şık alçı tavan modelleri

Şık alçıpan tavanların tasarımı, odanın genel dekorunda önemli bir rol oynar. Şık alçıpan tavanlar , odayı daha ilgi çekici hale getirebilir; bu da, kendi montajınızı yapabilir veya bir montajcı ekibi kiralayabilirsiniz. Tescil maliyeti, tasarımın karmaşıklığına bağlı olacaktır - istenirse çok karmaşık kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

asma tavan çeşitleri ve fiyatları

Bu tür tasarımların avantajları nelerdir?

Alçıpan asma tavanlar, eşsiz tavanlar oluşturmak için çok geniş fırsatlar sunar. Sayfaların işlenmesi kolaydır ve gerekirse katlanabilir. Bu özellikler, en karmaşık figürü bile oluşturmanıza olanak sağlar. Ek olarak, son işlem de değişebilir - basit beyaz yüzeylerden renkli veya duvar kağıdı yapıştırılmış düzlemlere.

Bu tür tüm bileşimler askıya alınacağından, monte edilmiş tavanın yüzeyi ile ses yalıtımı malzemesi ya da yalıtımını döşemek için kullanılabilecek ana zemin arasında boş alan kalır. Ek olarak, bu boşluğun varlığı yapının herhangi bir yerine gömme armatürler takmanıza izin verecektir.

Tavanın başlangıçta herhangi bir arızası varsa, bunlar yeni tavanın asılı düzlemi tarafından güvenli bir şekilde gizlenecektir. Aynı zamanda, en ciddi kusurlar bile duvarların yüksekliğindeki veya geniş çatlaklardaki farklar gibi saklanacaklar. Yarıklar, odanın ses yalıtımını iyileştirmek ve çözelti artıklarının onlardan çökelmesini önlemek için ilk önce onarılmalıdır.

Çözümün dezavantajları

Bu tasarımın en önemli dezavantajı, ana avantajı - tavan düzleminin üzerinde boş alan bulunması ve sonuçta duvarların yüksekliğinde azalma olmasıdır. En azından oda altı ila yedi santimetre azalır, ancak daha sık bu rakam 10 cm dir.

Kararın ikinci eksi, birçok "kirli" iş yapmanın gerekliliğidir. Bu macun ve bir astar ve son aşamada kompozisyonun boyanmasıdır. Ek olarak, temizlenmesi gereken oldukça önemli miktarda çöp oluşur.

Son önemli dezavantaj, yalnız çalışmanın zorluğu olarak adlandırılabilir. Alçıpan asma tavan yapılarının montajı, başınızın üstünde ağır parçaları kaldırmak zor olacak ve bir asistan çekmeniz gerekecek. Tüm işlemleri kolaylaştıran birkaç cihaz var, ancak bir onarım için satın almak pahalı veya her zaman mevcut değil.

Bu gibi tavanların montajı nerede

Hepsinden iyisi, şık alçıpan tavan oturma odasında bakacak. Burada misafirlerinizi zeminlerin güzel dekoruyla etkileme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda, oturma odası evdeki en büyük odadır ve gömme lambalar biçiminde ek ışık kaynakları kurma kabiliyeti burada memnuniyetle karşılanacaktır.

asma tavan gizli ışık fiyatları

Çocuk odasında ilginç bir tavanı bir araya getirebilirsiniz. Bununla birlikte, burada yapının görünüş seçimine dikkatle yaklaşmanız gerekir - bir süre sonra kompozisyon çocuğu rahatsız edebilir ve böyle bir tavanı yeniden yapmak oldukça zordur. Aynı zamanda, çocuklar büyür ve küçük bir çocuk için toplanan kompozisyon bir veya iki yıl içinde ondan hoşlanmayabilir.

Yatak odası da böyle bir dekor kullanmak için harika bir yer olabilir. Dikkate alınacak tek şey, kurulmakta olan çözümün karmaşıklığıdır. Çok fazla keskin ve kesik çizgiler rahatlamanızı ve uykuya dalmanızı önler. Bu nedenle, düzgün ve yuvarlak çizgiler tercih etmek daha iyidir. Renkler yumuşak, pastel renkler seçmek ya da boyayı beyaz bırakmak için daha iyidir.

örnekler

Şık alçıpan tavanların kompozisyonun görünümünü seçmenizi kolaylaştırmak için, aşağıda evin farklı bölümlerine monte edilmiş alçıpan tavanların nasıl göründüğüne dair örneklerin bir kaçını bulabilirsiniz. Sunulan fikirleri temel alarak, kendi tasarımınızı oluşturabilir veya fotoğrafta gösterilen çözümü tekrarlayabilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.