Plastik - Dekoratif Tavan Dekorasyonu Pratik bir Seçimdir

Konut dışı binaların (mutfaklar, banyolar, banyolar ve koridorlar) bitirilmesi için bir seçenek olarak tavan panelleri, en az finansal yatırımla evinizi düzenli hale getirmek için hızlı ve verimli bir şekilde talep edilen yoldur. Günümüzde neredeyse her evde plastik PVC paneller görülmektedir. Ve dürüst olmak gerekirse, popülaritesinin tesadüfi olmadığına dikkat edilmelidir - bu malzemelerin bir takım avantajları nedeniyle, vatandaş sayımızın çok fazla olması bu tür tavan kaplamalarını tercih etmektedir.

ANAHTAR AVANTAJLAR

Plastik PVC panellerin temel avantajı mutlak fiyat kullanılabilirliğidir. Geniş bir renk ve dokulu panel paleti, yenilemeden sonra güncellenen tavanın odanın genel iç mekanı ile uyumlu bir şekilde karışmasını ve seçilen stilin birliğini korumasını sağlar. Ayrıca, PVC tavan kaplamalarının sabitlenmesi ve montajı çok kolaydır - plastik tavan panelleri herkes tarafından monte edilebilir, bu işlem özel bilgi ve beceri gerektirmez. Ek olarak, tavan panelleri bir dizi avantaj ve ayırt edici özellik ile tanımlanır:

  • polimer, yangının güvenliğini gösteren yeterince yanmayı desteklememektedir;
  • Materyal toksik değildir ve bu nedenle vücut için tamamen güvenlidir - işlevselliğini ve kullanım alanını büyük ölçüde genişletir;
  • Plastik tavan panellerinin doğru montajı ve çerçeve konstrüksiyonunun uygun şekilde bağlanması, PVC malzemenin tavanını sadece şık ve modern değil aynı zamanda oldukça dayanıklı hale getirecektir (ortalama kullanım ömrü yaklaşık 25-30 yıldır);
  • Mükemmel antistatik özellikler toz ve kir birikimini önlerken, plastik plakalar bakımda iddiasızdır - ev tipi deterjanlar ve sabun ürünleri kullanılarak yıkanabilir; Bu tür bir tavan kesinlikle hijyeniktir, çünkü bakteri, zararlı mikroorganizmalar ve küfün gelişimi ve çoğalması için kötü bir ortamdır.

Kaplamanın esnekliği, plastik panellerin düşük ağırlığı, yapının çerçeve profillerine yapışmasını kolaylaştırır ve tavan işlerinin kurulumunu en aza indirir.

PVC PANELLER ÇEŞİTLERİ VE SINIFLANDIRMASI

plastik panel çeşitleri, pvc panel çeşitleri

Kaplama tavan panellerinin dış katmanında, özel boyalar ve vernikler kullanılarak ayna parlaklığının etkisine ulaşıldığında parlaklığa bölünebilir.

Lake PVC tavan panelleri, odayı görsel olarak genişletir ve tavanı daha yüksek hale getirir. Bu, küçük odaları (mutfak, banyo, vb.) Süslemek için neredeyse idealdir.

Desenin püskürtme teknolojisine (kabartma) göre plastik kaplamalar filmdir (süsleme, panellerin dış katmanına termal olarak yapıştırılan ince bir polimer film üzerine uygulanır) ve basılır - resim özel boya kullanılarak basılır.

Tavan panelleri popo eklemesiz olabilir veya görülebilir bir dış dikiş montajına sahip olabilir. İkinci durumda, ek yerlerinde tavan dekore edilmiştir.

Tipik olarak, tipik tavan PVC plakaları standart uzunluk ve genişlikle karakterize edilir (0,7 m ila 0,25 m). Daha az yaygın olanı, geleneksel olanlarla birlikte çok etkileyici görünen standart olmayan plastik panel parametreleridir. İç ve iç tasarım alanındaki uzmanlar, birkaç renk tonunun birleştirilmesini önerir. PVC kaplamaların dokuları ile oyun olarak geçerlidir.

