Petek Asma Tavan Nedir

Petek Tavan Nedir

Petek asma tavan nedir? Günümüzde tasarımında en modern ve orijinal asma tavanlardan biri Petek asma tavan. Metal Petek Tavan kafes ve bunun nedeni asma tavanın kendisinin kafes oluşturan alüminyum Profilden oluşmasıdır. Standart Petek Tavanın hücre boyutu 40 x 40 ila 200 x 200 mm arasında olabilir, hepsi arzunuza ve tabii ki tavanın boyutuna bağlıdır. Örneğin, tavan yüksekliği 5 metreden az olan bir odada, 100 x 100 mm'den az hücreli bir ızgara kullanılması tavsiye edilir ve tavan yüksekliği 5 metreden fazla olan bir odada zaten 100 x 100 mm veya daha büyük hücreli bir ızgara vardır. Özel asma evlerden iş merkezlerine ve alışveriş komplekslerine kadar bu tür asma tavanlar artık çok çeşitli odalarda popüler. Petek tavanları birçok avantaja sahiptir - dayanıklılık ve yangına dayanıklılık, nem direnci ve ses yalıtımı, tüm kalite ve güvenlik standartlarına uyumun yanı sıra, yansıma ve ışık saçılması nedeniyle kurulum ve enerji tasarrufu kolaylığıdır.

Günümüzde en modern ve yaygın asma tavanlardan biri Petek tavanıdır. İsmi, bir kafes olan İtalyanca "petek" kelimesinden gelir ve bu, böyle bir tavanın bir kafes oluşturan uzunlamasına ve enine alüminyum profillerden oluşmasıyla açıklanır. Izgaralar, çeşitli uzunluklarda (600, 1200 ve 2400 mm) raylardan monte edilmiş bir askı sistemine monte edilir. Tavan sisteminin kendisi alt tavana askılar vasıtasıyla tutturulur ve ayrıca duvar köşeleri ile desteklenir. Estetik ve destekleyici işlevin yanı sıra köşeler, tavan düzleminin eşit bir ufkunu da belirler. Burada Petek asma tavan kurulum talimatları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Petek tavanının avantajları

 • Güç. Her bir profilin ayrı ayrı elle buruşturulması veya deforme olması zor olmayacaktır, ancak, monte edildiğinde kafes yeterince güçlü ve sert bir yapı oluşturur ve kılavuz profiller üzerine monte edilen ızgaralar genellikle tek bir sert yapı oluşturur ve her bir parçası olabilir. Hem kafesin kendisinin hem de bir bütün olarak tavan sacının bütünlüğünü ve geometrisini ihlal etmeden istenen sıklıkta sökülebilir.
 • Dayanıklılık. Alüminyum petek tavan profilleri çoğunlukla, hem metalin mükemmel anti-korozyon özellikleri hem de boyalı kaplama nedeniyle yeterince yüksek dayanıklılık sağlayan boyalı alüminyumdan yapılır.
 • Yangına dayanıklılık ve yangın güvenliği. Metal tavan profilleri yüksek yangın güvenliği özelliklerine sahiptir:
  • Yanıcılık- NG (yanmaz), G1 (hafif yanıcı)- boyalı bir tavan için.
  • Yanıcılık- B1 (hemen hemen yanıcı)
  • Toksisite - T1 (düşük toksisite)
  • Duman üretme yeteneği- D1 (düşük duman oluşumu)

Yukarıdaki parametreler esas olarak profillerin boyalı kaplamasıyla belirlenir. Malzemenin kendisi daha yüksek yanmazlık özelliklerine sahiptir.

 • Nem direnci. Malzemenin koruyucu boya kaplaması ve korozyon önleyici özellikleri, yüksek oda nemine karşı mükemmel direnç sağlar.
 • Tüm kalite ve güvenlik standartlarına uygunluk. Tarafımızdan satılan tüm Petek tavan ürünleri kalite belgelerine sahiptir.
 • İç mekân akustiğinin iyileştirilmesi. Tavanın hücresel "açıklığı" nedeniyle, ses tavanın üstündeki boşluğa nüfuz eder, dağılır ve yalnızca kısmen geri yansıtılır, bu da yankı etkisini azaltır ve odada daha iyi konuşma anlaşılırlığı sağlar.
 • Tavan boşluğuna ve orada bulunan yardımcı programlara kolay erişim, kural olarak, 600x600 mm boyutlarında, ellerinizle iletişimle rahatça çalışmak için yeterli olan ızgarayı çıkarma kabiliyeti nedeniyle gerçekleştirilir veya hatta gerekirse, içeride sürünebilir.
 • Göreceli kurulum kolaylığı. Doğru geometriye sahip yüksek kaliteli profiller hızlı ve kolay bir şekilde monte edilir ve de monte edilir.

