Tavan Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon asma tavan modelleri

Satın almadan önce bir ürün hakkında yeterince bilginiz olmadığından ve daha sonra satın alma işleminizi yaptıktan sonra daha iyi seçenekler ve tasarımlar olduğunu öğrendiğiniz için sinirli hissettiniz mi?

Özel asma tavanınız için bir asma tavan döşemesi seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Son yirmi yıl boyunca, kesinlikle Tavanlar asma tavanlar hakkında bir bilgi birikimi biriktirdi ve bu bilgiyi size aktarmak istiyoruz! Projeniz ister bir ofis alanında ister bodrumda veya başka bir yerde asma tavan döşemesini içeriyor olsun, Kesinlikle Tavanlar uygulamanız için doğru asma tavan seçmenize yardımcı olacaktır.

Armstrong, USG ve KNAUF gibi tüm önde gelen marka üreticilerinden asma tavan karosu tasarımları seçin. Fiyatlara duyarlı temel tasarımlardan orta menzil veya üst düzey tasarımlara kadar, Dek-Mar İnşaat Dekorasyon, bütçenize ve tasarım gereksinimlerinize uyan asma tavan döşemesini bulmanıza yardımcı olacaktır. Kesinlikle Tavanlar Armstrong, OWA ve KNAUF gibi tüm üst marka tavan karoları ve başka marka tavan modellerine bakarak. Bütçenize uyan Tavan karoları tasarımlarını inceleyin, her asma tavan döşemesinin bağımsız tasarımlarına göz atabilirsiniz. Tavan döşemelerinin, takılmadan önce ve sonra neye benzediğini öğrenin, performans derecelerini okuyun ve satın almadan önce projeniz için farklı asma tavan döşemelerini karşılaştırın.

Asma tavan döşemelerini kurmak bir odaya hayat veriyor. Asma tavan döşemelerinin birçok farklı türü vardır ve kesinlikle Tavanlar hangi asma tavan döşemesine karar vermenize yardımcı olabilir. Çeşitli stiller, tüm odanın çekiciliğini arttırır, gürül tüyü bastırır ve yalıtımı iyileştirir. Tavan döşemesinin performansı ve özelliklerine ve bunları projenize nasıl uygulayacağımıza web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Tavan karolarına ek olarak, tavan karonuza uygun doğru ızgara sistemini seçmeniz size son derece çekici görsel bir dokunuş katacaktır. Hangi stili seçerseniz seçin kesinlikle tavanlar hangi karoların sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olur.

Asma Tavanlar

iç tasarımı düşünerek, birçok insan tavanları en son hatırlar veya en basit çözümü seçerek bu konuya yeterince dikkat etmez. Alanın bu bölümünü küçümsemeyin, çünkü üst bölüm odadaki parlak bir vurgu haline gelebilir ve ilginç bir kompozisyon yaratabilir. Özellikle bunlar asma tavanlarsa - çeşitli tasarım seçenekleriyle etkileyici modern bir çözüm.

Bu ne

Adından da anlaşılacağı gibi, asma tavan ana bölümden asılı bir yapıdır. Bunu pratik veya dekoratif amaçlara göre yaparlar, çünkü kurulu eleman farklı malzemelerden yapılabilir, ilginç standart dışı şekillere, renklere veya desenlere sahiptir.

Teknik yönlerden bahsedersek, asma tavan, süspansiyonların yardımıyla tabana monte edilen bir çerçeve sistemidir. Çerçeveler genellikle, kaplama panelleri - modüller veya kayıtlar eklendikten sonra metal bir ızgara şeklindedir.

Askıya alınan tasarım her tür bina için uygundur, ana şey en iyi seçeneği seçmektir.

Alçıpan , çok çeşitli formlara sahip ucuz, çok yönlü bir malzemedir: düz veya dalgalı çizgiler, pürüzsüz kıvrımlar, kıvırcık detaylar. Kompozisyon gülünç derecede basittir ve aralarında bir alçı tabakası olan iki yaprak karton içerir.

