Plastik Tavan Paneli

Plastik Asma Tavan

Üretimde %75 az hammadde kullanan ve 5 kat daha verimli olan tavan panelleri , tamamen geri dönüştürülebilen tavan panelleri-bunları değiştirmek isterseniz geri iade olur. Burada sadece kendi iyiliğimiz için değil, müşterilerimiz, aileleri ve bu gezegeni paylaştığımız tüm insanlar için en güvenli malzemeleri kullanmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ürünlerimizi PVC tavan panelinden' den yapacaksak, müşterilerime ze veya kendimize zarar vermeyeceğinden kesinlikle emin olmak istiyoruz.

Sağlıklı bir evin mutlu bir ev olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle, iç mekan hava kalitesi için PVC panel tavan döşemelerini sunuyoruz, bu da güvenlik faktörlerini hassas bireyler için hesaba katar (çocuklar ve çocuklar gibi). Yaşlılar) ve bir ürünün okullar ve sağlık tesisleri gibi ortamlarda kullanım için kabul edilebilir olmasını sağlar

PVC Nedir ? Tehlikeli değilmi ?

PVC Tavan panelleri Polivinil klorür veya kısaca PVC, son 20 yılda titiz bir tartışmaya konu olan bir plastiktir. Her zamankinden daha fazla, tartışmanın her iki tarafı sert bir şekilde kutuplaşmış ve uzlaşma gerçekten uzak görünüyor.

PVC tavan paneli, bugün dünyanın en büyük ikinci plastik ürünüdür. Dünya çapında üretilmekte ve her yıl milyarlarca lira reçine üretilmektedir. Malzeme çok yönlüdür ve ağırlıklı olarak inşaatta kullanılır, aynı zamanda gıda ambalajında, ev eşyalarında, otomobillerde ve hatta çocuk oyuncaklarında kullanılır. Bu geniş kullanım alanı nedeniyle, herhangi bir şey üzerinde anlaşmak herkes için zor hale gelmiştir.

PVC tavan paneli için argümanlar

Bu tartışmanın diğer tarafında, endüstri temsilcileri ve PVC savunucuları, tercih ettikleri plastiğin kötü bir aldığını düşünüyor. Anlaşılır bir şekilde, destekleri sektördeki işlerinden esinlenerek pek çok kez etkilenmektedir. PVC ile ve çevresinde çalışan insanlar, plastiği çok tehdit edici bulmaya eğilimlidir. Aynı zamanda, dünya çapında milyonlarca insan, plastik üreticilerinden PVC bazlı ürünlerin perakendecilerine geçmesidir. PVC endüstrisine entegrasyonları nedeniyle, bu millet, çevreci aktivistelerin saldırılarını gelir kaynağında engellemeye karşı savunmaya yöneliyor. Bu insanlar, PVC'yi çevreleyen konular hakkında çok farklı hissediyorlar.

Bir ofiste PVC tavan paneli döşemeleri klor gerçekten tehlikeli bir kimyasaldır, ancak birçok farklı endüstri tarafından kullanılan kimyasaldır. Klor maruziyeti ile ilgili diğer birçok malzeme ve kimyasallara kıyasla nispeten çok az sayıda ölüm veya yaralanma vardır. PVC'nin savunucuları, insanlar için dünya çapında üretim tesislerinde araba kazaları, benzin ve petrol yangınları ve diğer birçok kimyasal kazaları düşünmelerini istemektedir. PVC'nin üretim için klor, benzin ya da böcek spreyinden daha kötü değildir. Kazalar oluyor, ama bunlar az ve çok uzak.

PVC' deki plastikleştiricileri çevreleyen bilim hiçbir şekilde kesin değildir ve insanlarla çok az ilişkisi olan hayvan çalışmalarına dayanmaktadır. Bu ses bilimi olsa da sonuçlar genellikle söz konusu gündemi teşvik etmek için gerekli olan herhangi bir tarzda tasvir edilmektedir. PVC savunucuları ve endüstri temsilcileri genellikle halkın sonuçlara ulaşmasını engellemek için bu çabaya işaret ediyor. Ne yazik ki, bu gibiler argümanda, bir şeyleri açıklığa kavuşturmak için açık bir şekilde referans alınabilecek bir gerçek ya da kanıt yoktur.