Petek tavanları nerede kullanılır?

Petek asma tavanların kullanımı, tesislerin tasarımı ve dekorasyonu için geniş olanaklar sunar. Tavanın geometrik yapısı ve odanın iyileştirilmesi için çeşitli renk çözümleri, bu tür tavanlar çeşitli görevleri yerine getirmek için en iyi çözümdür. Kısa sürede onarım yapmak veya ofisinizi dönüştürmek gerektiğinde, Petek tavanlar, tasarımları gereği, mimari çözümlerin büyük çoğunluğuna hızlı bir şekilde monte edilir.

Ek olarak, mühendislik ağlarının operasyonları sırasında bakımını yapmak için çok uygun olan, ara bölme boşluğuna hızlı erişim sağlarken, mühendislik iletişimi süspansiyon sisteminin arkasına gizlenebilir. Tavanlar, tüm yangın güvenliği standartlarına tam uyumlu, yanmaz malzemelerden yapılmıştır. Artan direnç, yüksek iç ortam nemi için de geçerlidir.

Yerleşim için işgal edilen alanın alanını önceden belirleyen Petek asma tavan satın almadan önce, görevlere göre uygun tavan tipini seçebilirsiniz. Açık yapı, mükemmel yangın söndürme özellikleri ve bu tip tavanın daha önce açıklanan diğer avantajları, onları özellikle kritik ve büyük şantiyelerde kullanım için tercih edilebilir kılar. Çarpıcı bir örnek, alışveriş, eğlence ve iş merkezleri, oteller, ticari, idari ve tıbbi kurumların dekorasyonunda metal petek asma tavan yaygın kullanımıdır.

Tavanların çok yönlülüğü ve çok yönlü görevi, etkili ses ve ısı yalıtımı ile tamamlanır- bunlar havadaki gürültüyü etkili bir şekilde emer ve odadaki ısıyı tutar. Gerekirse tavanlar, örneğin yeni aydınlatma armatürlerinin montajı veya yardımcı programların onarımı için kolayca sökülebilir. Şık, dayanıklı ve aynı zamanda yanmaz olan Petek asma tavanlar, kendi, güvenilir ve dayanıklı ofisinizi inşa etmek için ihtiyaç duyduğunuz nitelikleri bir araya getiriyor.

Petek tavanlarının mekanınızda kullanılması anında pozitif bir tavır yaratır, ayrıcalık ve bireyselliğin yanı sıra tadın varlığını vurgular. Tavanlar, geliştirdiğiniz herhangi bir tasarım projesine kolayca sığacak ve en cüretkâr ve riskli fikirlerin somutlaşmasında iç yaratıcılığınızı ortaya çıkaracaktır.

Petek asma tavan fiyat ve kalite açısından benzersizliği, web sitemiz üzerinden tavan siparişi vererek herhangi bir oda için uygun seçeneği seçmenize olanak tanır. Site, Petek tavanlarının tüm mevcut tip ve boyutlarının yanı sıra çeşitli tasarımlarda Petek asma tavan için çok çeşitli lambalar içerir.

Ne tür Petek tavan var?

Piyasada çok çeşitli Petek tavan türleri bulunmaktadır:

 • Standart hücreli Petek tavan
 • Standart olmayan hücreye sahip Petek tavan (veya karışık alüminyum petek tavan)
 • Petek tavan T15 taşıyıcı sistem ve Petek tavan T24 taşıyıcı sistem
 • Dikdörtgen Petek tavan
 • Piramidal Petek tavan
 • Çok düzeyli Petek asma tavan
 • Çapraz Petek tavan
 • Ahşap desenli Petek tavan

Petek asma tavan çeşitlerinin her birinin hangi özelliklere sahip olduğunu ve temel farklılıklarının neler olduğunu anlamak için bu makaleyi deneyelim.

Daha iyi bir anlayış için, tavan sisteminin tavanın temsil ettiği her şey anlamına geldiği hemen kabul edilecektir- asma sistemi, ızgaralar, köşeler. Taşıyıcı sistemi, sırayla, bu çerçeveyi tutan kılavuz profillerin veya T profillerinin ve askıların monte edilmiş bir çerçevesidir.

