Projeniz için ahşap akustik tavan panelleri nasıl seçilir

Ahşap akustik tavan

Projenizin , yankılanma etkilerini azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olacak ahşap akustik panel ihtiyacı olduğunu zaten biliyorsunuz . Sen eğer, biliyorum tavan döşemeleri ahşaptan yapılmıştır, bunlar, size ekstra-şık görünüm ve o sunacak sadece kendileri tarafından, bunlar çok daha rahat ve şık yerine bir boşluk dönüştürebilir. Ama projeniz için hangi ahşap akustik paneller idealdir? Seçim yaparken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız? Bakalım:

Ne tür akustik tavanlar istiyorsunuz?

Bu noktada, akustik panelleri iki ana ahşap tavan tipi tanımlayabilirsiniz: sökülebilir tavanlar ve erişilebilir tavanlar .

Ahşap çıkarılabilir tavanlar, hızlı ve kolay yerleştirme sağlayan, ancak bazı durumlarda, her yerde soketlere izin vermeyen tavanlardır. Diğer taraftan, erişilebilir tavanlar izin verir ve çıkarılabilir tavanlar , bir panelin yerini almak için tüm tavanı sökmeye zorlarken , erişilebilir tavanlar , yerleştirmek istediğiniz tavanda tam olarak ahşap panellerin hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlar.

Tipi tavan karosu desteği

Destek açısından, farklı tipte tavan panelleri , Standart MDF, Yangına Dayanıklı MDF, suya dayanıklı MDF ve kontrplak bulunmaktadır.

Ahşap akustik fayanslar için son işlem seçenekleri

İstediğiniz akustik soğurmayı ve tavan döşemesi için destek türünü seçtikten sonra , bitişe karar vermeniz gerekir. Birçok seçenek vardır: melamin (beyaz, paslanmaz, akçaağaç, kayın, meşe, armut, kiraz ve wenge) doğal ahşap (akçaağaç, kayın, meşe ve kiraz), boyalı MDF (mavi, yeşil, kırmızı, sarı ve gri) , özel lake ve HPL. Ahşap çıtalarla yapılmış akustik karoların Spigoline modelleri, doğal bir obeche ahşap kaplama, ahşap gölge obeche ahşap (kayın, meşe, kiraz ve wenge) veya RAL renk tonu obeche ahşap (beyaz, turuncu, kırmızı veya yeşil) içerir.

Bir akustik asma tavan türüdür asma tavan gerçek tavan yüksekliği azaltmak için hizmet eder, ancak aynı zamanda bir odada akustik geliştirmek için yönetir.

Projemin akustik bir asma tavana ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?

Bir odanın içinde meydana gelen konuşmaları anlamasını zorlaştıran yankı veya yankılanma varsa, bu sorunları düzeltmek için ses emici akustik tavanın takılması tavsiye edilir .

Asıl tavan yüksekliği buna izin verdiğinde, en iyi seçenek asma tavana karar vermek, buna ek olarak borular, borular, kablolama ve cihazlar, klima, güvenlik, ev otomasyonu ve diğer servisler için çok kullanışlı bir alan sağlar. Ayrıca, bir odanın tavanının düşürülmesiyle, şartlandırma gerektiren havadaki kübik metre miktarı azalırken, ahşap asma tavan ile orijinal tavan arasındaki hava boşluğu ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Kısacası: Bir odadaki akustiği geliştirmek, kabloları ve boruları gizlemek ve binanızın enerji faturasını azaltmak istiyorsanız, akustik bir asma tavan takmanız gerektiği açıktır . İster geleneksel ister modern olsun, rahat, sıcak ve zarif bir stili tercih ediyorsanız, ahşaptan yapılmış bir akustik asma tavanı tercih etmeniz en iyisidir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.