PVC plastikleştirildiğinde, geri dönüşüm zorlaşır. Bununla birlikte, PVC fanlar, ağır plastikleştirilmiş PVC'nin neredeyse sert veya perdah sız PVC kadar yaygın olmadığını belirtmekten hoşla herhangini. Sert PVC çok az plastikleştiriciye ve çok az katkı maddesine sahiptir. Bu tip PVC'nin geri dönüşümü çok kolaydır ve birçok şirket bunu işlemek ve yeniden satmak için satın alır. Sert PVC en çok, herhangi bir şekilde PVC için bir numaralı kullanım olan inşaat malzemelerinde kullanılır. Avrupa'da bazı ülkeler bile, PVC yeni bir sınıflandırma kabul ağır yumuşatılmış birbirinden ayırmak, (plastikleştirici katılmamış polivinil klorür katılması) uPVC denir

PVC'ye Karşı Argümanlar

Tartışmanın bir tarafında, ekoloşik olarak düşünülmüş grupların ve bireylerin. PVC'nin halk için yaygın olarak kullanılan en tehlikeli plastik (ve aslında en tehlikeli sentetik malzeme) olduğuna inanan bir liste var. Bunun için birçok iyi sebeb var.

Her şeyden önce, polivinil klorür uygun bir şekilde kontrol edilmediğinde çok tehlikeli kimyasal olan klordan yapılır. PVC üretim tesisleri de yerel nüfusu yoğunlaştıran ve hatta ölümcül birkaç ölümcül hasta bırakan bazı kazlar olmuştur. Bu yaralanmalar ve hastalıklar ağırlıklı olarak kazara klor salınmasına dayanır.

İkincisi, PVC çok yönlü bir plastik iken, bazen istenen belirli özellikleri vermek için katkı maddeleri gerektirir. Örneğin, duş perdelerinde ve gıda ambalajlarında kullanılmak üzere PVC'yi yumuşatmak için fitalat adı verilen özel kimyasal ilave edilmelidir. Bu kimyasallar PVC'nin bükülmesine ve yumuşak kalmasına izin verir, ancak insan sağlığı üzerindeki olası etkileri konusunda biraz tartışma vardır.

Üçüncüsü, birçok insan PVC'nin geri dönüştürülemeyeceğine ve aslında uygun şekilde imha edildiğinde geri dönüştürülebilir plastik partileri kirleteceğine inanmaktadır. PVC bazlı bir ürünün üretiminde yeterince plastikleştirici ve katkı maddesi kullanıldığında bu doğru olabilir. Plastikleştiriciler ve diğer katkı maddeleri yumuşatılmış bir PVC ürününün %60'nın oluşturarak çok saf olmayan bir plastik üretilebilir. Bu saf plastik, bazı geri dönüşüm biçimlerinde hasara yol açabilir, bu nedenle PVC'nin sorumlu bir şekilde berteraf edilmesi gerekir.

Her argümanın her zaman iki yüzü vardır ve PVC tartışması farkı değildir. PVC, kullanımına bağlı olarak bir nimet veya bir bane olabilir. Bununla birlikte, gerçek olanla spekülasyonun ne olduğu arasın da ayrım yapmak önemlidir, böylece insanlar kullandıkları materyaller hakkında iyi seçimler yapabilirler.

TAVAN PVC PANELLERİN AVANTAJLARI

Çok yönlülük. Plastik paneller çeşitli amaçlarla (konut, ofis, perakende, kamu vb.) Odalara monte edilebilir. Kullanımları sadece odaya estetik bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda mühendislik, elektrik ve diğer iletişimleri de gizler.

Neme dayanıklı. PVC tavan panelleri mantar, küf, çeşitli böcek türleri ve mikrobiyolojik korozyona dayanıklı olduğundan, yüksek nemli odaları (mutfaklar, banyolar, duşlar, çamaşırhaneler vb.) Süslemek için kullanılabilir.

Dayanıklılık ve bakım kolaylığı. Bu PVC kaplama malzemesinin hizmet ömrü en az 10 yıldır. Aşındırıcı parçacıklar ve çözücüler içermeyen hafif deterjanlar kullanılarak bakım yapılır.

Yangın güvenliği. Plastik tavan panelleri, diğer malzemelerin yangın direncini önemli ölçüde aşan +454 ° С (alev yokken) ve +391 ° С (açık alev varlığında) sıcaklıklarında tutuşur.

Kurulumu kolaydır. Plastik plakaların montajı özel yetenekler ve karmaşık bir aracın varlığı gerektirmez. Ürün kurulumunun tüm aşamaları talimatlarda açıklanmıştır. Bu nedenle, bu ürünleri satın alırsanız, kurulumları için bir işçi ekibi kiralamanıza gerek yoktur, kendiniz yapabilirsiniz.

Uygun fiyat. Plastik asma tavan panelleri en uygun fiyatlı kaplama malzemelerinden biridir. Kurulumları, yüzey hazırlama, sıvama, boya uygulama veya duvar kağıdı maliyetlerini ortadan kaldırır. PVC tavan panelleri satın alırsanız, dairenin dekorasyonundan tasarruf edebilirsiniz.

Tavan panellerinin fiyatlarını öğrenmek ve en sevdiğiniz ürünleri satın almak isterseniz, lütfen İletişim Bilgileri bölümünde belirtilen e-posta veya telefon ile bize ulaşın.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.