PVC Asma Tavan

Pvc asma tavan

Plastik hiç işittiniz mi? Pencere, kapı ve asma tavanlar küçük alet ve oyuncak yapımında kullanılacak olan sentetik plastik türüdür. Asma tavan çözümü olarak, Pvc asma tavan dekorları, diğer ürünlere göre natural yararlı sebebiyle büyük tercih sebebi olmuştur. Az üretim ve montaj maliyetleri sebebiyle hem ticari hem de konut amaçlı kullanıma uygundurlar.

PVC tavan tasarım fikirleri

PVC asma tavan için çok sayıda desen ve motifte tasarlanabilir. Dairesel deliklere sahip bir PVC tavan veya panel PVC asma tavan tasarımı, yemek alanını yükseltebilir. Geometrik ve tuğla şeklindeki tasarımlar oturma odası tavanına çok yakışıyor. Çocuk odası için arkadan aydınlatmalı Plastik tavan veya renkli çiçek veya kelebek motifli bir tavan tercih edilebilir. Ahşap damarlı PVC levhalar, herhangi bir odada zarif bir tavan oluşturabilir. PVC dokulu veya deri efektli paneller, ana yatak odası tavanı ve vurgulu duvarlar için uygundur. Çağdaş bir 3D PVC asma tavan, kişinin puja odasının görsel çekiciliğini artırabilir. Bakır ve gümüş gibi çeşitli renk, tasarım ve kaplamalardaki Plastik tavan döşemeleri, iç dekorasyonda son trend. Bu karolar, duvarların yanı sıra tavanlarda da güzel desenler oluşturmak için kullanılabilir.

PVC asma tavan tasarımları 2021

PVC asma tavanlar, donuk bir duvar veya tavanı gizlemek için iyi çalışır ve odanın genel güzelliğini yükseltirken herhangi bir kusuru kapatır. İşte 2021 için bazı popüler PVC asma tavan tasarım fikirleri:

PVC kornişler

Tavanlardaki kornişler çoğu Hint evinde bulunur. PVC, kornişleri tasarlamak için POP yerine mükemmel bir malzeme olabilir.

Ahşap görünüm

Yatak odasını aydınlatmak için LED ışıklı bir PVC tavan takın. İç mekanlarınız için ahşap görünümü kopyalayan bir tasarım seçin.

Geometrik şekiller

Geometrik tasarımlar trend oluyor. Çarpıcı şekillerde tasarlanmış bir PVC tavan her odaya şıklık katabilir.

Asma PVC asma tavan paneli

Tavanınızda estetik bir açıklama yapın. Tavanın tüm alanını PVC ile kaplamak yerine minimalist bir panel asabilirsiniz. Bu panel, bir vantilatörü veya bir avizeyi sabitlemek için kullanılabilir.

Ahşap Görünümlü Tavanlı Antika Yatak Odası

Yatak odanıza sıcaklık ve rahatlık hissi katın. Beyaz veya daha açık bir yüzey, yatak odasının daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Daha koyu bir bitiş, ihtişam ve rahatlık hissi katacaktır.

Banyolar için PVC asma tavan tasarımı

Ebeveyn banyosuna biraz ihtişam katmak için PVC asma tavan yaptırın, banyoya tek tip bir his vermek için farklı renk şemalarında PVC zemin veya PVC duvarlarla birleştirin.

Geometrik PVC tavan tasarımları

PVC'nin kesilmesi kolaydır ve bu nedenle geometrik şekiller kolaylıkla işlenebilir. Bir tasarımı şekillerle çoğaltmak istiyorsanız, bunu PVC'de yapın.

PVC bir 3D efekti verebilir

PVC paneller ayrıca 3D levhalar olarak da mevcuttur. Bu paneller odaya derinlik katar.

PVC levhalar çeşitli ebatlarda mevcuttur. Kaplayacağı alana bağlı olarak derz çizgilerinin minimum olmasına dikkat ediniz. Tavanın kusursuz bir görünüme sahip olması için tercihen büyük boyutlara gidin.