Petek asma tavan kalite denebilecek şey

Metrelerin üzerindeki profiller bir yandan diğer yana gidiyor gibi göründüğünde, eğimli bir geometriye sahip monte edilmiş Petek tavan muhtemelen fark etmişsinizdir. Bu görünümün birkaç nedeni olabilir:

 • Kılavuz profillerden yanlış monte edilmiş çerçeve. Büyük ölçüde kurulum ekibinin niteliklerine bağlıdır. Sanatçıların profesyonelliğine şahsen ikna olabilmeniz için iş örnekleri, işlerini yaptıkları nesnelerin adreslerini isteyin. Bununla birlikte, malzemenin kalitesi burada, aşağıda daha çok önemli bir rol oynamaktadır.
 • Küçük metal kalınlığı. Bazı üreticiler, metalin kalınlığını azaltarak malzemeden tasarruf edebilir, bunun sonucunda profil daha esnek ve deformasyona daha yatkın hale gelir.
 • Yanlış profil geometrisi. Petek asma tavan bölümdeki profili "P" harfine benzemelidir. Yanlış profil "L" yi andırır ve buna göre "baba" ve "anne" profillerinin birleşme noktalarında zaten ortaya çıkıyor ve bu profillerin geri kalanında metal yere iniyor. Görsel olarak, kafese bakarsanız, profillerin bir dalga içinde nasıl gittiğini görebilirsiniz, bu da hemen tavanın genel görünümünü bozar. Aşağıda kaliteli ve düşük kaliteli profiller arasındaki farkı tahmin edebilirsiniz.

İlk görüntüde soldaki profillerin doğru şekle sahip olduğunu ve birbirine oldukça sıkı bitişik olduğunu, sağdaki profillerin ise birbiriyle patladığını görebilirsiniz. Aynısı dördüncü resimde de göze çarpmaktadır. Bu gözlem, kutunun açılması sırasında zaten profillerin kalitesine, çıkarmadan dikkat etmenizi sağlar. İkinci ve üçüncü görüntülerde, düzensiz kesit şekillerine ek olarak, sağdaki profillerin tüm profil boyunca hafifçe kıpırdandığını görebilirsiniz. Hafif yalpalamaya izin verilir, ancak sağdaki profiller bu toleransı aşar.

Gördüğünüz gibi, sadece tavan boşluğunun düzgün bir görünümüne sahip olmak değil, aynı zamanda doğru geometriye sahip profiller daha hızlı monte edildiğinden kurulum süresini önemli ölçüde azaltmak istiyorsanız, yüksek kaliteli bir Petek tavan satın almak çok önemlidir. Daha kolay. Sadece müşterilerinin tavanını önemseyen distribütörlerle kaliteye ve uzun vadeli iş birliğine odaklanan güvenilir üreticilerle çalışıyoruz.

Standart hücreli Petek tavan

Standart Petek asma tavan, aynı kare şeklindeki hücrelerden oluşan sürekli bir tavan alanıdır. Standart bir Petek asma tavan hücrelerinin boyutu 50x50, 60x60, 75x75,100x100,150x150 veya 200x200 mm olabilir, hepsi isteğinize ve tabii ki tavanın boyutuna bağlıdır. Örneğin, 5 metreden daha az tavan yüksekliğine sahip bir odada, 100x100 mm'den daha az hücreli bir kafes kullanılması önerilir ve 5 metreden daha yüksek tavan yüksekliğine sahip bir odada, zaten bir kafes vardır. 100x100 mm veya daha büyük hücreler. Bu tip asma tavanlar artık özel evlerden iş merkezlerine ve alışveriş merkezlerine kadar çeşitli bina türlerinde çok popüler. Profil yüksekliği 30, 40 veya 50 mm olabilir. Profilin (taban) genişliği genellikle 10 mm, nadir durumlarda 5 mm'dir (profil yüksekliği 30 mm ve hücre boyutu 30x30 mm'dir).

