birleşen ve aynı zamanda bağımsız olarak kullanılan delikli plakalar bile kullanılır. Panel asma tavanlar, gürültünün odaya girmesini geciktirmekle kalmaz, aynı zamanda üretilen sesi de arttırır. Yani, akustik bir tavan seçebilirsiniz.

Bu asma yapı herhangi bir binaya kurulabilir: konut, kamu ve eğlence. Geniş bir alanda, tavan montajı için işçilik maliyetlerini azaltmak için genellikle daha büyük paneller kullanılır. Ve konutlarda standart panel boyutları kullanılır ve bu tür tavanlar dekoratif görünür. Genellikle panel asma tavan, odanın dekorunun ana unsuru haline gelir.

Bu nedenle, panel asma tavan, tüm oda tipleri için evrensel bir seçenektir ve odanın rahat ve hoş bir atmosferi yaratmak için kullanılır. Panel tavan türleri, clip in metal asma tavan, lay on metal tavan, lay in metal tavan gibi seçenekler panel tavan tasarımına imkan sunar.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.