PVC asma tavanlar: Çevre dostu seçenekler

İnsanların giderek çevreye duyarlı hale gelmesiyle birlikte, konutlarda kullanılabilecek çevre dostu PVC asma tavan seçenekleri bulunmaktadır. Bu PVC asma tavanlar %100 geri dönüştürülebilir. Bu çevre dostu levhalar, hafif olmalarına rağmen çok güçlü ve esnektir, bu da onu farklı ortamlar için elverişli hale getirir.

PVC tavan renk kombinasyonları

PVC asma tavanınız için bazı peluş renk kombinasyonları arıyorsanız, güvenebileceğiniz şu modaya uygun fikirlere göz atın:

  • Tavan rengi duvarlardan daha açık: Daha soğuk bir asma tavan boyası rengi seçmek, duvarların daha yüksek görünmesini ve mekanın daha büyük görünmesini sağlar.
  • Tavan rengi duvarlardan daha koyu: Lacivert, kömür grisi, kahverengi ve siyah gibi tonlar, daha koyu tonları tercih ediyorsanız tavan için mükemmel seçenekler. Ancak bu, odayı daha küçük gösterecektir.
  • Beyaz tavan: Beyaz asma tavan rengi, çok fazla doğal ışık almayan odalar için en iyisidir. Beyaz renk, ışığı daha karanlık alanlara yansıtır.
  • Renk uyumlu duvarlar ve tavanlar: Burada renk seçiminiz büyük rol oynayacaktır, çünkü açık renk seçimi odayı aydınlık ve büyük gösterirken koyu renk ise mekana rahatlık katabilir.

PVC tavanın izolasyona ihtiyacı var mı?

Bu tavanlar PVC adı verilen sağlam bir plastik malzemeden yapıldığından, kendileri mükemmel yalıtım sağlar ve alanı yazın serin, kışın sıcak tutar. Ayrıca, iki kat tavan arasındaki hava dolu boşluk odayı soğutur. Kötü bir ısı iletkeni olan bu hava, ısının odaya akmasına izin vermez. Bu da elektrik faturalarının azalmasına yardımcı olur.

Tavanlar için PVC çeşitleri

Piyasada, tavan ve duvar tasarlamak için seçilebilecek çeşitli PVC türleri bulunmaktadır. PVC köpük levha çeşitli kalınlıklarda gelir ve düz veya çeşitli renklerde basılabilir. Ardından ahşap ve mermer dokulu PVC paneller ve vinil lamine levhalar gelmektedir. Son trend, PVC fayans 3D PVC duvar panelleri, PVC panelleri andıran deri ve kabartmalı PVC tavan panellerini içeriyor.

PVC tavanlar için aydınlatma fikirleri

Plastik tavan panelleri plastikten yapıldığı için ısıya maruz kaldığında zarar görebilir. Bu nedenle, tavana monte lambalar için ısı yayan ampullerden kaçınmak daha iyidir. Bunun yerine, enerji açısından verimli, düşük voltajlı LED lambaları seçin. Evinizi şık bir şekilde aydınlatmak ve kullanışlılık ile estetik arasında bir denge sağlamak için uygun ışıkları seçin. Odaya ve PVC tasarımına bağlı olarak, yumuşak bir ışıltı için PVC tavan olukları içinde gömme tavan aydınlatmasını tercih edin. Asma T-bar tavan tasarımında dekoratif lambalar asabilirsiniz. Asma tavandaki koy aydınlatması, herhangi bir odanın genel görünümünü yükseltebilir. İçe ve dışa doğru girintili PVC asma tavan tasarımında, rahatlatıcı bir ambiyans için koy aydınlatmasını tercih edin. Çok katmanlı bir PVC tavanda, alanın görsel ilgisini artırmak için aydınlatma renkleriyle oynayın.

PVC asma tavanların bakımı için ipuçları

PVC asma tavanların bakımı kolaydır ve bakım için herhangi bir boya veya vernik gerektirmez. PVC tavan panelleri nemli bir bez ve hafif bir deterjanla nazikçe silinebilir. Üzerinde sert bir fırça kullanmaktan kaçının. Ayrıca tavanı da süpürebilirsiniz. PVC küf ve küf tutmaz.

PVC tavanımın renginin solması durumunda, onu temizlemenin en iyi yolu nedir?

Tavanın rengi soluyorsa temizlik için aşağıdaki karışımı yapın.

