Salon asma tavan

Salon tavan dekorasyonu

Salon asma tavanlar, evinizde tamirat her zaman bir sonuç ve nihai sonucun öngörülmesi ile ilişkilidir. Ne yazık ki, onu asla önceden tanımayacaksınız. Ancak onarımın başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için hala en başında bir temel oluşturabilirsiniz. Bu alanda önemli bir nokta, malzemelerin seçimidir. Tavanı tamir ederken, doğru malzeme seçimi çok büyük bir rol oynar, çünkü temel olarak dünyadaki ve evdeki yaşam algısını değiştirebilir.

salon asma tavan modelleri

Bugün mağaza rafları, tavanları dekore etmek için çok çeşitli malzemelerle doludur. Ve kendi koşullarınız için en iyi seçeneği seçebilmeniz önemlidir. Bazıları için fiyat belirleyici bir faktör olabilirken, diğerleri görünüme dikkat ediyor. Herkes tasarım seçeneğini seçti ve bu konuda kategorik olmak mümkün değil. Bu nedenle, tasarım konusuna kapsamlı bir şekilde yaklaşılması, malzemenin tüm özelliklerine dikkat edilmesi önemlidir. Alçıpan tavan onarımında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. Alçıpan tavan onarımı - yöntemler. Bunu takdir etmek için, bu malzemenin avantajlarını, türlerini ve salonda kayıt olanaklarını göz önünde bulunduracağız.

Salondaki alçıpan tavanlar: avantajları

Alçıpanın faydalarını çoktan okumuş olabilirsiniz. Ancak bu aynı özellikleri farklı bir bağlamda ele alarak, onunla çalışmanın tamamen farklı yönlerine dikkat edebilirsiniz. Bu nedenle, alçıpan alçı tavanların odadaki özellikleri hakkında aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumayı deneyin.
 1. Belki de tüm malzemelerdeki en önemli faktör güvenliktir. Sağlığınıza zararlı ise, en iyi özelliklere sahip malzeme satın almanın mantıksız olacağını kabul edin. Olumlu duygular sağlığın yerini alamaz. Bu bakımdan salondaki alçı tavanlar diğer malzemelerin önüne geçmiştir.
 2. Odadaki alçıpan tavanlar neme karşı dayanıklıdır, bu nedenle yüksek nemli bir odada kullanılabilirler.
 1. Ayrıca yangın söndürme özelliklerine de sahiptirler. Bu, aileniz için acil durumlarda çok önemli olabilir.
 2. Salondaki alçıpan tavanların tasarımı, hayal gücü ve etkinlik için muazzam bir alan yaratıyor. Bu malzeme esnektir ve çeşitli biçimlerde olabilir.
 3. Küçük bir kütle, nakliye ve kurulum sırasında ilave zorluklar yaratmayacaktır.
 4. Salondaki alçıpan tavanlar, taban tavanındaki kusurları tamamen gizler ve iletişim kurar.
 5. Malzemenin belirli bir kısmı zarar görürse, tavanın tamamını sökmeye gerek yoktur. Hasarlı alanı yenisiyle değiştirmek yeterlidir ve tasarım geri yüklenecektir.
 1. Düşük fiyat, size güçlü finansal zorluklar yaratmayacaktır.
 2. Salon alçıpan tavan su bazlı boya ile boyanabilir veya üzerine duvar kağıdı yapıştırılabilir. Bu size daha fazla tasarım seçeneği sunar.
 3. Ne zaman odasında tavan tasarımı , kesinlikle herhangi favori kullanabilirsiniz sen kaynaklar yak. Alçıpan, örneğin bir gergi tavan gibi yüksek sıcaklıklara karşı savunmasız değildir.

