Tavan

Tavan

Tavan, bir müşteriye faturalandırılabilecek veya gelir kaydedilebilecek tutarı sınırlar. Tavanlar isteğe bağlıdır ve bu düzeydeki faturalandırma veya gelir tutarlarını sınırlamak için etkinlik yapısında birden çok düzeyde ayarlanabilir. Tüm tavanlar, faturalandırma ve gelir tanıma işlemleri için eşit olarak geçerlidir.

Etkinlik yapısı içinde tavanları dört seviyede ayarlayabilirsiniz. Seviyeler arasında sözleşme düzeyi, etkinlik düzeyi, hesap kategorisi, özet hesap kategorisi, sözleşme kategorisi grubu veya faturalandırma kategorisi (işlem özelliği) bulunur. Faturalandırma veya gelir tanıma sırasında, uygulama tavan en düşük seviyede ayarlanmış olarak başlayan ve çalışan bir tavan hiyerarşisi uygular. Tavanlar, varsa tavanı ve toleransı aşan tutarlar için faturalandırmayı ve gelir tanımayı durdurur.

Tavan, tavan yüzeyi veya bir odayı kaplayan yüzeyler ve bir katın veya bir tavanın alt tarafı. Tavanlar genellikle zemin ve çatı yapımını gizlemek için kullanılır. En erken zamanlardan beri dekorasyon için favori yerlerdi: yada düz yüzey boyayarak, çatı yada katın yapısal elemanlarını vurgulayarak yada genek bir rahatlama deseni için bir alan olarak ele alarak.

Antik Yunan tavanlarından azı bilinir ama Roma tavanları, Pompei hamamlarının tonuzlu çarşafları tarafından kanıtlandığı gibi, kabartma resim bakımından zengindir. Esnasında Gotik dönem, genel olarak yapısal elamanlar kullanma eğilimi, kirişli tavanın gelişmesine yol açmıştır. İçerisinde büyük çaprazlar kirişler, ve kirişler zengin biçimde yivli ve kalıplanmış ve çoğunlukla parlak renklerde boyanmıştır.

İçinde Rönesans, tavan tasarımı en yüksek özgünlük ve çeşitliliğe göre geliştirilmiştir. Üç çeşit detaylandırılmıştır. Birincisi, İtalyan Rönesans mimarlarının Roma Prototiplerini çok fazla aştığı karmaşık tasarımda, kesonlu tavandı. Dairesel, kare, sekizgen, ve L şeklindeki tablalar, kenarları zengin biçimde oyulmuş ve her bir sandığın bir rozetle süslenmiştir. İkinci tip, kemerli kavşaklarla, kısmen yada kısmen tonuzlu tavanlardan, mimari tasarıma vurgu yapan boyalı bantlar ve mekanın kalan kısmını dolduran resimlerden oluşuyordu.

Modern mimaride tavanlar iki sınıfa ayrılabilir - asma tavan ve açıkta kalan tavan. Tavan yapı elamanlarının altında bir mesafede asılı bazı mimarlar, elektirik olarak, mekanik ve elektrik donanımları büyük miktarda gizlenmek için çalışmışlardır kanallar, su boruları, kanalizasyon hatları, ve aydınlatma armatürleri. Asma tavanların çoğu, alçı levha levhalarını veya akustik levhaları desteklemek için teller veya çubuklar ile yapıdan asılan hafif bir metal ızgara kulanılır. Diğer mimarlar, maruz kalan yapısal sistemin vuguladığı mekanik ve elektrik ekipmanların ortaya çıkarıması için kolaylık sağlar. Bu arzuya cevap olarak, kendi içlerinde etkileyici bir güce sahip olan ve takdire şayan tavanlar yapan bir çok yapısal sistem geliştirilmiştir.

Güzel bir tavan, rahat ve zarif bir muhafazanın ayrılmaz bir parçasıdır. Görünüşüne dikkatlice ve düşünceli bir şekilde yaklaşılmalıdır. Bir tavan seçmeden önce, olası seçenekleri ve tasarım çözümlerini tanımalısınız.

Hangi tavan mutfak için daha iyidir? Mutfakta tavan nasıl yapılır sorusu, ilk bakışta göründüğü kadar basit değildir. Gerçekten de mutfakta duvarların, tavanın ve zeminin görünümünü etkileyebilecek birçok süreç var. Bu nedenle, aşağıdaki nedenlerden dolayı tavan malzemesine daha fazla dikkat gösterilmelidir: • Odanın yüksek nemi • Ortaya çıkan kurum • Yiyebilecek yiyecek kokusu • Yangın güvenliği

