plastik lambiri fiyatları 2021

Tavan Lambiri Plastik

Tavan alanını iyileştirmenin birçok farklı yolu vardır. Duvar kağıdını basitçe yapıştırabilir, su bazlı emülsiyonla boyayabilir veya biraz daha ileri gidebilir, örneğin PVC tavan panelleri kullanabilirsiniz. Kulağa ne kadar garip gelse de, bugün polivinil klorür plakaların kullanımı, tavanı dekore etmenin en ucuz, en basit ve en etkileyici yolu olarak kabul edilmektedir.

Tavan plastik panellerinin özellikleri

Tavanı bitirmek için PVC kullanımının farklı şekillerde algılanabileceği açıktır, birçok apartman sahibi bunun öncelikle plastiğin yanıcılığı nedeniyle oldukça riskli bir olay olduğuna inanmaktadır. Aslında, bu ilk bakışta göründüğü kadar kritik değildir. Herhangi bir apartman dairesinde veya yaşam alanında, PVC malzemeler de dahil olmak üzere her zaman bol miktarda yanıcı iç eşya ve mobilya bulunur.

Polivinil klorür diğer plastiklerden daha kötü veya daha iyi değildir, ancak seçiminizi PVC paneller lehine yapmadan önce, cihazlarının bazı özelliklerini bilmelisiniz:

 • Dekoratif bir PVC levha veya lamel, içinde malzemenin kalınlığına eşit bir adımla sertleştiricilerin lehimlediği içi boş bir paneldir;
 • Levha, eriyiğin profilli kalıplar - kalıplar içinden ekstrede edilmesiyle yapılır, bu nedenle yapı preslenmiş veya yapıştırılmış dikişler olmadan döküm ve içi boştur;
 • Standart Plastik tavan kaplama 6 m uzunluğa kadar dar ve düz paneller şeklinde üretilmektedir.

Lamellerin yanal uç yüzeyinde, özel bir kilitleme profili vardır, bunun yardımıyla, bir düzlemde birkaç Tavan lambiri levhanın bir geçiş noktası oluşmadan bağlanabilmesi sağlanır.

Önemli! Lamellerin büyük uzunluğu ve çeşitli genişliklerdeki önemli model yelpazesi, panelleri çeşitli boyutlardaki tavanların montajı için uygun hale getirir. Bu anlamda Plastik lambiri panelin tavana montajı analogları, MDF, OSB ve dekoratif kontrplaklara göre çok daha uygundur.

Nelere dikkat ediyoruz

Plastik lambiri panellerin sabitlenmesi, bir lamel diğerine kilitlerle birleştirildiğinde ve aynı zamanda ahşap bir çerçeve veya profil kasa üzerine serildiğinde tip ayarlı bir şekilde gerçekleştirilir. Plastiğin kendisi metal klipsler, yapıştırıcı veya sıradan duvar kağıdı çivileri ile tutturulmuştur.

Lambiri plastik panellerine ek olarak, piyasada duvar ve cepheler için tasarlanmış oldukça fazla sayıda PVC tavan lambiri ve lamel bulunmaktadır. Bu malzeme, tavan kaplamasına gidenden çok daha kalın ve daha güçlüdür.

Önemli! Zeminlerin sürekli olarak kaplanması için kullanılan lamel malzemelerdir. Piyasada, polis tiren veya poliüretan gibi bazı ustalar tarafından tavana yapıştırmak için kullanılan 60x60 cm kare plakalar bulabilirsiniz.

Aslında bunlar Armstrong tipi asma tavanların parçalarıdır. Kilitleri yoktur ve tavan yüzeyinin kendiliğinden kaplanması için kullanılmazlar.

Tavanı bitirmek için tasarlanan PVC lambiri, duvar panellerinden biraz daha incedir, "sertleştirilmiş" plastik nedeniyle daha az dayanıklı olduklarına ve özellikle kesme veya taşıma sırasında daha dikkatli kullanım gerektirdiğine inanılmaktadır. Ek olarak, tavan kaplaması neredeyse her zaman parlak veya yarı mat olarak üretilir. Tabii ki, tavana bir PVC duvar lambiri paneli takabilirsiniz, ancak görünüm o kadar etkileyici olmayacaktır, bu nedenle bu tür deneyleri balkonlar ve yardımcı odalar için bırakmak daha iyidir.