Alçıpan tavan çeşitleri

Salon için alçıpan tavanlar birkaç kategoriye ayrılır ve bunlar da alt kategorilerdir. İki kategori vardır - tek seviyeli ve çok seviyeli tavanlar - ve iki alt kategori: düz (yassı olanlar aynı şey olmasa da buraya dahil edilmiştir) ve kıvırcık. Uygun tasarıma sahip tek seviyeli tavanlar, tasarım ve özelliklerinde çok seviyeden aşağı değildir. Kurulumu daha kolaydır ve gereksiz tasarım teknikleri olmadan bir tavan istiyorsanız, o zaman bu türü seçin

Tasarım tavanları: profesyonellerin önerileri

Yetenekli planlama ile çok seviyeli bir tavan, her misafiriniz için bir kez ve herkes tarafından hatırlanacak mükemmel bir şahesere dönüşebilir. Çeşitli renkler, şekiller ve şekiller ile rahat bir aydınlatma yaratmanın yanı sıra tavanı mükemmelleştirebilirsiniz.
Asma tavan salon modelleri

Salon asma tavan, odanın tasarımına uygun olmalıdır. Salon odasındaki tavan tasarımına uygun olmalıdır. Tavan tasarımı günümüzde çok hızlı gelişmektedir. Gerçek şu ki çatı- bu alan neredeyse hiç iç yanılsama uygulamak için! Sonuçta, tavan- sadece ışıkları içermesi gereken mobilya alanından muaftır. Oturma odasında parlak ve sıra dışı bir tasarıma sahip olabilirsiniz ve bu oda arkadaşlarınız ve aileniz için bir buluşma yeridir. Yüksek sesli bir sohbet veya en sevdiğiniz hobiniz için burada vakit geçirmek güzel.

Alçı, çok yönlülüğü olan diğer malzemelerden ayrılır. Birçok fayda, asma alçıpan tavanla birleştirilmiş tavanı düzenlemenin bazı veya başka yollarını verebilir.

Alçı tavanların avantajları:

 • Akım çıkış tavanının hatalarını gizleme yeteneği.
 • Mevcut tüm kabloları ve iletişim hatlarını ve ayrıca aydınlatmayı kolayca barındırmak için asma tavan.
 • Tavanların kusursuz ve düzgün gitmesi sonucu elde edilir.
 • Düşük maliyetli. Fıçı tahtası, PVC veya kumaş germe tavanlara göre çok daha düşük maliyetlidir.
 • Zemin ile alçıpan tavan arasına özel malzemeler yerleştirilirse ısı ve ses yalıtım potansiyeli.
 • Alçıpan tavan değilseniz, tasarım fikirlerinin olasılığı bunlarla sınırlı değildir. Boya, macun vb. Çeşitli katmanlar halinde uygulanabilir.
 • Alçıpan, her yaştan insan ve hayvan için çevre dostu ve güvenlidir.
 • Streç filmin aksine, alçıpan tavan- dayanıklı bir malzemedir ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır.
 • İnşaat ve onarım konusunda az deneyime sahip kişiler için kendi kendine kurulum imkânı.

Bu avantajları ile alçıpan tavanı süslemek için malzemeler arasında kolayca lider konuma çekilir.

Mevcut üretim tavanının kusurlarını güzel ve yüksek kaliteli bir yüzeyden hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde gizlemek istiyorsanız alçı levha sizin için idealdir. Tavanın 2,5 metreden daha az bir yüksekliğe sahip olması durumunda, alçıpan asmanın gerekli olmadığını unutmayın.

Tabii ki, bu dünyadaki her şey o kadar mükemmel değil. Alçı levhanın eksiklikleri de mevcuttur. Yanılsamalara duyarlı olmamak ve alçıpan levhalar için bir kiler inşa etmeye dikkatsizce acele etmemek için, alçı karton yapıların giriş ve çıkışlarını okumanız önerilir.

