Tuvaletler

Tuvaletler günlük hayatımızın önemli bir parçasıdır. Tuvalet için çok fazla para almaya meyilliyiz ve umutsuzca bir tuvalete ihtiyacımız olduğunu ve hiçbiri bulunmayan kadar çok fazla düşünmeyi sevmiyoruz. Modern tuvaletlerin gelişmiş ülkelerin pek çoğunda lüks olduğunu ve tuvaletimiz çalışmadığı takdirde büyük bir rahatsızlık bulduklarını unutuyoruz.

Kullanmaya alışkın olduğumuz tuvaletler nispeten yeni bir buluş ve yalnızca çok zenginler tarafından uygun fiyatlı. Şimdi bile, tuvaletin evrimi, sensörler tarafından kontrol edilen otomatik yıkama ve tuvalet dolduğunda daha az su kullanılmasına izin vermek için kullanılan ekonomik ayarlamalar da dahil olmak üzere teknolojik ilerlemelerle devam ediyor. Hijyen konusu süreklidir ve tüm farklı tuvalet temizleyicileri ve kokulu koku gidericilerle birlikte, her ziyaretten sonra kendilerini temizleyen umumi tuvaletler bile vardır.

İç tesisat tesisatının yaygınlığı, evlerimizdeki tuvaletlerdeki ana etken olmuştur. Tuvaletin doğru çalışmaya devam etmesini sağlayan bu sıhhi tesisattır ve zinciri çekmekten veya tutamağa basmaktan başka bir şey yapmak zorunda değiliz. Bundan önce tüm tuvaletler küçük evlerde ana evden ayrıydı. Bu binaların bağlandığı su kaynağı, evin içinde kullanılanlardan tamamen ayrıldı.

Evlerde tuvaletler çok basit bir şekilde başladı , yerdeki bir delik. Daha sonra, oturma yerleri bir kişinin çömelme yerine otururken tuvalete attığı atıkları bertaraf etmesini sağlamak için açıklıklı ahşap plakalardan düzenlenmiştir. Bu ilkel tuvalet tesisleri daha sonra bina sakinleri için küçük bir mahremiyet sağlamak amacıyla kapatılmıştır. Zengin ev sahipleri, kendi yatak odalarının veya yatak odalarının mahremiyetinde ve rahatlığında oda kapları kullanabilirler. Bunlar genellikle seramikten yapılmış ve hizmetçiler tarafından boşaltılmıştır. Bu kaplar tuvalete gitmenin daha kabul görmüş bir yöntemi haline geldikçe, özellikle şehirlerde ve şehirlerde onları boşaltmak için daha az yer vardı ve insanlar içeriklerini pencerelerinden sokağa atarlardı.

Neyse ki, caddede yürürken başımızın üstüne atılan birinin tuvalet içeriğinden kaçmak zorunda kaldığımızdan beri uzun bir yol kat ettik.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.