PVC tavan lambiri kaplamasının hoş olmayan özellikleri

PVC tavan lambiri kullanımının, sulanma, yoğuşma nedeniyle kaplamanın şişmesi, Lambiri pvc panellerde küf ve küflenme gibi hoş olmayan olayların olmamasını garanti ettiği açıktır, polimer, bulaşık yıkamak için modern deterjanlarla yıkamayı ve temizlemeyi mükemmel bir şekilde tolere eder ve duvarlar.

Ancak PVC'nin önceden bilinmesinin daha iyi olduğu birkaç özelliği vardır.

 • İlk olarak, malzeme havanın hiç geçmesine izin vermez, bu nedenle PVC lambiri tavan kaplaması odanın atmosferini kötüleştirir. Su buharı, geleneksel boyalı veya badanalı tavanlarda olduğu kadar verimli bir şekilde uzaklaştırılmaz.
 • İkincisi, PVC yüzey, ses ve gürültüyü dağıtmadan veya ses dalgasının yoğunluğunu azaltmadan mükemmel bir şekilde yansıtır. Bu nedenle, örneğin mutfaktaki tavanı panellerle kaplarsanız, pişirme işlemine eşlik eden tüm sesler ve sesler dairenin en uzak köşesinde mükemmel bir şekilde duyulacaktır.

Tavan için plastik lambiri çeşitleri

Masif tavan kaplaması için kullanılan tavan lamelleri yelpazesi genellikle dört ana panel tipi sunar:

 • Standart Euro astarı, güçlendirilmiş bir kilitleme sistemine sahip uzun ve dar üç metrelik levhalardır, bu nedenle lameller arasındaki bağlantılar, dikişlerin dikkatli montajı ve ayarlanmasıyla bile açıkça görülebilir;
 • Polonya versiyonu veya gizli kilitli lameller, öncekinden yalnızca kilitleme kenarının genişliğinde farklıdır, bu nedenle, tavanın astarını, pratik olarak görünür derzler olmadan tek bir sürekli levha ile gerçekleştirmek mümkündür;
 • İki veya üç bölümlü Tavan lambirisi, malzemenin en çok geniş bir alanda tavan kaplaması için kullanılması nedeniyle bu tip büyük fıçı tahtası olarak da adlandırılır;
 • Geniş alana sahip odalarda yüksek tavanlar için, genellikle çift sıralı veya tek sıralı levhalar olan artırılmış genişlikteki paneller kullanılır.
 • PVC lambiri genişliğindeki artış, sadece dekoratif kaplamanın görünümünü iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda döşeme işlemini de önemli ölçüde hızlandıran minimum sayıda derz ile tavan kaplamasının yapılması tavsiye edilmesinden kaynaklanmaktadır. sandık üzerinde. Piyasada, iki hatta üç sıra iç nervürlü astar ve geniş paneller bulabilirsiniz. Bu tür malzemenin sertliği çok daha yüksektir, bu nedenle genişliği 3 m'den fazla olan zeminler için kullanılır.

PVC tavan lambiri panellerinin boyutları

 • Standart boyutlar sıradan ahşap kaplamaya karşılık gelir, genişliği 25 cm, kalınlığı 7 mm, uzunluğu 3 m'ye kadardır fugasız tavan lambiri panellerinin veya fugalı plastik tavan lmabiri boyutları 10 cm içinde farklı olabilir / 20 cm / 25 cm Malzemenin boyutunun kilitleme elemanları dikkate alınmadan ölçüldüğü unutulmamalıdır.
 • Takviyeli PVC lambiri 40 cm enlerinde, 3 m ve 6 m aynı boylarda üretilmektedir. Eni artırılmış levhalar enlemesine 20-25-40 cm aralığında ve 2,6 m, 3 m ve 6 boylarında olabilmektedir. m.
 • Bu kadar farklı boyutlardaki plastik tavan panelleri, salonda ve piyasada sadece bir dizi tavan döşemesi için bir boşluğun sunulmasıyla açıklanmaktadır. Gerçek boylamasına boyut, yalnızca malzemenin taşınmasının rahatlığı ile belirlenir. Tavan plastik lambiri için maksimum satış uzunluğu genellikle altı metre ile sınırlıdır.

Plastik tavan lambiri döşemelerinin yoğunluğu

Plastik lambir seçerken plastiğin özgül ağırlığı gibi bir özellik tamamen gereksiz görünebilir. Aslında yoğunluk, Plastik lambir kalitesini ve gücünü belirler. Örneğin, kalıplanmış plastiğin kendisi 1.35-1.43 g/cm3 aralığında bir yoğunluğa sahip olabilir.

