Yanmaz Asma Tavan

Yanmayan Asma Tavan

Bugün, asma tavanlar birçok olumlu özelliği nedeniyle çok popüler. Asma tavanların en popüler çeşitlerinden biri yanmaz asma tavanlardır. Böyle bir tavan, yanmayı desteklemeyen malzemeden yapılır. Bu tür tavanlar için ana malzemeler alçıpan, mineral elyaf, alüminyum ve diğer malzemelerdir. Bu malzemelerin, yanmazlıklarına ek olarak, doğal malzemelerden yapıldığı için insan sağlığı için de güvenli olduğu belirtilmelidir.

Belirli bir asma tavan modeli olarak yanmaz asma tavan görünümü Birçok odada güvenliğin artan rolü gibi bir gerçek nedeniyle. Kural olarak, bir yangın sırasında, birçok kişi ateşten ziyade yanma ürünleri nedeniyle ölür. Genellikle tüm duman tavana yükselir ve bu da yanmaya başlar. Bu nedenle, yanmaz asma tavanların oluşturulması yangınlarda yüksek ölüm oranını önlemeyi mümkün kıldı. Yangın sırasında yanmaz asma tavan basitçe yanabilir ve çoğu durumda yanmaz. Örneğin, alçıpanın bileşiminde yanabilecek herhangi bir bileşeni yoktur. Aynı şey alüminyum ve mineral yünü için de geçerlidir. Tavanın yanmazlığının bir diğer önemli faktörü, bir odada yangını durdurmak ve tavan plakalarına yayılmasını durdurmaktır. Yani, bu tür tavanlarla mülkiyeti ve insanların yaşamlarını korumak da mümkündür. Asma tavan bu şekilde tasarlanmıştır bir yangın sırasında çöküşünün, sağlam yapısından ve malzemenin yanmaması ve dolayısıyla çökmemesi nedeniyle imkansız olması. Yangın sırasında daha fazla ölüm de tavanın çökmesi nedeniyle meydana gelir ve binadan tahliye mümkün değildir.

Tipe göre, yanmaz asma tavanlar modülerdir, yani plakalardan oluşur. Ayrıca malzemesi alüminyum ve metal olan kaset asma tavanları da bulabilirsiniz . Hücresel yapılar çok nadirdir, çünkü genellikle ısıya dayanıklı değildirler. Bu tür tavanların birçok üreticisi var. Bunların arasında Armstrong, Ekofon'dan yanmaz tavanlar vardır.

Yanmaz bir asma tavan seçerken, Birçok şirket, asıl yanlış olan yanmazlık derecesinde tavanlar sunmaktadır, çünkü asma tavanın zaten bu amaç için bu kaliteye sahip olması gerekir. Plakaların kalınlığına ve yoğunluklarına dikkat etmek gerekir. Plaka gevşek bir sistemse, tüm sertifikalarda bile sahte olduğundan emin olun. Plakanın görünüşte bile yoğunluğu, kalitesini ve çeşitli etkilere karşı direncini gösterir. Sahte bir ürünün satın alınması, bir yangında toksik maddeleri serbest bırakmaya başlamasına ve ölümün ateşten değil, bu uçucu maddelerden gelmesine yol açabilir. Bu nedenle, yanmaz asma tavan seçimi çok dikkatli olmalıdır. Çerçeveye özel dikkat gösterilmelidir, çünkü düşük kaliteli malzeme, tavanın zaten plakaların normal ağırlığından ve yangından değil, çökmesine yol açabilir. Ve böyle bir tavan yangından hayatta kalsa bile, yüksek sıcaklıklarda tavan kesinlikle çökecektir. Bu nedenle, asma tavan tipi bir uzman ile birlikte yapılmalıdır.

Tavandan geçen iletişimlere böyle bir tavanın inşasına özellikle dikkat edilir. Ayrıca yanıcı olmamalıdır. Bu tip asma tavanların aydınlatması da güvenli olmalı ve sıcaklık değişikliklerine maruz kalmamalıdır. Sadece yukarıdaki faktörlerin tümü dikkate alınırsa, yanmaz asma tavan güvenilir hale gelir ve yangın durumunda bile yapı çökmez ve ek bir yangın kaynağı oluşturmaz. Ve en önemlisi, yangın durumunda felakete neden olabilecek sahte olmayanlara dayanmayan, sadece tanınmış üreticilerden yanmaz bir asma tavan almanız gerekir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.