4 su bardağı sıcak suda 1 su bardağı sirkeyi karıştırın

Bir sprey şişesine doldurun ve PVC üzerine püskürtün.

10 dakika kalmasına izin verin.

Silmek için temiz ve kuru bir bez kullanın.

plastik asma tavan modelleri

pvc asma tavan, pvc tavan paneli, pvc asma tavan fiyatları, plastik tavan modelleri

Bakımı kolay
Bu panellerin en iyi yanı, bakımlarının kolay olması ve rutin bakım için herhangi bir boya, vernik veya özel kaplama gerektirmemesidir. PVC asma tavan panellerinin yeni gibi görünmelerini sağlamak için zaman zaman nemli bir bezle veya ev temizleyicileriyle hızlı bir şekilde silinmesi gerekir.

Hafif
PVC tavan panelleri, tavanda kullanılan en hafif malzemelerden biridir. Sahada taşınması, taşınması ve kurulması çok kolaydır.

Neme dayanıklı
Bu tavan panelleri su geçirmezdir ve suyu emmezler, bu nedenle nemi engellerler ve küf oluşumunu desteklemezler.

Dezavantajı: Isıya dayanıklı değildir
PVC asma tavan panelleri plastikten yapıldığından ısıya maruz kaldıklarında zarar görebilirler. Bu nedenle, tavana monte ışıklar için ısı yayan ampuller kullanmaktan kaçının ve yalnızca enerji tasarruflu LED ışıkları tercih edin.

Eksileri: PVC zehirli gazlar
salabilir PVC asma tavan malzemelerin üretiminde Klor kullanılır; Bazı zehirli klor gazı kalıntıları bir süre boyunca havaya salınabilir. Ek olarak, PVC yandığında son derece zehirlidir, bu nedenle mutfak gibi alanlarda PVC tavan panelleri kullanmayın.

Eksileri: Plastik görünümdedir
İç ve dış PVC asma tavan panelleri, kullanıldığı mekâna plastik bir görünüm kazandırır. Ayrıca her panel arasında ek yerleri görünür.
Bu yazıda, piyasadaki en son PVC asma tavan tasarımları koleksiyonuyla birlikte bu malzemenin artıları ve eksileri hakkında daha fazla tartışacağız.

plastik lambiri çeşitleri

pvc asma tavan fiyatları, plastik tavan modelleri, plastik asma tavan fiyatları

Pvc Asma Tavan Nedir?

Pvc, panel şeklinde bulunan adı Pvc polimer formu olan Polivinil Klorür anlamına gelir. Bunlar, gerekli şekil ve ölçülerde kesilip tasarlanır ve ardından ana çatıya montaş yapılarak ahşap veya metal bir çerçeveye monte edilir. Sonuç, Plastik'den yapılmış asma tavan'dır.

PVC hızlı üretilen bir malzeme olduğu için nispeten düşük bir maliyetle gelir. Montaj süreci bile kolay ve ucuzdur. Bununla birlikte, ilgili sağlık riskleri de oldukça yüksektir. Sanayileşmiş PVC, bir dizi tehlikeli plastikleştirici ve başka katkı maddeleri içerir. Bunların uzun vadede insan vücudu üzerinde kötü etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden eviniz veya ofisiniz için PVC asma tavan panelleri tasarımına yatırım yapmadan önce bu yönü göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

plastik lambiri

plastik ters tavan, asma tavan plastik, ters tavan plastik,

İşte konut ve perakende alanları için denemek için 12 basit ve modern PVC asma tavan tasarım fikrimiz. Onlara bir göz atalım.

  1. Yatak Odası için Pvc Asma Tavan Dizaynları:

Plastik kullanmanın en iyi yanı, ahşaba olağanüstü benzerliğidir. İstediğiniz her doku ve bitişte tasarlanabilir. İşte Plastik panelleri geleneksel ahşap kütüklerin yerini aldığı böyle bir

örnek. Pop malzemeyle birlikte kullanmak, odayı minimum plastik kullanımıyla dekore etmenin akıllıca bir yoludur.

