Tavanlar: 2018 İçin En Sıcak İç Tasarım Trendi

Yakın zamanda yapılan bir Google raporunda, tavan tavanlarının 2018'in en sıcak iç dekorasyon trendlerinden biri olacağı öngörülmüştü. Tavan tavanları için çevrimiçi aramaların sayısı yalnızca geçtiğimiz yıl% 300 arttı ve bu rakamların devam etmesi bekleniyor havai fişek için. Metal tavan döşemeleri sayesinde, yılın en sıcak tasarım trendine girmeniz mümkün.

Bir bildirim tavan nedir?

Sonunda, isim kendisi için konuşur. Asma tavanlar, açılır, göz kamaştırıcı ve parlak tavanlardır. Bir odanın merkezindedirler ve misafir girer girmez bir açıklama yaparlar. Tipik olarak, odalar açıklama duvarlarına veya sanat eseri gibi diğer açıklama özelliklerine odaklanır. Fakat şimdi her zamankinden daha fazla, ev sahipleri dikkatlerini tavanlarına kaydırıyor gibi görünüyor.

Tavan tavanları aslında modaya uygun bir trend. Uzun süredir, onlar bir lüksün işareti idiler. Ancak, Dünya Savaşı döneminde, hızlı bir şekilde stil düştü. Ülkelerin üretim çabaları başka yerlere verildi ve hiç kimse tavanların öne sürdüğü savurganlığa fazla önem vermedi. Modernist ve Minimalist dönemlerde, açıklama tavanları tamamen eskidi.

Neyse ki, açıklama tavanları mutlaka ikinci kez lüks bir işareti olmayacak. Bir açıklama tavanı oluşturmak için kullanılan malzemelerin çoğu ucuz ve hesaplıdır. Buna, bir odaya stil ve yetenek kazandırmak için çok uygun maliyetli bir yöntem olan metal tavan döşemelerinden daha iyi bir örnek yoktur.

Açıklama Tavanı Planlama

Ne kadar cesur olduklarından, planlama aşaması bir açıklama tavan projesi için inanılmaz derecede önemlidir. Her ne kadar metal tavan döşemeleri uygun olsa da, sizin açıklama döşemenizden memnun değilseniz, farklı döşemelerle sıfırdan başlamak zorunda kalacaksınız. Oda için net bir vizyona sahip olmak ve tam olarak aradığınızı çizmek önemlidir.

Metal tavan döşemesi tavan döşemesi tavanınızı tasarlamak için bir iç tasarımcının işe alınması kötü bir fikir olmayabilir. Metal tavan döşemeleri takmak oldukça kolaydır, bu yüzden bir müteahhit kiralamak zorunda kalmamalısınız. Bütçenizin bir kısmını bir dekoratöre adamak, uzun vadede tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Bu da bizi bir sonraki noktaya, bütçenize getiriyor. Başlamadan önce proje için bütçenizi bilmeniz önemlidir. Her ne kadar metal tavan döşemeleri ucuz olsa da, olabilecek en kötü şey, bir projeye başlamanız ve ardından fonunuzun bitmesidir. Metal tavan döşemelerinizi boyamak istiyorsanız, ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu, ne kadar boya alacağınızı, projenin tüm yönlerini hesaba katmalısınız. Dikkatli olmazsanız, bu maliyetler hızla artacaktır, bu nedenle önceden planlama yapmak önemlidir.

Neden Metal Tavan Panelleri?

Metal tavan döşemeleri kullanmayı göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nedenlerden biri de güzel olmalarıdır. Metal tavan döşemeleri, açıklamanızdaki tavana boya ve duvar kağıdının sunmadığı üç boyutlu bir unsur sunar. Gerçekten bir açıklama yapmak istiyorsanız, metal tavan döşemeleri bunu yapmanın en iyi yoludur. Websitemiz de renk ve renk seçeneği ile onlarca desen mevcut. Tavanınızı aksan parçadan açıklama parçasına kaydırmaya yardımcı olacak bir kombinasyon bulabileceğinizden şüpheniz yok.

Ayrıca, metal tavan döşemeleri inanılmaz derecede dayanıklıdır. Toz veya kir toplarlarsa, silmeleri çok kolaydır. Boyayı veya duvar kağıdındaki kirleri temizlemek çok daha zor. Bu, özellikle boyanmış ya da duvar kağıdına eklenmiş açıklama parçalarının maliyetli olacağı düşünüldüğünde sıkıntılı olabilir.

Son olarak, metal tavan döşemeleri çok işlevlidir. Birkaç yıl sonra daha muhafazakar bir şey isteyeceğinize karar verirseniz, tavan döşemelerinizi daha yumuşak bir his için yeniden boyayabilir veya bunları evinizdeki farklı bir odaya taşıyabilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.