Mutfağın mümkün olduğunca uzun süre çekici bir görünüme sahip olması, yıkanması kolay, haneler için gerekli konfor ve sıcaklığı yaratırsa, o zaman malzeme seçimine dikkat etmeye değer. Mutfaktaki tavan yüksek nemi kolayca tolere etmeli, sıcaklık değişikliklerine karşı dayanıklı olmalı ve aynı zamanda temizliği kolay olmalıdır. Böylece, mutfakta tavan için en iyi malzeme türleri alçıpan ve boya ile badanadır. Beyazlatma ve boyama klasik yüzeylerdir. Beyaz badanaya geçmeden önce tavan düzleştirilmelidir. Bunu yapmak için bir uzmanı davet etmek daha iyidir. Daha sonra tavan başlangıç ​​ve bitiş sıva ile işlenir ve birkaç kat boya uygulanır. Alçıpan, tavandaki böyle bir malzemeden korkacak neredeyse hiçbir şey olmaması nedeniyle avantajlıdır. Yüzeyi mükemmel pürüzsüzleştirir. Hem tavanın tüm yüzeyine hem de kısmen belirli alanları vurgulayarak monte edilebilir. Alçıpan metal bir çerçeveye kolayca monte edilir, daha sonra üzerine macun ve boya uygulanır.

Alçıpanın avantajları çok yönlülüğüdür, kavisli ve çok seviyeli tavanlar oluşturabileceğiniz yardımı ile herhangi bir kablo, boru ve diğer düzensizlikleri gizleyebilir. Bu malzeme nedeniyle, tavanda benzersiz ve zarif bir desen oluşturabilirsiniz, bu daha sonra herhangi bir renkte boyanabilir veya başka bir malzeme ile birleştirilebilir. Yatak odası için en uygun tavan hangisidir? Yatak odasında tavan, iç mekânın çok önemli bir detayıdır. Bu uyku ve dinlenmek için bir yerdir. Bu odadaki hiçbir şey bir kişiye baskıcı ve rahatsız edici bir şekilde davranmamalıdır. Bu nedenle, yatak odasında tavan için çeşitli gereksinimleri göz önünde bulundurmalısınız. Nötr bir renk, mat yüzey, düz çizgiler olmalı ve ayrıca güvenlik sorunlarını da karşılamalıdır. En iyi seçeneğin saten veya mat bir gergi tavan veya mat bir boya ile boyanmış alçıpan olması gerekir.

Yatak odasındaki gergi tavanın çeşitli avantajları vardır: • Estetik görünüm. Çok çeşitli renkler ve dokular var. • Nemi mükemmel şekilde korur. • Parçalamayın. • Toz ve döküntü olmadan hızlı bir şekilde monte edilir. • Dayanıklı. Üreticilere göre, tavan onarım gerektirmeden bir düzineden fazla sürecek. • Temizlemesi kolay. Yatak odasında sadece toz mümkündür, bu nedenle zaman zaman germe tavanlarını nemli bir bezle silebilirsiniz.

Bir oda için hangi tavan en iyisidir? Oturma odası- dairenin ön odası. İçinde, haneler bir araya gelir, misafirlerle tanışır, arkadaşlarıyla sohbet eder ve iş sorunlarını çözer. Böyle bir odanın tasarımı fonksiyonel ve zarif olmalıdır. Oturma odasında banyoda olduğu gibi nem yoktur , bu nedenle malzeme seçimi biraz daha geniştir. Orijinal aydınlatmayı yıldızlı gökyüzü, sıva pervazları, poliüretan tavan süslemeleri, yazarın resimleri, fotoğraf baskılı germe tavanlar ve elbette ıslak odalarda bulunan her türlü tavan tarzında kullanabilirsiniz.

Orijinal aydınlatmalı çok seviyeli asma tavan burada çok avantajlı görünecek. Minimalizm tarzında tasarlanmış oturma odaları için gergi veya boyalı tavanlar uygundur. Bir kır evi için hangi tavan daha iyidir? Çoğu insan için, bir yazlık dinlenme yeri, doğa ile birlik ve gücün restorasyonudur. Bir kır evinin görünümü rahat, hoş, ısınma ve mümkün olduğunca doğal olmalıdır. Dekorasyona devam etmeden önce tavanın yalıtılması gerekip gerekmediğini değerlendirmek gerekir . Yazlık için klasik astar olacak. Avantajları: doğallık, herhangi bir oda tasarımında alaka, iyi ısı yalıtımı ve buhar geçirgenliği, su direnci, mukavemet, aşınma direnci, kendiniz kurmak kolaydır.

Ev yıl boyunca ısıtılırsa, bir kır evindeki tavanlar daha modern malzemelerle- alçıpan, MDF ve PVC paneller, gergin veya menteşeli olarak dekore edilebilir. Yazlık sadece yaz aylarında kullanılıyorsa, alçıpan ve dikiş germe tavanlarını unutmanız gerekecektir. Kış soğuklarını bozmaları muhtemeldir. Bu nedenle, farklı odalarda tavanın özellikleri çok farklıdır. Bazıları için özgünlük önemlidir; birisi sadeliği sever. Modern teknolojiler ve malzemeler herhangi bir rüyayı gerçekleştirmeye yardımcı olacaktır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.