PANEL KURULUMU - ÖZELLİKLER VE İŞLEM ÖZELLİKLERİ

Tavana plastik montajı yüksek düzeyde bir karmaşıklığa sahip değildir ve montaj onarım faaliyetleri sırasında genellikle oluşan toz ve kiri ortadan kaldırmak için montajı garanti edilir. Plastik tavan kaplamalarını monte etmeyi planlarken, elektrik kablolarını ve çerçeve ile plakalar arasındaki iletişimi gizleme fırsatını kullanmanız önerilir.

Tavan üzerine panellerin monte edilmesinin hemen hemen her odada (hem yatak odalarında hem de konut dışı odalarda) mümkün olduğunu bilmek faydalıdır, ancak böyle bir tavan montajına başlamadan önce, bazı uzaysal kayıpları göz önünde bulundurmaya değer. Uzman uzmanlar - sonlandırıcılar, parlak bir parlaklıkla açık, pastel renkler seçerek, yükseklikteki düşüşü görsel olarak telafi eder. Tavan yapılarını doğrudan değil, yaklaşık 45 derecelik bir açıyla bağlarsanız, odanın hacimsel alanını artırabilir, böylece yükseklik kaybını daha az görünür hale getirebilirsiniz.

Plastik bir tavanın montajı, eski tavandan badana, boya, duvar kağıdı vb. PVC tavan plakalarını sabitlemeye başlamadan önce, plastik panellerin sabitleme yönünü seçmelisiniz (odanın girişine paralel, dikey veya çapraz). Bundan sonra gereken temel malzemeleri hesaplamanız gerekir, ardından bağlayıcılar, işlemde yararlı olacak aletlerin kullanılabilirliğini belirleyin.

Profesyoneller, tavan kaplamalarını biraz daha fazla miktarda almanızı, yanlış düzeltme, hatalı montaj, renk uyumsuzluğu veya tasarım uyuşmazlığı için marj yapmasını önerir.

PLASTİK PANEL YÜKLEME İŞLEMİ

Plastik bir tavanın montajı, bir dizi hazırlık faaliyetinden (malzeme, alet ve bileşenlerin satın alınması, tavanın ön işaretlenmesi, çerçeve yapısının sabitlenmesi) ve plastiğin tavana fiilen montajından oluşur.

Beton tabanın ek yalıtımını planlıyorsanız, yalıtım bileşiklerinin ve yalıtım araçlarının satın alınmasına önceden dikkat etmeniz gerekir.

Bir sonraki aşama, çerçeve kutusunun montajı ve sabitlenmesidir. Özel süspansiyonlar monte edildikten sonra, profili sabitlemek için gerekli olan tavan metal profili sabitlenmeye başlanabilir (birbirine paralel). Sıraları arasındaki en uygun mesafe 65-70 santimetredir. Kutuyu tavana mümkün olduğunca doğru bir şekilde yerleştirmek için, odanın her bir köşesinde aynı tavan yüksekliğini elde etmek için yatayın doğru bir şekilde hesaplanması gerekir.

Şase tavana tamamen monte edildiğine göre, panelleri monte etmeye başlamanın zamanı geldi. PVC kaplama plakaları, tavan işinin final ve belki de en kolay aşamasıdır. Burada kurallara uymak önemlidir: plakaları kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlemek, çerçeve profillerinin konumuna dik olarak yapılır. Birbirine monte edilmiş plastik paneller komple bir kaplama oluşturur.

Tavanın kusursuz görünmesini sağlamak için, malzeme satın alırken kalitesine ve görünümüne kesinlikle dikkat etmelisiniz: plastik, görünür kusurlardan, çatlaklardan, çiziklerden ve oyuklardan arınmış, düz bir yüzeye sahip olmalıdır.

Ve son numara. Birçok uzman, tamir işlemine başlamadan önce PVC kaplamaların ambalaj malzemelerinden serbest bırakılması gerektiği ve onlara “başa çıkma” ve odanın iç mekan iklimine uyum sağlama fırsatı vermeleri gerektiği görüşünde.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.