PVC Tavanlar

tavan pvc kaplama

PVC Tavanlar ve aksesuarlar Poly Vinyl Chloride (PVC) Reçineleri ve Yardımcı Malzemelerden yapılmıştır.

Bu, PVC Tavanları çekici kılan ve belirli pazar sektörleri için daha uygun hale getiren bir dizi avantaj ve benzersiz özelliklere yol açar.

PVC Tavanlar anti-mantar ve tavanda hiçbir şey büyüyecek. Testler, panellerde kalan kan üzerinde gerçekleştirilmiştir ve bakteri veya mantar büyümesi olmamıştır. Bu, PVC Tavanları hastanelerdeki ve kliniklerdeki kurulumlar için güvenli kılar.

Tavan da termit dayanıklı PVC çözünür değildir ve bir kez alındığında termitler kalıp gibi.

PVC panellerde metal, demir veya aşındırıcı madde bulunmamaktadır, bu nedenle su korozyona neden olmaz ve tavan tamamen korozyona dayanıklıdır .

Su, ürüne zarar vermez ve kolayca kapanır. PVC Tavanlar neme maruz kaldığında genleşmez, daralmaz veya çözgülemez. Bir patlama şoförü veya bu tür bir şey, suyun ağırlığının tavanı daralttığı birkaç panelin zarar görmesine neden olabilir, ancak tüm tavan hasar görmeyecek ve sadece hasarlı bölüm değiştirilebilecektir.

Özellikle temizliği kolay olduğu için tuvalet ve mutfak gibi nemli ve ıslak alanlar için ideal bir üründür . Tavan nemli bir bezle silinebilir ve bu kir veya yağ birikintilerini temizler.

PVC Tavanlar dayanıklı ve uzun ömürlüdür ve PVC Tavanlar SA, ürünlerinin iç kullanımı için 20 yıl garantilidir. PVC Tavanlar doğrudan güneş ışığının bulunduğu alanlarda uygun değildir.

Monte edilen tavanlar boyasız, boya gerektirmeyen, küfü temizleyen veya çentik veya çatlakların tamiri gerektirmeyen bakım gerektirmez.

PVC hafiftir ve bir kişi 3,6m2'lik tahta taşımak için üç kişinin gerekli olduğu Fiber Çimento Levhalarına kıyasla yaklaşık 9 m2'lik bir ürünü taşıyabilir.

Kırıntıları da Alçı ve Elyaf Çimento mukavva ürünleri ile karşılaştırıldığında % 75'e varan daha az kırılmalar olduğu tahmin edilmektedir .

PVC Tavanlar Ateş Geciktiricidir , yani yanmazlar. Doğrudan 60 ° C'lik bir alevle, PVC eriyecek, ancak herhangi bir alev oluşturmayacaktır. Tavan eriyecek ve tavandan düşecek.

Yangın sınıflandırması SANS 428'e göre test edildiği gibi Sınıf B / B1 / B2'dir .

R-Değeri PVC Tavanlar için 0.112 m2 K / W olduğunu. Bu, ısı iletkenliğine ve genel çatı yapısının yalıtımına olan katkısıdır ve izolasyondan gereken R-Değerinin düşürülmesi anlamına gelir.

PVC Tavanların kurulumu kolaydır ve asma tavana kıyasla takriben üçte bir oranında kurulabilir. Yapılan bir çalışmada, dikme ve piskopos şeritli 16m2 Gypsum Sabit tavanın boyamadan önce 8 saat sürdüğü görülmüştür. Eşdeğer m2 PVC Tavan montajı sadece 2 saat 30 dakika sürdü.

Tüm bu özellik ve faydalarla, PVC Tavanların neden popülerlik kazantığını ve birçok tavan montaj ihtiyacının ihtiyaçlarını karşıladığını anlamak kolaydır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.