PVC paneller için metal çerçeve özellikleri ve montajı

Üst üste bindirmeleri plastik panellerle bitirirken, çerçeve tabanı tüm yükü taşıyacak ve sistemin ana bileşeni olarak görev yapacak büyük önem taşır. PVC panelleri kurmak için yaygın olarak kullanılan çözümlerden biri metal bir çerçevedir. Sağlam ve eşit bir kaplama elde etmek için hızlı ve özel maliyetler olmadan yapmanıza olanak sağlar. Böyle bir çerçeveyi bir araya getirme sürecinin bütün inceliklerini konuşalım.

Bu tür kararların esası

PVC paneller için metal , ahşap çıtalar kadar sık ​​kullanılmasa da , doğal malzemeye göre bazı avantajları vardır. Bazı durumlarda, tabanı monte etmek için tek seçenek metal olabilir. Kasaların metal bileşenlerinin ana avantajları aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Bu tür parçaların imalatında kullanılan veya galvanizleme şeklinde özel işlemden geçirilmiş metal veya bir alüminyum alaşımıdır. Bu, nemin monte edilmiş kasa üzerindeki etkileri hakkında endişelenmenize izin vermez. Banyo ve mutfaklarda bu, panelin altında sağlam bir taban oluşturmak için pratik olarak uygun tek seçenek.
  • Metal yanmaz ve bu da tüm kompozisyonu yangın açısından daha güvenli hale getirir.
  • Tasarım nispeten hafiftir ve üst üste gelme ile örtüşmez.
  • Dayanıklılık ayrıca metal kasaların avantajlarından biri olacaktır.
  • Parçaların standartlaştırılmış boyutları, montaj işlemini büyük ölçüde kolaylaştırır.
  • Taban, minimum bir araç seti kullanılarak monte edilir ve herhangi bir özel beceri veya deneyim gerektirmez.

Çözümün tek dezavantajı, tüm bu yapıların ses titreşimlerinin harika bir iletkeni olması. Bu an kritikse, olası ses titreşimlerini en aza indirgemek için özel bağlantılar vardır.

Özellikler

Bu tür çerçevelerin montajı için, aynı malzeme için bir zımba, metal makaslar ve demir testereleri şeklinde özel aletler gerekebilir. Ahşap çerçeve türleriyle karşılaştırıldığında, iş için gerekli aletler çok farklı değildir.

Bununla birlikte, ahşabın ıslak odalar için uygun olmadığını ve basitçe çürümekte olduğunu bilmeye değer ve aynı koşullarda metal, alüminyumun neme karşı kayıtsız olması ve galvanizli parçaların paslanmayacağından dolayı sorunsuz bir şekilde hizmet eder. Bu durumda, toplanan obreshetki gücü çok daha yüksek olacaktır.

PVC paneller için metal kaplaması olan bir başka özellik - taban tabanından ahşap tabanların düzenlenmesinden daha büyük bir mesafeye çekilme ihtiyacı. Bu, bu tür kararların tasarım özelliklerinden ve profillerin kendi boyutlarından kaynaklanmaktadır.

Nasıl kurulur

Tavana herhangi bir bileşimin montajının başladığı ilk işlem, bağlantı elemanları ve temel yapısal elemanların altındaki yüzeyin işaretlenmesi olacaktır. Duvarlar, gelecekteki tavanın yerleştirileceği mesafeyi ölçer. Aynı yatay düzlemde yer alan birkaç nokta çizilir ve bunlar bir sürekli çizgi ile birbirine bağlanır.

Planlanan noktalarda, ilk başlangıç ​​U şeklindeki profil duvarlara sabitlenir ve daha sonra, zemin düzleminde, çerçevenin kalan yatak parçaları için sabitleyici görevi gören özel delikli plakalar sabitlenir.

Sonra, yapının ana destek parçalarını ayarlayın. Farklı bir görünüme sahip olabilirler - bazı PVC panel türlerini sabitlemek için delikli seçenekler ve kilitler vardır ve alçıpan için tasarlanmış basit düz parçaları kullanabilirsiniz . Burada temel bir fark yoktur - rulman parçalarının uç kısımları, odanın çevresi etrafındaki duvara sabitlenmiş profile yerleştirilir. Tavana asılan süspansiyonlar, yatak parçaları yaklaşık 60 - 80 santimetre artışlarla monte edilir.

Tüm plastik aksesuarlar, eğer monte edilmiş tavanın yapılışı tarafından sağlanmışsa, kendinden kılavuzlu vidalarla sonuçlanan tabana sabitlenir. Bundan sonra, kaplamanın kendisinin kurulumuna devam edebilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.