Duvar panelleri ortalama yoğunluğu 0.40-0.45 g / cc ulaşabilir 3 , özgül ağırlık ortalaması verildi tavan döşeme% 35 duvar maddelerinkinden daha düşük.

Plastik tavan lambiri panellerinin tasarımı

Tavan dekorasyonu için lambiri PVC kullanılması, hayal gücüne ve yaratıcı deneylere fazla yer vermez. Bunlar genellikle düz beyaz, krem, gri paneller veya ahşap görünümlü plastik lambiri taklit eden kaplamalardır.

PVC lambiri tavan kaplamasının görünümünü çeşitlendirmenin birkaç yolu vardır:

 • Tavan ışıklarının montajı;
 • Dekoratif eklerin veya farklı renklerde alternatif malzemelerin kullanılması;
 • Tavan kaplama lambiri kendi takdirinize göre desen oluşumu ile farklı tonlarda boyamak.
 • Bilginize! En başarılı çözüm, baskılı bir görüntü ile PVC filmden tavana bir çıkartma olarak kabul edilir.
 • Bu yöntem en zor olanıdır ve sadece dekoratif anlar için değil. PVC'nin yeterince büyük bir genleşme katsayısı vardır, bu nedenle yanlış monte edilirse herhangi bir film cilası daha sonra deforme olabilir ve hatta yırtılabilir.

·PVC lambiri tavanların fotoğrafı

 • Diğer tavan dekorasyonu türleri gibi, PVC paneller de odanın iç tonuna ve rengine uygun olmalıdır.

PVC lambiri kaplama

Onarım organizasyonu, yüksek kaliteli, kullanımı kolay, dayanıklı ve estetik malzemelerin seçimi konusunda yükümlülükler getirir. Oldukça sık fiyat, gereksinimler listesine eklenir. Yapı malzemeleri pazarının sayısız teklifini değerlendirirken, PVC lambiri kaplama belirtilen listeye tam olarak karşılık gelir. Popüler bir polimer malzeme temelinde oluşturulanlar, yenileme sırasında kaliteli bir laminatı mükemmel bir şekilde tamamlar ve önemli miktarda avantaj sağlar.

PVC labiri kaplama inşaatçıların en iyi "arkadaşlarıdır"

Polimer çözümleri yelpazesi, tüm ana inşaat ve bitirme alanlarını kapsar. Bunlar duvarlar için PVC lambiri ve PVC tavan lambiri ve dış mekan çalışmaları için çözümler ve yüksek nemli odalar için seçenekler.

Tüm seçenekler, aralarında en değerli olanların bulunduğu tek bir olumlu özellik kümesiyle birleştirilir:

 1. Onarım işi kolaylığı. Plastik paneller, pvc için özel profillere kolayca monte edilir - profesyonel olmayanlar bile bu tür onarımları yapabilir.
 2. Mükemmel bitmiş duvar yüzeyi. Duvarları tesviye etmek ve hazırlamakla uğraşmak istemiyorsanız, Minsk'te PVC lambiri satın almaya değer. Paneller tüm kusurları mükemmel bir şekilde gizleyecek ve estetik bir duvar kaplaması oluşturacaktır.
 3. çok yönlülük Herhangi bir odaya kurulum için plastik paneller satın almaya değer. Bir apartman dairesinde banyo veya büyük bir şirketin sağlam bir ofisi olabilir. Tasarım farklı seçildi ve kalite sizi hiçbir yerde hayal kırıklığına uğratmayacak.
 4. Fiyat.

PVC lambiri, iyi performans parametrelerine sahip gerçekten ucuz bir kaplama malzemesidir.

Plastik lambiri nasıl seçilir?

Görev belirlendiğinde - Minsk'te PVC paneller satın almak, ilk başta çok zor görünüyor. Bunun nedeni, geniş bir üretici yelpazesi ve önemli bir fiyat artışıdır. Aslında, her şey o kadar zor değil!

Minsk, ithal ve yerel markaların çoğunu kapsayan çeşitli mağazalarda plastik paneller sunmaktadır. Bu durum alıcılar üzerinde paniğe ve çeşitli fiyatlar ile şoklara neden olmaktadır.

Fiyatı memnun eden ve korkutmayan plastik lambiri fazla ödememek ve seçmek için , Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd den hangi plastik panelleri sunduğunu değerlendirmenizi öneririz .

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.