Pürüzsüz, Daha Profesyonel Duvarlar İçin Alçıpan Nasıl Yapılır

Elektrik işleri gibi diğer ev tadilat işlemlerinden farklı olarak, alçıpan asma%100 titiz bir işlem değildir. Neyse ki, alçıpanın bazı yönlerini kendi avantajınıza göre sararsınız.

Alçıpan bileşenin ve sonraki boyamanın yaratıcı kullanımı, kurulumdaki bazı kusurları kapatabilirken, ilk önce alçıpanın asılmasını sağlayarak işinizi kolaylaştıracaksınız.

1. Dikey Çivilerin Tavan ve Döşeme üzerindeki Konumu

Nasıl: Her dikey dikmenin merkez noktasını işaretlemek için bir marangozun kalemini kullanın. Zemini işaretleyin ve mümkün olduğunca yüksek bir işaretleyin. Yüzeyde işaretleyemezseniz, ressamın kasetinin bir şeridini kullanın.

Neden: Tabakayı tuttuktan sonra, çivilerin nerede vidalanacağını bilmelisiniz. Bunu bir saplama bulucu ile ya da her 16 "merkezde ölçerek yapabilirsiniz, ancak zemin ve tavan saplama işaretlerini takip etmek çok daha kolaydır.

2. Merkezleri Gösteren Çizgiler Çiz

Nasıl: Alçı panelinizi ilk önce yerine oturtulduktan sonra, röntgen görüşüne sahip olacak en iyi şey her saplamanın merkezini gösteren bir çizgi çizmektir. Bu hatta vidalar kullanacaksın.

Çizgiyi hızlı bir şekilde "çizmek", bir tebeşir çizgisi yapıştırmak veya dikey çizginin üst işaretinden alt çizgiye gelmesi için bir lazer seviyesi ayarlamak. Hattın zayıf kaldığından emin olun. Aksi takdirde, tebeşir hattı boyaya müdahale edecektir.

Neden: Tavan ve yer işaretlerinin olması yararlı olsa da (önceki ipucunda listelendiği gibi), her saplamanın ortasını işaretlemek daha da doğru olur .

3. En Küçük, En Küçük Protrüzyon Asmaktan Korunabilir

Nasıl: Alçıpanın sabitleneceği tüm yüzeyleri aşağıya çekiniz. Çekiç onlara vurduğunda çıkıntıları duyabileceksiniz. Çivileri yırtıp atın veya çıkıntılı çivileri kesin veya zımparalayın. Yüzünü tamamen düz istiyorsun.

Yalıtım kağıdındaki kıvrımlar, çıtaların üzerinde, duvar panelinin düz durmasını zorlaştıran darbelere neden olabilir. Kağıdı düzleştirin ve sıkı bir şekilde zımbalandığından emin olun.

Neden: Bu, olanaksız görünebilir, ancak en küçük çıkıntı bile, levhanın düz bir şekilde döşenmesini önlemek için yeterlidir.

4. Doğru Uzunluğun Kaba İplik Alçıpan Vidalarını Kullanın

Nasıl: Alçıpan vidalarınızı alırken vida dişlerine dikkat edin. Ahşap çıtçıtlara sürmek için ince ipliği değil, kaba ipliğe ihtiyacınız olacaktır. 1/2 "alçıpan, 1.25" uzun vidalar en iyi şekilde çalışır.

Neden: Kaba iplik vidaları ahşaba daha kolay çekilir ve daha sıkı tutulur. Çok uzun vidaların doğru derinliğe batması zordur. Çok kısa vidalar, panelleri yeterince tutmaz.

5. Çalışma Işığını Vidalı Dimitleri Vurgulamak için Yana veya Alt Tarafa Konumlandırın

Nasıl: Vida kafanızı panelin kağıdını hafifletecek kadar derine inmek zor, ama kağıdı kırdığınıza kadar değil. Ancak paneli sıkı tutmak için yapmanız gereken budur. Çalışma ışığınızı duvara düşük bir açıyla eğmek, geliştiğinde kırışıklığı daha iyi görmenize yardımcı olur.

Neden: Yanlış bir şekilde yanlış batırılan bir alçıpan vidası sadece birkaç milimetre meselesidir. Çıkıntılı vidalar çamurlamayı imkânsız hale getirir. Çok batık olan vidalar paneli iyi tutmaz.

6. Kolaylık ile Büyük Duvar Levha Kesim Nasıl

Nasıl: Alçıpanın uzunluğunu kesin olarak kestirmek, ilk önce tahta tarafının bir tarafını tutturmak, sonra arka tarafa gitmek ve tahtayı dizinizle kırmaktır. Doğru noktada vurursanız, kolayca ayıracaktır.

Neden: Uzunlamasına kesmek, alçıpan ile yapabileceğiniz en zor kesimlerden biridir.

7. Yalnız Alçıpan Kurulurken Akıllı Çalışır

Nasıl: Çoğu yerel kiralık dairelerde kolayca kiralanan bir alçıpan asansör, alçıpanları tavana asılmak için kaldırır. Kendi geçici alçıpan liftinizi bile yapabilirsiniz.

Neden: Ne yaparsanız yapın, o tabakayı kendi başına tavana sokmaya çalışmayın. Kendinize zarar verebilir ve / veya panele zarar verebilirsiniz. Alçıpan levhalar inanılmaz derecede ağır ve disketli olmasına

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.