Panel 60x60 tavanlar modern bir iç mekana mükemmel uyum sağlar. Belirli bir sırayla çerçeveye bağlanan bir tür modüllerdir. Ayrıca, her bir yapısal eleman, sonsuz çeşitlilikte dekoratif çözümler veren renk veya yüzey bakımından farklılık gösterebilir. Tek olumsuz mükemmel özellikleri ile öder yüksek maliyettir.

Doğrusal tavanlar geniş alanlar için uygundur. Adından da anlaşılacağı gibi, çıtalardan oluşurlar ve bittiğinde, fıçı tahtası kaplı bir yüzeye benzerler. Ayrıca dayanıklı ve güvenilirdir.

Germe tavanlar tüm seçenekler arasında lider konumdadır. Tam olarak odanın standartlarına göre kesilmiş bir çerçeveye (PVC film, kumaştan yapılmış) gerilmiş bir tuvaldir. Mat veya parlak, desenli veya düz olabilirler - herhangi bir şey düşünebilirsiniz.

Asma Tavanların Artıları ve Eksileri

Bu nedenle, asma tavanların özelliklerine dayanarak, aşağıdaki durumlarda onlara dikkat etmeniz önerilir:

- Yenilenmiş bina düz olmayan bir tavana sahiptir. Örneğin, bu, dekorasyonu en doğru durumda olmayan eski bir evdir. Ve kusurları düzeltmek için çok çaba harcamak yerine, onları gizlemek daha iyi değil mi? Askıdaki yapılar bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Ayrıca, mühendislik iletişimini gizlemeye yardımcı olacaklar.

- Tasarım planı tavan tasarımında orijinal bir dekoratif çözüm içerir. Asma bir bölümün yardımıyla, yazarın herhangi bir kaprisini somutlaştıran karmaşık kıvırcık veya çok seviyeli laconic kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

- Odadaki yaşam koşullarını iyileştirmek gerekir. Asma tavanların ek işlevleri vardır: ses ve ısı yalıtımı ve nem direnci. Gerekli özelliklere sahip kurulum, odada sabit bir sıcaklığı koruyacak, yabancı seslere karşı koruyacak veya yukarıdan gelen komşular musluğu kapatmayı unutmuşsa suya girmeyecektir.

Asma yapı, karmaşık bir aydınlatma sistemi kurmak için mükemmel bir çerçeve olacaktır. Ek olarak, temizlenmesi kolaydır ve hasar durumunda modüler ürünlerin kaplamayı tamamen yeniden yapmadan değiştirilmesi kolaydır.

Ne yazık ki, bu tip dekorasyon her oda için uygun değildir. Duvarların yüksekliğini en az 15-20 cm kesecek olan asma tavanlar nedeniyle küçük alanlar daha da küçülecek ve hiçbir görsel hile bu etkiyi düzeltemez.

Malzemelerin dayanıklılığından ve mukavemetinden emin olmak için, yüksek performanslı seçenekleri seçmeniz gerekir ve bunlar genellikle pahalıdır. Ancak bu nedenlerle kısıtlanmazsanız, asma tavan, ister mutfak ister kreş olsun, her oda için mükemmel bir dekorasyon olacaktır.

Asma tavanlar - fotoğraf

Asma tavanın iç kısmına uygun şekilde takılması kolay bir iş değildir. Ancak, ipuçları ve fotoğraf fikirlerimizin sizi başarılı bir çözüme yönlendireceğini umuyoruz!

Mutfakta asma tavan

Mutfaktaki özel koşullar tavan tasarımına dikkatlice yaklaşmanızı sağlar. Bu oda, kaplamayı olumsuz etkileyen yüksek nem ve sık sıcaklık değişiklikleri ile karakterizedir. Böyle bir etkiye başarıyla direnen malzeme üzerinde durmak gerekir. Şaşırtıcı olmayan germe tavanlar en popüler kaplama türüdür. Mutfaktaki ana avantajı, yüzeyin bakımı kolay olmasıdır. Yağ damlalarını gidermek için nemli bir bezle tutmak için yeterlidir.

Gerilim veya kaset tasarımları, pişirme alanı için çok önemli olan yüksek nem direncine sahiptir. Ayrıca, düz çizgilerin güzelliğini “yücelten”, yerleşik ışık kompozisyonunu vurgulayan benzersiz bir tasarım oluşturmanıza izin verir. Odayı yansıtan ve iç mekana derinlik katan parlak monofonik yüzeyler modern bir mutfakta muhteşem görünüyor. Asma tavanın ortasındaki çizim parlak bir vurgu olacaktır.

