Yaratıcı Banyo Tavan Fikirleri

Banyo alüminyum asma tavan

Banyo duvarları ve döşemeleri gibi banyo tavanları neme ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Çoğu zaman aynı yüzey malzemeleri duvarlarda ve tavanda kullanılır. Genellikle boya, duvar kağıdı, ön panel veya masif ahşap kaplı sıva (sıva) veya duvar panelleri boyunca.

Yine de, bu ortak malzemelerle sınırlı değilsiniz, biraz yaratıcılıkla banyonuza entrika ve stil eklemek için tavan ızgarasından sarkan ses emici fayanslar veya yarı saydam ışıklı paneller gibi malzemeleri kullanabilirsiniz.

Tabii ki seçtiğiniz yüzey malzemesi seçimi büyük ölçüde baskın dekoratif temanızla belirlenir. Banyonuzda ahşap zeminler, ahşap dolaplar, ahşap duvarlar ve ahşap panelli tavan gibi yüzey malzemelerinin tekrarlanması, tutarlılık hissi verir ve görsel olarak çekici bir rustik atmosfer yaratır.

Banyo asma tavan panelleri

Tavan da dahil olmak üzere her şeye uygulanması gereken yedi kat sızdırmazlık maddesi tek dezavantajı başlangıçta zaman alabilir ancak etki kendiliğinden söz ediyor.

Basılı duvarlarla birlikte boyanmış bir tavan eski bir klasiktir ya da tam tersini yapabilir ve bazı heyecan verici dramlar eklemek için duvarları çıplak bırakırken tavanı uyarıcı bir geometrik baskı ile kaplayabilirsiniz.

Yukarıda da belirtildiği gibi, aynı baskıda kaplanmış duvarlar ve tavanlar dinamik bir alan yaratacaktır, sadece baskılarınızı bastırmaya devam edin, böylece banyonuzu kullanırken ziyaretçinizi boğmazsınız.

Banyo için asma tavan

Yıkanabilir tavan döşemesi ilginç bir seçimdir ve doğrudan tavanınıza yapıştırarak veya döşemeyi eski tavanınıza ilk bağladığınız ahşap şeritlere zımbalayarak tavanınıza takılabilir. Tasarım zevkiniz daha sonra değişirse, her zaman sadece su geçirmez bir astarla kapatın ve daha sonra boyayın.

Tavanınızı Izgarada Geliştirin

Banyonuzdaki asma tavan, yaratıcılığınızı ifade etmenin başka bir yoludur. Tıpkı bodrum katınıza veya bir ofis binasına tavan asarken, duvardan duvara metal çerçeveye hafif bir duvar veya bir tür ızgara sistemi, banyo tavanınıza takılan destek tellerinden asılabilir.

Sadece hatırlayın, sağlam bir üs oluşturmayı; Bu ekstra destek ve stabilite için ızgaranın dış kenarlarının duvarlara sabitlenmesi gerekir. Genellikle on iki inç ila on iki inç çapa kadar dört inç boyutlarında değişen dekore edilmiş fayans veya paneller gibi kullanabileceğiniz birçok farklı malzeme vardır .

Gerçekten yaratıcı olmanın bir yolu, ilginç aydınlatma efektleri veya parıldayan sürekli ışıklı bir banyo tavanı oluşturmak için paneller arasında parlayan floresan şerit aydınlatmalı yarı saydam panellerin yerleştirilmesidir.

Işıklandırma, yansıtıcı panelleri veya aynaları banyo tavanınıza yapıştırma ve ardından ray aydınlatmanızı tavana yönlendirmek, aynı zamanda tüm banyonuzu, özellikle bir duşun güvenli olamayacağı veya basitçe aydınlatmak zorunda kalmayacağı duş alanlarının üzerindeki alanlarda ışıkla yıkayabilir. kısmen gizlenmiş bir dolap veya değişen alan.

Suya dayanıklı yapıştırıcı kullanmayı da unutmayın.

Gördüğünüz gibi, banyo tavanınızın sıkıcı olması gerekmiyor, sadece nispeten pürüzsüz ve zaman zaman kolayca silinebilecek bir tavan malzemesi seçmeye çalışın.

Çakıl taşlı veya kumlu tavan malzemeleri görsel olarak çekici olabilir, ancak nemi, küfü ve kiri tutma eğilimi ve bakımı çok daha zor olacaktır, bu nedenle tavan malzemelerinizi dikkatlice seçin.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.