Tavan

Tavan Dekorasyon

Dairede tavandan konfor ve rahatlık bağlıdır. Tavan karanlık, kavisli, kusurlu ve lekeli ise, o zaman böyle bir odada hoş değil. Bu nedenle, birçok daire ve özel ev sahibi, tavanın pürüzsüz, aydınlık ve güzel olmasını, odaya bir atmosfer yaratmasını ve odanın tasarımını eşleştirmesini istemektedir. Kendi ellerinizle alçıpan bir tavan oluşturmak için aletlere ve uygun malzemelere ihtiyacınız olacaktır.
Alçıpan tavan yükleme işlemi çok zaman almaz, ancak azami özen ve doğruluk gerektirir. Tavanı alçıpan ile düzlemek ister misiniz? Öyleyse karar vermelisin: çerçeveyle veya çerçevesiz bir uyum süreci olacak. Tavan aydınlatma veya iki seviye için bir niş olacaktır. Yüksek tavanlar varsa, o zaman aydınlatma ile çok seviyeli bir tavan oluşturabilirsiniz. Listelenen tüm seçenekler bu bölümde açıklanmaktadır. Kurulum işleminin açıklaması aşağıdaki gibi anlaşılmaktadır:

  • 1. Tavan kurulumu için gerekli malzemeler ve aletler.
  • 2. Önemli olan yüzey hazırlığı ile ilgili ön çalışmalar.
  • 3. Çizimler, düzenler, eskizler.
  • 4. Çerçevenin montajı - adım adım talimatlar ile.
  • 5. Son işlem.
  • 6. Dekor.

Her öğe önemlidir, eğer yapmazsanız veya geri tepmezseniz, alçıpan tavan "geri tepmeli" olacaktır.
Her şey tutarlı bir şekilde ölçülmeli.
Hangi tavanı seçerseniz seçin - yuvarlak veya dalgalı, düz veya bir kutu, tek seviyeli klasikler veya aydınlatma ile çok seviyeli - kendi başınıza çalışırken her zaman talimatlara uygun hareket etmelisiniz.
"Hangisi daha iyi: asma tavan veya alçıpan?" Sorusuna karar veremiyorsanız, bu bölümdeki makaleyi, hem tavanların artılarını ve eksilerini ve diğer şeylerin numaralarını içeren okuyabilirsiniz.
Tüm nüansları dikkate alarak alçıpan tavan aydınlatma armatürleri seçilmelidir. Bilgiyi okursanız, lamba seçimi biraz zaman alacaktır. Ana aydınlatmayı seçerken, daire ve ev sahipleri avizelerde durmaktadır. Bu bölümde avizenin alçı tavanına sabitlenmesi ile ilgili bir açıklama bulunmaktadır. Tavanın sonunda başını çökmemesi, daha uzun yıllar durması için yapılmalıdır.
Özel evlerde alçıpan konstrüksiyonların montajı daireden farklıdır. Bu birçok faktöre bağlıdır. Özel bir eve alçı tavan montajı, farklı çalışma özelliklerine sahiptir. Kendin yap kurulumu için, bölümümüzdeki materyali incelemelisiniz.
Alçıpan çerçeveye çerçevesiz montajı odanın yüksekliğini çalmayan benzersiz bir yapıdır. Ancak, gücü ve gücü için, öncelikle bu konuyla ilgili bölümde yazılan bazı işleri yapmalısınız.
Alçıpan tavanı nerede yaparsanız yapın: bir banyo, bir koridor, bir oturma odası, bir yatak odası, her yerde açıkça tanımlanmış bir plan üzerinde çalışmalısınız. O zaman her şey yoluna girecek. Aydınlatılmış tavanlar sıradışı, yaratıcı ve modern görünüyor. Bunu yapmak için, adım adım talimatları izleyin, ayrıca bazı sırları, alçıpanla çalışmanın nüanslarını okuyun.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.