Petek asma tavanın özellikleri ve kullanımı

Petek asma tavan sistemleri iki ana bölümden oluşur: asma tavan ve asma dekoratif düzlem yardımıyla tavana tutturulmuş taban. Bu tür yapıların montajı için gereken en küçük mesafe yaklaşık on santimetredir. Bu özellik dikkate alınmalıdır, çünkü oda gözle görülür şekilde düşecektir.

Ayrı tavan parçaları, U şeklindeki alüminyum profillerden birleştirilmiştir. Birlikte, yanları 60 veya 120 santimetre olan kare ve dikdörtgen modüllerdir. Bu, montajı büyük ölçüde basitleştirir ve hızlandırır. Ek olarak, istenirse, modüller tek tek parçalardan bağımsız olarak

Çözümün Avantajları

Ön yüzey, özel bir şekildeki kesişen raylardan oluşur ve başın üstünde bir tür kafes oluşturur - bu tasarım özelliği, aynı zamanda, aynı anda hava hareketini engellemeyen güzel bir yüzey oluşturmanıza olanak tanır; bu da, havalandırma sistemlerinin çıkışlarını zeminin yukarısında görünümden gizlenmiş bir alana yerleştirmeyi mümkün kılar.

Petek asma tavan sistemleri

Bu tür tavanlar, koruyucu bir boya ve vernik tabakası ile kaplanmış metal profillerden yapılmıştır. Bu, inşaat ayrıntılarını nemden korur ve bu tür sistemlerin ıslak odalarda bile kullanılmasına izin verir. Aynı zamanda, yapının tüm bileşenleri çok hafiftir ve kurulumdan sonra zeminde önemli bir yük olmaz.monte edilebilir.

Hücre boyutları standart olduğu için, herhangi bir modül yerine, uygun boyuttaki bu tür sistem armatürleri için özel olarak tasarlanmış bir sistem kurabilirsiniz. Bununla birlikte, hücrelerin varlığı, ızgara düzleminden geçen ya da ona bağlı süspansiyonlara her türlü armatürün monte edilmesini mümkün kılar.

Petek tipteki kompozisyonun görünüm versiyonunda en uygun olanı seçmek için, düzlemi oluşturan profillerin rengini, hücrelerin şeklini ve boyutunu değiştirebilirsiniz. Tavanın boyanabileceği elliden fazla renk ve ton vardır.

Aynı zamanda, petek tavan sistemlerinin montajı ve montajı zor bir iş değildir. Basit talimatları tam olarak uygularsanız, tüm işler kolayca kendi elinizle yapılır. Örneğin, bir hücresel tavan tipi luxalon hücre 50, 60 genişliği ve 60 veya 120 santimetre uzunluğunda kare veya dikdörtgen modüllerden oluşur, bu da düzeneği daha da kolaylaştırır.

Uygulama alanları

Elbette, bu tür çözümlerin uygulanmasının asıl yeri çeşitli ticari yerlerdir. Kafes kaplamaları, ticaret alanlarının, restoranların veya kafelerin yanı sıra ofis alanlarının dekorasyonu için de mükemmeldir. Bununla birlikte, bu tür çözümler evler bitirmek için kullanılabilir.

Bu tür tavanların kullanımındaki tek sınır duvarların yüksekliği olacaktır. İki buçuk metreden azsa, bu tür askıya alınmış yapılar kullanmamalısınız. Birincisi, odada olmak çok rahatsız edici olacak ve ikincisi, zeminin üzerinde yer alan tüm iletişimler aşağıdan görülebilecektir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.