Taş yünü tavan montajlarının tasarımı

Taşyünü tavan montajlarının tasarımı

Taşyünü tavan, şartname sahipleri ticari tavan sistemleri için artan sayıda seçenek var. Belirli bir uygulama için performans değerlendirmelerdi arasında akustik, yangın performansı, nem direnci, hijyenik özellikler, boyutsal kararlılık, iç mekan hava kalitesi. Bunlara ek olarak tasarım estetiği, kurulum kolaylığı, bakım, dayanıklılık, sürdürülebilirlik ve maliyetle ilgili seçimler eklendi.

Taşyünü tavan panelleri ve metal tavan süspansiyon sistemleri. Malzeme, doğal olarak volkanik aktivitenin bir yan ürünü olarak çıktığı Hawaii adalarında keşfedildi. İlgili ana kaya, dünyanın en bol ana kayası olan azalttırmakta. Ateşli malzeme, lavın deniz tabanındaki patlamalar sonucu hızla soğutulmasıyla oluşur. Dünyanın volkanları dahil olmak üzere sismik faaliyet, dünyanın en büyük taş yünü üreticisinin kullandığı 38.000 kat daha fazla kaya malzemesi üretiyor.

Taşyünü tavan için tipik üreti süreci, bu volkanik kayacın 1500 C (2732) sıcaklıkta kaynaşmasıyla başlar. Fırından çıkan eriyik, altından ve bir iplik makinesine akar, burada yün pamuk şekline benzer şekilde ince iplikçikler halinde çırpılır. Teller, küçük miktarlarda organik bağlayıcılıkla birlikte tutulan ''yün'' oluşturulur.

Şimdi yumuşacık bir ağ, malzeme toplanır ve oluşur; Katman sayısı, nihai ürünün istenen yapısına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Katmanlı lifler daha sonra, yün, taş yünü ürünlerinin çoklu performans özelliklerine katkıda bulunan yönsüz liflerle ortaya çıkar. Tavan panellerine ek olarak, taş yününün termal, ataş ve akustik özeliklerinin eşsiz bir kombinasyonu

Bitmiş tavan panellerini üretmek için ta yünü üzerine bir mineral bir keçe ve su bazlı boya uygulanır. Taşyünü tavan ürünleri testereleri, son işlem ve paketleme ekipmanlarını kesmeye veya özel işlem için çevrim dışı ekipmana yönlendirilir. Üretim sırasında ortaya çıkan artıkların büyük bir kısmı geri dönüştürülebilir.

Süspansiyon tavan sistemi, estetik, bakım ve yangına dayanıklılık, sismik azaltma veya güvenlik uygulamalarındaki sınırlı erişe bilirlik gibi özel performans için seçilir. Tüm tavan tasarımları için, tanımlayıcılar süspansiyon sistemlerinin ASTM Uluslararası standartlarına göre üretildiği kontrol etmelidir. İstek üzerine, süspansiyon üreticileri Uluslararası Kod Konseyi (ICC) ve üçüncü taraf sismik performans testleri ve sertifika raporlarından raporlar sağlayabilir.

Taşyünü tavan ve diğer tavan panellerini destekleyen metal süspansiyon sistemleri için korozyon direnci de bir önceliktir. Sanayi standardı askıya alınmış metal tavan ızgaraları için 23,8 mm (15/16 inç) galvanizli çeliktir.Tavan panelinin boyutu, yönü, yüzeyi ve kenarı büyük ölçüde genel estetiği belirlerken, ızgara yüzünün boyutunu değiştirmek de görünümü değiştirir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.