Tavan Kaplama

Tavan Kaplama

Birçok kişi, ticari binalarda yaygın olan tavan panellerini tavan döşemeyle ilişkilendirir. Bunlar aynı zamanda birçok ev için harika bir seçim. Bununla birlikte, şaşırtıcı derecede düşük maliyetlerde seçenekler mevcuttur. Mevcut olanı tanımak için biraz zaman ayırın. Tavan malzemeleri fiberglas, metal, mineral elyaf, PVC ve termoplastik içerir. Aydınlatma panellerini asma tavanına entegre edebilir veya geniş bir moda aydınlatması arasından seçim yapabilirsiniz. Odanız banyo gibi normal nemden daha yüksekse, özellikle nemli ortamlar için ürünler vardır.

Boya hemen hemen her şeyi günceller, ancak sadece çok fazla gizleyebildiğinden, çirkin tavanlar için en iyi çözüm değildir. İster modası geçmiş dokular, isterse hasarlı alçalanlarla karşı karşıya olun, tavanı örtün ve modern yüzeylerle mekâna dekoratif bir eleman ekleyin. Başlamadan önce, herhangi bir hasarın temel nedenini düzeltin, böylece sıkı çalışmanız zaman içinde kalkar.

Ahşap Tavan

Ahşap tavan, altında çirkin tavanı saklarken yukarıda doku ekler; boncuk tahtası bu basit görünmeyi başarır. 4 ila 8 fitlik bölümler ve çeşitli tahta genişlikleri mevcuttur, lekeli ahşap veya klasik beyaz olarak satın alın veya sonsuz özelleştirme seçenekleri için bitmemiş paneller seçin. Plakaları odaya göre boyutlandırın: daha geniş alan, daha geniş tahtalar. Boncuk tahtasını, tahtaların aşağıdaki ahşap zemin ile aynı yönde hareket etmesini sağlayın. Tavanı tıkladığınızda, görünümü tamamlamak için duvarın üst kısmına taç kalıp veya ahşap döşeme takın.

Asma Tavan Karoları

Eğer tavan karoları görünümünü seviyorsanız, henüz bir ızgara yükleme fikrini aşıyorsanız, hafif tavan döşemeleri mükemmeldir. Yapışkanlı veya çivili, doğrudan alçıpan veya çıtçıtlı şeritlere tutturulmuş, bu nispeten ucuz sonlandırma seçeneği kolaylıkla çirkin bir tavanı kaplamaktadır. Alanınıza Eski Dünya hissi veya endüstriyel bir unsur eklemek için dramatik preslenmiş teneke kutuya tercih edin veya bir kabartma çini veya basit sıva benzeri bir yüzeyle işleri ince tutun. Büyük bir odada gerçekten tasarımlı bir görünüm için, iki veya daha fazla tavan döşemesini karıştırın ve bir desen oluşturma; örneğin, odanın ortasına büyük bir madalyon takın ve kesilmiş fayanslarla kuşatın.

Asma Izgara Tavan

Ticari ortamlardaki aşırı kullanımlarına rağmen, asma bir tavan tavanı, konut alanlarına çarpıcı bir katkıdır. Izgara sistemini asarken ikinci bir el setine sahip olun ve çini seçerek zamanınızı ayırın. Beyaz mineral lifli paneller hızlı, çoğu zaman pahalı olmayan bir seçenek olsa da, tasarım seçenekleri boldur. Kabartmalı desenler, preslenmiş teneke, sahte tablolar ve ahşap tahta tasarımlar kolay kullanılabilir, damla tavanların sadece flüoresan aydınlatılmış ofis alanları için olduğu fikrini ortadan kaldırır.

Duvar kâğıdı

Bir tavanda beklenmedik bir şekilde, duvar kâğıdı tamamen aşağıdan gelen göz kamaştırıcıyı kapsar. Bu işlem en iyi bakımlı, pürüzsüz bir tavanda veya yüzeyi hazırlamak için bolca zamanınız olduğunda çalışır. Patlamış mısır tavanları veya korkunç yama işleri üzerinde duvar kâğıdı denemeyin; bunun yerine, herhangi bir dokuyu kazıyın ve tüm yüzeye ince bir kat derz bileşiği uygulayın ve bir kez kurulayın. Yeni kaplamayı asmadan önce yüksek kaliteli bir yağ bazlı duvar kâğıdı astarı kullanın. Orta boy baskıya sahip bir mat kâğıt güvenlidir: Parıltı eksikliği, herhangi bir kalıcı kusurları gizlerken, orta büyüklükte bir baskı, büyük boyutlu standart odalara gerek kalmadan etki edebilecek kadar büyüktür. Tavan iyi durumda veya iyi hazırlanmışsa, odayı mavi, yeşil veya gri tonlarında parlak duvar kâğıdıyla aydınlatın.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.