Tesisat Tasarımı

Banyo tadilatlarını düşünen çoğu ev sahibi için, bir sıhhi tesisat işiyle uğraşmak zorunda olma düşüncesinden daha fazla etkileyemez. Herhangi bir sıhhi tesisat projesini denemeden önce, banyonuzda su tesisatı onarımı veya sadece normal su tesisatı bakımı yapmak istiyorsanız, önce temel su tesisatı prensiplerini anlamalısınız. Daha sonra, özellikle tesisat sistemi ve drenaj atığı havalandırma sistemi, borular ve nasıl çalıştıkları ve nasıl yerleştirildikleri konusunda kendi ev tesisat sisteminizi tanımanız gerekir. İyi haber şu ki, banyo armatürlerinin yerini değiştirmeyi planlıyorsanız, tadilat yaparken hiçbir zaman bir sıhhi tesisat aletine dokunmak zorunda kalmayacaksınız.

İşi kendiniz yapmayı planlıyorsanız, drenaj ve havalandırma boru tesisatı dahil tüm yeni tesisat işinizin yerel tesisat denetçinizin ve yerel bina kodlarının onayı ile buluşması gerektiğini hatırlamanız önemlidir; Tesisat projenize başlamadan önce bir tane ile temasa geçin. Bu, banyonuzdaki sıhhi tesisat tasarımınızı planlarken nelerin yapılabileceği ve yapılamayacağı konusunda size kafaları verir. Ne yapmayı planladığınıza bağlı olarak, bir inşaat ruhsatı almanız ve bir denetim ayarlamanız gerekebilir. Ve yüzeyde su tesisatı zor ve kirli görünmekle birlikte, temelleri öğrendikten sonra prensiplerin kendileri dümdüzdür. Ve sadece kendiniz su tesisatı yaparsanız tasarruf edeceğiniz parayı düşünün.

Elbette yeni sıhhi tesisat kurmanın en iyi zamanı duvarlarınızı örtmeden önce ancak tam bir banyo tadilatı yapıyorsanız, alçıpanın çıkarılması ve altındaki borulara erişebilmeniz için işlemin sadece bir kısmı. Boruların duvar ve zeminden geçirilmesi, yeni boruların eski borulara bağlanması ve plastik PVC borular veya bakır borular gibi farklı malzemelerle çalışılması, banyonuzda su tesisatıyla çalışırken karşılaşacağınız zorluklardan bir kaçıdır.
Planlama ve güvenlikişi doğru yapmak için çok önemlidir. Aynı zamanda, banyonuzdaki gerçek borulara başlamadan önce borularınızı koymak ve bir araya getirmek için pratik yapmak iyi bir fikirdir, böylece borunun malzemesi ve contaların sızdırmaz hale geldiklerinde su sızdırmazlığının sağlanması için gerekenler hakkında fikir edinebilirsiniz. Tesisat malzemeleri tedarikçileri tavsiye için harikadır ve her şey çok korkutucu görünüyorsa, zemin işlerini yapmak için her zaman bir tesisatçıyı arayabilir ve sonra hepsini bir araya getirebilirsiniz. Hepsini kendin yapacaksan, o kadar tasarruf etmeyeceksin, ama en azından, çizgilerin doğru bir şekilde ortaya konacağından emin olmalısın.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.