Tavan Döşemeleri Artıları ve Eksileri Armstrong Oasis

Armstrong tipi tavan sistemlerinin artık özel bir sunuma ihtiyacı yok - böyle bir tavana sahip olmayan birini bulmak zor. Bununla birlikte, bu tür bilinen çözümler bile, farklı tipte fayanslar kullanıyorsanız, görünüş olarak birbirlerinden farklı olabilir. Bu tür kaplamaların çeşitlerinden biri, Armstrong tipi asma tavanların montajında ​​sıklıkla kullanılan Oasis tavan döşemesi olacaktır .

Oasis plakaları düşük maliyetli ve mükemmel görünümü en iyi şekilde birleştiren ekonomik bir çözümdür.

Özellikler

Oasis plakaları düşük maliyetli ve mükemmel görünümü en iyi şekilde birleştiren ekonomik bir çözümdür. Parçaların yüzeyi pürüzsüzdür, delinmez ve ön tarafın dokusu bu serinin bileşenlerinin isimlerini aldığı kumları andırır. Dışarıdan, bu tip parçalar daha pahalı olan “Dune” plakaları andırıyor, görünüşlerini neredeyse tamamen kopyalıyorlar ve sadece belli özelliklerde farklılık gösteriyorlardı.

Bu çeşidin detayları mineral elyaftan yapılmıştır. Bu, denetleyici makamların tüm gereksinimlerine uyumu sağlar. Bu plakaların yapıldığı malzemeler zehirli değildir, atmosfere zararlı madde yaymazlar ve hipoalerjeniktirler.

Bileşenlerin boyutu, 12 milimetre kalınlığında, 60 X 60 santimetre - Armstrong sistem tavanları için standart olacaktır. "Tahta" tipinde dikdörtgen bir şeklin kenarı, bunları "T-24" işaretli profillerde asılı sistemlerle kullanmanızı sağlar. Böyle bir tavanın metrekaresinin ağırlığı yaklaşık 2.8 kilogramdır.

Paneller, kural olarak, her 20 adette paketler halinde satılmaktadır. Bir paketin ağırlığı yaklaşık 20 kilogram olduğundan, bir kamyonu ve nakliye aracını çekmek zorunda değilsiniz. Yükleme ile bir yetişkin adam başa çıkacak ve herhangi bir sınıftaki otomobille kutuları taşımak mümkündür.
Plakaların yansıtıcı yeteneği% 80'dir ve bu, matris prizma difüzörüne sahip lambalarla birlikte kullanılmalarına izin verir. Bu, Oasis serisinin tavan döşemesinin diğer armatür seçenekleriyle birlikte kullanılamayacağı anlamına gelmez, basittir, bu tür aydınlatma, ışık yansıtması ve yüzey dokusu ile en iyi seçenek olacaktır.

Artıları böyle bir bitiş

Armstrong sisteminin size sağladığı avantajlara ek olarak, levhaların kendisinin de bazı avantajları vardır:

  • Düşük ağırlık
  • Ön taraf belirgin bir desen ve dokuya sahip değil, aynı zamanda çok belirgin olmayan bir kaplama ile tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar
  • Düşük maliyetli
  • İyi nem direnci
  • Hem ofis hem de daireler için uygundur
  • Parçaların evrensel boyutları, benzer asma tavanlara monte edilmek üzere tasarlanmış bir lamba ile bunlardan birini kolayca değiştirmenize olanak sağlar

Ofiste kullanıldığında, bu aksesuar seçeneği de iyidir çünkü odalardaki akustik durumu iyileştirecek oldukça iyi bir ses emme katsayısına sahiptir. Ek olarak,% 70'in nem direnci, hemen hemen her odada benzer bir kaplamaya sahip bir yapının kullanılmasına izin verecektir.

eksiklikler

Bu tip tavan tasarımının dezavantajları, diğer askıya alınmış herhangi bir bileşim gibi, bunun da duvarlardan biraz yüksek olduğu gerçeğine bağlanabilir. İkinci, örtülü eksi, ön yüzeyin genel "basitliği" dir. Herkes normal, "sıkıcı" tavanı hiçbir fırfır olmadan sevmeyecek. Ancak, bütçe sınıfının kararlarında bir dezavantaj olarak değerlendirilemez.

görünüm

Bu paneller bitirme için bir bütçe seçeneği olduğundan, görünüm açısından herhangi bir özel zevk beklememelisiniz. Bununla birlikte, hem tavanlarda hem de duvarlarda görülebilen solucan delikli dokudan bıktıysanız, bu tür kaplamalar size tam olarak uyacaktır. Paneller pürüzsüz ve düzgün bir dış yüzeye sahip bir yapıyı birleştirmenize izin veren çok belirgin olmayan "kumlu" bir dokuya sahip olup pürüzsüzdür.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.