​2. Oturma Odası İçin Pvc Asma Tavan Dizaynları:

Ekonomik fiyatlı olmasına rağmen, Plastik lambiri odanıza lüks bir görünüm kazandırır ve onu öne çıkarır. Burada, asma tavan ve duvarların Plastik lambiri panellerle döşendiği böyle bir örnek görülmektedir. Asma tavan, zarafet için olukların içinde gizli aydınlatmaya sahiptir. Ayrıca takılı bir ışık yerleştirmeyi de planlayabilirsiniz.

3. Salon için Pvc Asma Tavan Dizaynı:

İşte küçük boyutlu bir salon için başka bir basit tavandan aşağı fikir. Tüm çatıyı pvc panelle kaplamak yerine, bu küçük asma T24 taşıyıcı profilleri tercih edebilirsiniz. Bunlar, oda vurgusu gibi çalışabilir ve ayrıca tavan vantilatörlerini veya dekoratif lambaları tutmak için işlevsel noktalar olarak kullanılabilir. Odanın boyutlarına bağlı olarak T24 taşıyıcı profil sayısına karar verilebilir.

4. Ofis için Pvc Asma Tavan Dizaynı:

Pvc asma tavanlar, uygun fiyatlı ve bakımı kolay olduğu için ofis alanları için idealdir. Tüm alanda kullanmaktan emin değilseniz bu toplantı odası konseptini deneyebilirsiniz. Asma tavan, bu modaya uygun görünümü elde etmek için bir pvc lambiri ile kaplanmıştır. Her iki tarafa da ışık eklemek, yeni fikirleri tartışmak için mükemmel bir ortam yaratır!

5. Çizim Odası için Pvc Asma Tavan Dizaynı:

Ağır fiyat etiketi dışında tamamen ahşap bir görünüm mü tercih edersiniz? Öyleyse sizi kesinlikle etkileyecek olan bu muhteşem tasarıma bir göz atmalısınız. Bu fikri tekrarlamak için, çatının sağlam bir ikincil tabakası oluşturmak için ahşap damarlı Pvc levhalar isteyebilirsiniz. Dışarıda, ışıkların ve fanların çirkin kabloları arkada gizlendiğinden her şey kusursuz görünüyor.

6. Mutfak için Pvc Tavan Dizaynı:

Plastik bir malzeme olan Pvc, su ve nemi uzaklaştırabilir. Bu, onu Mutfaklar için ideal bir malzeme yapar. İşte beyaz bir Pvc panel tavana sahip böyle bir tasarım. Lekeler veya gres olması durumunda temizlemek için ıslak bir bez kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, sürekli ısıya maruz kalma, odaya zararlı toksinler salabilir. Bu nedenle, güvenlik yönlerini kontrol etmek önemlidir.

7. Oda Pvc Asma Tavanı:

Pvc, istediğiniz herhangi bir dokuya ve tasarıma dönüştürülebilen harika bir malzemedir! Burada görülen, odanızın görsel çekiciliğini artırmak için çağdaş bir 3D duvar tavanıdır. Bu sayfayı eklemek, normal bir duvarı anında bir ifade aksesuarına dönüştürebilir. Bu unsuru vurgulamak için dekorun geri kalanını sade bırakın.

8. Mağaza için Pvc Asma Tavan Dizaynı:

Satış mağazaları ve merkezlerinde, müşterileri çekmek için iyi tasarlanmış bir iç mekân bir zorunluluktur. İyi bir dekorasyona bütçe yapmanın yanı sıra, iyi bir şekilde aydınlatılmış bir tavan tasarlamak da önemlidir. İşte tamamen Pvc asma tavan panelin 'den yapılmış böyle bir mağaza tavanı. Aydınlatma armatürleri ve havalandırma delikleri için küçük açıklıklar açılmıştır. Hızlı kurulum süreci ve kolay bakım, Pvc ticari alanlar için bir numaralı seçenek haline getirir.

9. Plastik Asma Tavan Paneli Dizaynları:

Tavan karoları, iç dekorasyondaki son trendlerdir. Bu asma tavan, çatıda bu güzel geometriyi oluşturmak için kalıplanmış Pvc asma tavan panelinden yapılmıştır. Kurulum işlemi normal bir kutucuğa çok benzer. Bloklar, onları yerinde tutabilen özel bir tür yapıştırıcı kullanılarak ana tavana yapıştırılır.

