Toz Boya Metal Asma Tavanları Korur

Toz Boya Metal Tavan Panellerini korur

Metal Tavan Panellerine göre toz boya üstün kaplama ve renk koruması

Toz boya tam olarak nedir?

Toz boya kaplı metal tavan levhaları, çelik üzerine polyester reçinesi, pigment ve toz haline getirilmiş metalin pişirildiği işlemi ifade eder. Elektrik yüklü yüklü parçacıklar, parçacıkların erimesine ve çelik levhalara yapışmasına neden olan yüksek sıcaklıklarda çeliğe vurulur. Parçacıkları karolara yapıştıran bu son derece bilimsel işlem nedeniyle, toz boya, boyalar gibi daha geleneksel seçeneklere göre avantajlar sunar. Toz boya ile korunan metal tavan panelleri, daha az kaplama gerektirme eğilimindedir, ancak daha güçlü bir yüzeye sahiptir. Toz boya kaplamalar, çelik tavan plakalarının, çivilerin ve tavanınızı bir arada tutan diğer elemanların rengine uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Metal tavan döşemelerine toz boya nasıl uygulanır?

Tipik olarak, toz boya metal tavan plakalarının işlemi bir üretim tesisinde gerçekleşir. Toz kaplama partiküllerinin elektriksel olarak yüklenmesi ve çelik karolara yapıştırılması işlemi özel ekipman gerektiren karmaşık bir işlemdir. Tesiste, metal karolar otomatik toz boya kabininden geçen bir konveyör hattı üzerinde hareket ediyor. Taşıyıcı kayış metal panelleri içeri getirdiğinde, tabanca elektrik yüklü bu parçacıkları karoların üzerine doğru fırlatır. Daha sonra, fayanslar kimyasal bağı kapatmak için bir fırına yerleştirilir.

Tüketiciler için en popüler seçenek toz kaplama ile metal paneller satın almak iken, bunun aslında ama sen yalnızca bu işlemini sizin yapmak mümkün çok kullanışlı . Metal tavanınızı toz boya ile korumak için:

  1. Döşemelerinizin temiz olduğundan emin olun. Yerel boyahanenizden bir temizlik çözeltisi satın alın ve karoları demineralize su ile yıkayın. Fayansları fosfat çözeltisi ile hazırlayın. Tüm nemin çelik karo yüzeyinden çıkmasını sağlamak için karoların tamamen kuru olmasına dikkat edin.
  2. Döşemeler kuruduktan sonra, termoplastik boya tozu yüklü elektrostatik püskürtme tabancayı kullanın ve her karo üzerine eşit miktarda boya püskürtün. Püskürtme tabancası eşit bir şekilde dağıldığından, sert bir şekilde kaplamaya gerek yoktur.
  3. Döşemeleri fırına yerleştirin ve boya üreticisinin talimatlarına göre ısıtın. Daha sonra fayansların soğuması için 24 saat bekleyin.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.