Alçıpan tavanın eksileri:

 1. Asma tavan, duvarların yüksekliğini gizler. Her durumda, dairelerde tavanlar çok yüksek değil. Bu, tavana asılı bir yapı kurmanın önünde ciddi bir engel olabilir.
 2. Neme maruz kalma. Oturma odası nadiren nemlidir, ancak mutfağın ayrı bir alanda vurgulandığı bir stüdyo dairede tavan versiyonunu istiyorsanız, nemin alçıpana dokunmayan çorbaları pişirmesini önlemek için özen gösterilmelidir.
 3. Körfez ülkelerinden komşularının alçıpanın kafasını kurması ve yerleştirme olasılığı varsa da arzu edilmez. Kazadan sonra, çatının tamamen veya kısmen değiştirilmesi gerekecektir.
 4. Binadan çekildiği yeni evlerde, fıçı tahtası başka bir şey gibi çatlama veya deforme olma riski taşır.
 5. Tavan panelini veya sıvayı açığa çıkarmazsanız, alçıpanın sonsuza kadar bembeyaz kalmasını bekleyemezsiniz! Bu malzemeler ışığa, neme ve zamana maruz kaldıklarında renk değişimine maruz kalırlar.

Gerçekten de modern teknolojiler, iç tasarım alanındaki herhangi bir fikri uygulamaya izin verir. Ancak her sektörde kendine has gelenekleri vardır. Profesyoneller, önce kendinizi insanlar arasında en yaygın olan oturma odasındaki tavan tasarım seçeneklerine alıştırmanızı önerir.

Salon odasındaki tavan seçenekleri en başarılı olanıdır:

 • Salon asma tavan tasarlamanın yolları arasında mutlak lider, beyaz mat tavandır. Bu sonuca çeşitli şekillerde ulaşmak için. Kumaştan yapılmış bir asma tavan yapabilir veya alçıpan asabilir ve mat boya ile kaplayabilirsiniz. Çünkü geleneksel uygulamalar genellikle boya veya ardından badana ile çıkarılmış bir tavan seçer.
 • Parlak, oturma odasındaki tavanı süslemek için de popülerdir. Parlak PVC telli filmden yapılabilir veya film mevcut bir mat yüzeye yapıştırılabilir. Ayrıca çok parlak bir boya var.
 • Seviye çevresinde. Kare veya dikdörtgen oturma yerinin mükemmel zarif bir düzenlemesi, odanın etrafında tavanı çerçeveleyen küçük bir çıkıntı sağlamaktır. Bu genellikle seviyeyi spotlarda ayarlar ve oturma odasında ek aydınlatma oluşturur.
 • Biçim. Oturma odanızın tarzı bir dekor unsuruna girmenize izin veriyorsa, odayı denemeye bırakın! Tavandaki sevimli desenler- iç mekânın aşırı, şık ve şık bir unsuruna neden olmaz.
 • Açılar ve dalgalar. Tavana gerçekten yabancı görünüyordu, dalgalı bir tavan veya açık köşeli tavan oluşturma seçeneğini düşünmek mümkündür. Duvarların yüksekliğine dikkat edin: salon alanı hissi yaratmak için değil, organik olarak bakıldığında dekore etmek yeterli olmalıdır.
 • Gökyüzü. Doğa teması, modern iç tasarımda çok popüler. Uzayın üst kısmı her zaman farklı bir ilişkidir: gökyüzü. Yıldızları simüle etmek için lambalar kullanarak fotoğraf baskısı, asılı duvar kâğıdı veya karmaşık tasarımlar yardımıyla tavanda göksel bir resim oluşturun. Gökyüzü, gündüz ve gece gibi, oturma odasındaki tavanda muhteşem görünecek.
 • Mühendislik. Çok seviyeli bir tavan yaratma yeteneği, iç mimarlar sanat fikirleri dünyasında bir atılım yaptı!, oturma odasında tavan yüzeyi için çok seviyeli yapıları konumlandırmak için geometrik desenlerle geliyor.

Salonunuzdaki tavan ne olursa olsun, yüksek veya alçak, uygun seçeneği seçerek tavanının şık ve renkli bir tasarımını yapabilirsiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.