Standart Petek Tavan Özellikleri

Kafes boyutu: 600x600 mm

Hücre boyutu: 30x30, 50x50, 60x60, 75x75, 86x86, 100x100, 120x120, 150x150 veya 200x200 mm

Dişi / erkek profillerin yüksekliği, kılavuz profilleri:40 veya 50 mm

Profillerin görünen kısmının genişliği (taban) 5 mm (30x30 mm hücre için) veya 10 mm (diğer hücre boyutları için)

Izgara profilleri ve süspansiyon sisteminin yanı sıra bir köşe üretimi için malzeme Alüminyum 0.30-0.40 mm kalınlığında

Petek tavan T15 Taşıyıcı Profil ile T24 Profil Farkı

Petek tavan T15 Taşıyıcı arasındaki temel fark, Taşyünü asma tavanlarında kullanılana benzer bir T-profilli Taşıyıcı sisteminin kullanılmasıdır. Taşıyıcı sistemi elemanlarının hücrelerden görünmesini engellemek için ızgarayı çerçeveleyen L profiller kullanılır. Diğer bir ayırt edici özellik, kafesin taşıyıcı sisteminin hücresine yerleştirilmesi prensibidir. Standart Petek tavan durumunda, ızgara kılavuz profillere takılırsa, böylece ek yapısal sağlamlık sağlanırsa, bu durumda T15 Paneller T profillerinin üzerine basitçe yerleştirilir ve böylece kurulum ve sökme sürecini önemli ölçüde hızlandırır. Tavanın. Aynı zamanda çelikten T profillerin üretilmesi nedeniyle tavan yapısı sertliğini korur.

Farklı üreticiler bu sistemi farklı adlandırır: T15, T10 ve T24. Ancak, bunların hepsi aynı ve burada temel bir fark yok.

T-15 askı sisteminin genişliği 15 mm olduğundan tavanın kesintisiz bir boşluk gibi görünmesi için kafesi oluşturan profillerin genişliğinin de 15 mm olması gerekir. Dolayısıyla bu türün adı Petek tavan. Petek tavan panelleri standart Petek panel ile aynı boyutlardadır, ancak profil yüksekliği 40 veya 50 mm'dir. Erkek ve dişi profiller alüminyum veya galvaniz çelikten yapılabilir.

Petek tavan T15 Özellikleri

Kafes boyutu 600x600 mm

Hücre boyutu 50x50, 60x60, 75x75, 86x86, 100x100, 120x120, 150x150 veya 200x200 mm

Dişi / erkek profillerin yüksekliği, kılavuz profilleri 40 veya 50 mm

Profillerin görünen kısmının genişliği (taban) 15 mm

Izgara profilleri ve süspansiyon sisteminin yanı sıra bir köşe üretimi için malzeme Alüminyum 0.30-0.40 mm kalınlığında

Galvanizli çelik kalınlık 0.30 mm

T profil malzemesi Galvaniz

Petek tavan T24 Taşıyıcı Profil

Petek Tavan T24, yapı olarak Petek Tavan T15 sistemine benzer- farklılıklardan biri, ızgara ve T24 süspansiyon sistem

Petek asma tavan T24 özellikleri

Kafes boyutu 600x600 mm

Hücre boyutu 60x60, 75x75, 86x86, 100x100, 120x120, 150x150 veya 200x200 mm

Dişi / erkek profillerin yüksekliği, kılavuz profilleri 34 mm

Profillerin görünen kısmının genişliği (taban) 24 mm

Izgara profilleri ve süspansiyon sisteminin yanı sıra bir köşe üretimi için malzeme Alüminyum 0.30-0.40 mm kalınlığında

Galvanizli çelik kalınlık 0.30 mm

T profil malzemesi Galvaniz Çelik

Özet

Çoğu zaman Petek tavanlarına ilk (ve sadece) kez rastlayan insanlar, sipariş edilebilecek çeşitli seçeneklerden kaybolurlar. Makalemizde, Petek asma tavan türlerinin her birinin temel ayırt edici özelliklerini yansıtmaya çalıştık ve bir Petek tavan türünün diğerine göre önemli bir üstünlüğü olmadığını belirtmek istiyoruz- bu daha çok, müşteri. Bazı seçeneklerin montajı daha kolay ve daha hızlı olabilir, bazıları ise bir ızgarada daha az metal kullanılması nedeniyle daha ucuzdur (örneğin, hücre büyükse ve basit bir şekle sahipse), ancak genel olarak müşteriler lezzet tercihlerinden ve bütçeden başlar.

Petek tavanının belirli bir versiyonunu zaten seçtiyseniz, size fiyat ve teslimat süresi hakkında derhal bilgi vereceğiz. Hala sizin için hangi tavan seçeneğinin tercih edileceğini düşünüyorsanız, zevkinize ve bütçenize en uygun seçeneği seçmekten memnuniyet duyarız.

