Petek asma tavanı: karakteristik, sınıflandırma ve montaj

Çoğu ofislerde, alışveriş merkezlerinde ve diğer benzer binalarda, tavan aydınlatması - asma aydınlatmalı metal ızgaraların bitirilmesi için alışılmadık bir çözüm görebilirsiniz. Bu tavan şık ve fütüristik görünüyor. Ayrıca, çok pratiktir: iletişimi, elektrik kablolarını ve hatta havalandırma hortumlarını kolayca gizler. Tanışma: asma tavanlar PETEK TAVAN

Özellikleri ve sınıflandırma

Asma tavan tipi Petek Tavan perakende satış alanları, ofis merkezleri, sinemalar, catering kuruluşları vb. Gibi halka açık alanlar için mükemmel bir çözümdür. yangın güvenliği yetkililerinin tarafı.
Izgara tavan yanıcı değildir, aynı zamanda odayı dekore eder ve mühendislik haberleşmesini maskeler - elektrik kabloları, havalandırma kabloları, vb. Böyle bir tavanın arkasında, en fazla çekici unsurları ilave bitirme maliyeti olmadan gizlemek kolaydır.

Tür çeşitliliği

Petek Asma Tavan'ın üretildiği 3 seçenek vardır. Bunlar, yapıldıkları metal profilin kalınlığına ve hücrelerin çaplarına göre farklılık gösteren “Ekonomi”, “Standard” ve “Premium” serileridir.
İpucu! Petek modüllerinin hücreleri büyüdükçe, tüm yapının şeffaflığı artar. Ancak fiyat, hücrenin büyüklüğü ile ters orantılıdır. Asma tavanların maliyeti ve maskeleme kabiliyeti konusunda bir uzlaşma çözümü bulmak gereklidir.
Ek olarak, üreticiler "Petek Tavan RAL" hizmetini de sunarlar; bu, kafeslerin müşterinin isteğine göre kataloğa göre herhangi bir renkte boyanmasıdır.
Petek Tavan hattında fırfırlar ve özel çözümler sevenler için bir piramidal hücre çeşitleri, hücrelerin asimetrik düzenleri ve tavan perdeleri denilen çeşitler vardır. Asma tavanların bu gibi çözümleri, herhangi bir iç mekana sığmalarını sağlar ve herhangi bir kompozisyon fikrini gerçekleştirir.

Uygun olan yerlerde Petek asma tavanlar?

Petek gibi asma tavanların uygulama kapsamı, yalnızca tasarımcının veya alıcının kendisinin hayal gücü ile sınırlıdır. Ana iletişimlerin tavan boyunca uzandığı endüstriyel bir bina, kafes yapılarla zarif bir görünüm kazanıyor.
Bir alışveriş merkezi veya süpermarket için bu tür tavanlar, nemden, sıcaklıktan ve basınç düşüşlerinden korkmadıkları için iyi bir şekilde havalandırıldığından ve dikkatli bir bakım gerektirmediğinden ideal çözümdür. Bir kafe veya restoranda, bu tür tavan yapıları tavan eksikliği izlenimini verir ve ışık tasarımı için sonsuz alan sağlar.

Petek Tavan Montajı

Kurulum şeması
Asma tavan montajı Petek - tavan boşluğunu bitirmenin belki de en kritik aşaması. Her şeyden önce, tavanın destek çerçevesi, yaylı askılara farklı boyutlardaki kılavuzlardan monte edilir. Ardından, hücresel yüzeyi oluşturan, monte edilmiş kasaya bölümler yerleştirilir.
Aydınlatma ekipmanının montajı bir çerçevede (özel Petek lambaları, şekle ve boyuta uygun) veya doğrudan hücrelere (asma tavanlar için spot lambalar vb.) Gerçekleştirilir. Sonuç, kompozisyonel ve yapısal olarak tek parça bir tasarımdır.
Benzer şekilde, asma tavan Petek tavanın çok seviyeli bir montajı gerçekleştirilir, tek fark kurulum sırasında farklı tip panellerin kullanılmasıdır: standart hücreler, piramidal hücreler, güneşlikler, asimetrik ızgaralar.
Petek Tavan: avantajları
İpucu! Petek tavanları, diğer asma tavan tipleri ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Kombinasyonun yardımıyla odanın benzersiz ve benzersiz bir tasarımını oluşturabilirsiniz.
Petek tavan sisteminin daha net bir resmini oluşturmak için bu tür tavanların avantajları dikkate alınmalıdır:
Çevre dostu. Petek tavanları alüminyumdan ve sadece ondan yapılır. Doğal olarak, metal toksik değildir, yanıcı değildir, aşındırıcı değildir.
Kararlılık. Kafesli tavanlar neme karşı hassas değildir, sıcaklık değişimlerinden korkmazlar ve bu nedenle herhangi bir binada kurulabilir: yüzme havuzları, ısıtmasız depolar, endüstriyel hangarlar vb.
Yangın güvenliği Petek tavanlarının kendilerinin yanmaması gerçeğine ek olarak, yangın sırasında optimum duman giderilmesine katkıda bulunurlar ve mühendislik ağlarını ve binanın yapılarını yangından koruyabilirler. Devlet yangın güvenliği yetkilileri, tavanların yerleştirildiği yerler hakkında son derece endişelidir ve sahipleri genellikle sertifikalandırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.
Çok yönlülük. Petek tavan kullanımıyla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur: ne stilize ne de işlevsel.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.