Oturma odasında asma tavan

Oturma odasında, malzeme seçimi sadece bütçe ve alanın tarzı ile sınırlıdır. Bazılarına göre asma tavanlar sadece modern bir iç mekan için uygundur, ancak bu böyle değildir - monofonik resimli bir alçıpan konstrüksiyon herhangi bir tasarıma mükemmel şekilde uyacaktır.

Gerginlik ve alçıpan yapıların kombinasyonu çok popüler. Merkezde büyük bir avize olduğunda ve yanlarda nokta ışık kaynakları tasarlandığında bu aydınlatma için mükemmel bir temel oluşturur.

Büyük bir ailenin yaşadığı dairede, komşuları çocukların çığlıkları veya gürültülü müziklerle rahatsız etmemek için kesinlikle yüksek ses yalıtımlı yüzeylere ihtiyaç duyacaktır.

Yatak odasında asma tavan

Ses yalıtımı yatak odasında da yararlıdır, sadece bu sefer zıt amaç için - odaya yabancı sesler girmemesi. Sonuçta, burası kesinlikle gürültü tarafından önlenen dinlenme ve rahatlama için tasarlanmıştır.

Parlak çizimleri dekoratif elemanlar olarak kullanmamanız, ancak gizli bir aralığı, şekillerin ve çizgilerin güzelliğini, mat ve parlak yüzeylerin yumuşak kontrastını tercih etmeniz önerilir. Özlü çözümler doğru atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır. Böyle bir odadaki asma tavanın iç mekanla bir olması, sakinlere baskı uygulayacağından daha iyidir.

Koridor / koridorda asma tavan

Evinizin eşiğine ilk kez adım atan konuklar, parlaklığı çok sayıda spot ışığıyla vurgulanan çarpıcı tavan kaplamalarına hayran kalacaklar. Bunun gibi bir şey, güneş ışınlarının nadiren bu alana girdiği göz önüne alındığında, koridor için en iyi çözüm gibi görünüyor.

Bir asma tavan koridoru görsel olarak genişletecek ve bir ayna kaplama odanın yüksekliğini artıracaktır. Pratikliği nedeniyle, germe tavanlar burada idealdir. Bu odada, normal nemli bir bezle kolayca yıkanabilen sokak tozu ve kiri nedeniyle yüksek bir kirlilik olasılığı vardır.

Çocuk odasında asma tavan

Çocukları ilgilendiren her şeyde özel dikkat ve dikkat gösterilmelidir. Bir bebek için bir yatak odası yapmak, en küçük sakinin tercihlerini unutmamak için bir kerede birkaç önemli noktayı dikkate almanız gerekir.

İlk olarak, çocuk odasındaki asma tavanlar, çocuğun uykusunu rahatsız etmemek ve aynı zamanda uzun bir süre rahat bir sıcaklığı korumak için yüksek düzeyde ısı ve ses yalıtımı ile olmalıdır. İkincisi, bir gencin bile tavana ulaşması muhtemel olmamasına rağmen, temizlenmesi kolay, dayanıklı ve sağlık için güvenli olan malzemeleri seçmek daha iyidir.

Çocuk, özellikle gelişimin erken aşamalarında, renklere, çizimlere, ayrıntılara çok duyarlıdır. Sadece dünyayı tanımaya başlıyor ve iç dekorasyonun ona bu konuda yardımcı olması harika olacak. Gökyüzünün resmini içeren tavan, özellikle böyle bir görüntü odanın temasına uyuyorsa, bugün bir kreş süslemek için popüler bir çözümdür. Ve yıldızları taklit eden lambalar kesinlikle mutlu bir çocukluğun anahtarı olacak.

Ancak çocuğunuzun telaşlı bir doğası varsa, o zaman bu çarpıcı kararları ılımlı bir renk şeması veya pürüzsüz geometrik şekiller lehine bırakmak daha iyidir. Gerçekten de, odasında bebek sadece oynamalı, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde uyuyabilmelidir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.