Aşağıdaki Petek tavan ile ilgili arama terimleri

Alüminyum Petek Asma Tavan Fiyatları

 • Asma petek tavan
 • Petek asma tavan m2 fiyatları
 • Kare petek asma tavan
 • Petek asma tavan modelleri
 • Petek asma tavan nasıl yapılır
 • Petek tavan aydınlatma
 • Alüminyum petek asma tavan fiyat
 • Petek asma tavan sistemleri
 • Petek metal asma tavan fiyatları
 • 10x10 petek tavan
 • Petek asma tavan
 • Petek tavan
 • Alüminyum petek tavan
 • Petek tavan ölçüleri
 • Petek asma tavan malzemeleri
 • Metal petek tavan
 • Petek asma tavan birim fiyat
 • Petek panel asma tavan

Petek asma tavan sistemleri

Petek tavan modelleri

Petek asma tavan birim fiyat

Petek Asma Tavan Sistemleri

Asma tavanların kullanılması Petek tavan, odaların tasarımı ve dekorasyonu için harika fırsatlar sunuyor. Petek tavan panelleri taşıyıcı Profillere monte edilmiş, hücresel (veya kafes) bir yapı olan bir kaplama malzemesi türüdür. Tavanın geometrik yapısı ve çeşitli renk çözümleri, binaların iyileştirilmesi için bu tür tavanlar, birçok iş için en iyi çözümdür. Kısa sürede tamirat yapılması veya ofisinizi dönüştürmeniz gerektiğinde, Petek asma tavanları tasarımları nedeniyle mimari çözümlerin büyük çoğunluğuna hızla kurulur.

Ek olarak, mühendislik iletişimleri askıya alınma sisteminin arkasına gizlenebilir; bu sırada, çalışma sırasında mühendislik ağlarına servis vermek için çok uygun olan tavanlar arası alana operasyonel erişim sağlar. Tavanlar, tüm yangın güvenliği standartlarına tam olarak uyan, tamamen yanmayan malzemelerden yapılmıştır. Artan stabilite derecesi, odalarda yüksek neme de uzanır.

Petek tavanların mekânınızın iç kısmında kullanılması, anında seçkinliğin yanı sıra bireyselliğin yanı sıra zevklerin varlığını vurgulayan olumlu bir tutum yaratır.

Alüminyum petek asma tavan satın almadan önce, daha önce yerleştirme için kullanılan boşluğun büyüklüğüne karar verdikten sonra, amaçlara uygun tavan tipini seçebilirsiniz. Petek, kaset, doğrusal ve diğer tavan tipleri ile birlikte kullanılır. Açık bir yapı, mükemmel yangın söndürme özellikleri, bu tip tavanlar, özellikle kritik ve büyük inşaat projelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çarpıcı bir örnek Alüminyum Petek Asma Tavanın alışveriş, eğlence ve iş merkezlerinin, otellerin, ticari kurumların dekorasyonunda kullanılmasıdır.

Tavanların çok yönlülüğü ve çok yönlülüğü muhteşem ses ve ısı yalıtımı ile tamamlanır - bunlar havadan yayılan gürültüyü etkili bir şekilde emer ve odadaki ısıyı tutar. Gerekirse, örneğin yeni armatürler takmak için tavanlar kolayca sökülebilir. Aynı zamanda şık, dayanıklı ve yanmaz olan Petek asma tavanlar, kendi güvenilir ve dayanıklı ofislerini kurmak için gereken nitelikleri bir araya getirdi. Ne de olsa, bir işletme için kendi evinizi yaratmak, gelecekteki başarısının garantisidir.

Petek tavanların mekânınızın iç kısmında kullanılması, anında seçkinliğin yanı sıra bireyselliğin yanı sıra zevklerin varlığını vurgulayan olumlu bir tutum yaratır. Tavanlar, geliştirdiğiniz herhangi bir tasarım projesine kolayca sığabilir, bu da en cesur ve riskli fikirlerin düzenlemesinde içsel yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarır.

Petek Asma Tavan Fiyatları

Petek asma tavan nedir anlaşılmıştır. Alüminyum petek asma tavanın fiyat ve kalite bakımından benzersizliği, web sitemizden bir tavan sipariş ederek herhangi bir oda için doğru seçeneği seçmenizi sağlar. Mevcut tüm ürünler ve sadece bu sezon en alakalı ve özel modeller sitede, ayrıca çeşitli tasarımlar ve çeşitli şekillerde çok çeşitli Petek tavan aydınlatma da yayınlanmaktadır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.