10. PVC Duvar ve Tavan Dizaynı:

Bu su geçirmez duvar dekoru evler, restoranlar ve buluşma yerleri için idealdir. Parlak bir şekilde tasarlanmış duvar dekoru, iç mekânı güzelleştirmek için bir aksesuar işlevi görebilir. PVC çok yönlü bir malzeme olduğundan, istediğiniz renk veya tasarım seçeneğiyle özelleştirilebilir. Bu sarı açıklama duvarı, simetrik bir şekilde düzenlenmiş bireysel PVC duvar panellerinden yapılmıştır.

11. Lobi için PVC Asma Tavan Dizaynı:

Büyük ofisler ve ticari merkezler için lobi, ziyaretçilerin ilk fark ettiği noktadır. Süslemede taş kalmamak için, bu ısmarlama PVC asma tavanı deneyebilirsiniz. Fütüristik tasarım, olukların içindeki plastik levhalar ve gizli aydınlatma armatürlerinden oluşan bölümlerle yapılmıştır. Su geçirmez bir malzeme olduğundan, sızıntılar veya bakım sorunları konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

12. Daire İçin PVC Asma Tavan:

Abanoz ve fildişi kombinasyonu hayranıysanız bu tavan kesinlikle tam size göre! Kahverengi ve beyazın yanılmaz kombinasyonu, odaya aşırıya kaçmadan şık bir görünüm kazandırır. Bu güzelliği üretmek için renkli PVC çerçeveler dönüşümlü olarak kullanılıyor! Boş alanı kapatmak için yüksek çatılara veya dubleks evlere sahipseniz konsept idealdir.

Bunlar, dikkat etmeniz gereken en iyi tasarımlarından bazıları! PVC asma tavan kesinlikle dezavantajlara sahipken, satış noktası çok yönlülüğü ve bulunabilirliğidir. Bu malzeme ile hasar veya kırılma riski oldukça düşüktür ve bu nedenle bakım sonrası süreçtir. Güvenilir markalardan bilinçli olarak üretilmiş malzeme satın almak sağlık tehlikelerini bile en aza indirebilir.

PVC tavan boyanabilir mi?

PVC dayanıklı bir malzemedir ve uzun ömürlüdür. Kurulduktan sonra PVC tavanlar bakım gerektirmez ve boyama gerektirmez.

PVC asma tavan iyi mi?

PVC tavanlar sağlam ve dayanıklıdır ancak tasarımları çok sınırlı olabilir.

Hangisi daha iyi PVC veya Alçıpan tavan?

Nerede yaşadığınıza ve ortalama sıcaklığın ne kadar olduğuna bağlı olarak, ikisi arasında karar verebilirsiniz.

PVC asma tavan ahşap veya alçıpan tavan ile birlikte kullanılabilir mi?

Evet, PVC tavan için ahşap veya POP ile birlikte kullanılabilir. Ahşabın rengine ve dokusuna sahip bir PVC malzeme de seçilebilir.

Balkon için PVC tavan kullanabilir miyim?

Açık alanlarda PVC kullanılabilir. Plastik polimer olduğu için sağlam, ısıya ve neme karşı dayanıklıdır.

PVC duvarlar için kullanılabilir mi?

Evet, farklı renklerde, desenlerde, dokularda ve 3D tasarımlarda PVC paneller, estetik çekicilik için duvarları süslemek için kullanılabilir.

PVC'nin kurulum prosedürü kolay mı?

Evet. Hızlı ve kolay bir kurulum prosedürüdür. PVC Tavan Plakaları standart boyda olup, geçmeli oluklu sistem sayesinde kolayca monte edilir. Plakalar, kurulum sırasında yapıştırıcı veya ağır makine gerektirmez.

PVC'yi nerede kullanabilirim?

PVC Plakalar dekoratif olduğu kadar suya da oldukça dayanıklıdır, bu nedenle oturma odaları, mutfaklar, tuvaletler, fuaye alanı, balkonlar vb. alanlarda kullanım için idealdir.

PVC plastik bir görünüm verir mi?

PVC asma tavan paneline basit bir yüzey işlemi ile PVC asma tavan tasarımınız için istediğiniz görünümü ve asma tavan rengini elde edebilirsiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.