Yatak odası asma tavan

Yatak odası alçıpantavanlar

Yatak odasında alçıpan tavanlar çok fazla zaman geçiriyoruz ve çoğu bir rüyanın içinde olmasına rağmen, bu odanın evdeki diğer odalardan daha az olmayan güzel ve kaliteli bir dekorasyona ihtiyacı var. Yatak odası için özel önem taşıyan, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, malzemesini alçıpan olacak şekilde çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz, güzelce tasarlanmış bir tavandır.

Yatak Odası İçin Alçıpan Tavanlar

Neden alçıpan

Çoğunlukla, apartmanda tamir veya herhangi bir dekorasyon kendi elinizle yapılır. Bu yaklaşımla, seçilen tasarım türünün malzeme terimlerinde bulunabilirliği ve özel beceriler olmadan malzeme ile çalışma becerisi çok önemlidir. Alçı levhalar tüm bu gereksinimleri karşılar - işlemesi kolaydır, çok pahalı değildir ve güzel bir tavan bileşimi oluşturmak için herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız olmayacak. Aynı zamanda, çeşitli tasarımlar yapmak da mümkündür:

Tüm alçıpan asma tavan tipleri, uçaklarına çeşitli gömme armatürler yerleştirmek için mükemmeldir. Bu, tavan ile tavan arasındaki yeni düzlem arasında bir miktar boş alan bulunması nedeniyle, elektrik tellerinin döşenmesinde veya bir ses yalıtımı malzemesi katmanının döşenmesinde de faydalı olur.

Alçı levhaların sıradan bir bıçakla veya metal testereyle kesilmesi çok kolay olduğu için onlardan çeşitli şekilleri kesebilir ve daha sonra tavanınızı süsleyebilirsiniz. Yatak odanızda alçıpandan güzel tavanlar oluşturmak için, hacimsel detaylar ve genel tasarım çizimi için sadece dikkatlice düşünülmüş bir yerleşim planına ihtiyacınız var.

Kompozisyonun montajı için aletler minimum gerektirir: keskin bir bıçak veya demir testeresi, bir tornavida, inşaat seviyesi ve çerçeveyi tutturmak için bir delici. Kalan gerekli alet ve cihazlar sadece bitirme aşamasında gerekli olacaktır: spatula, boya ruloları, zımpara kağıdı veya yüzeyi zımparalamak için özel bir rende.

Çözümün dezavantajları

Yukarıdaki hususların tümü, çözümün olumlu özelliklerine güvenle bağlanabilir. Ancak alçıpan asma tavan tasarımlarının dezavantajları da vardır. Bunların çoğu çok önemli değil, ancak neyle yüzleşmeniz gerektiğini bilmekle ilişkilendirilebilir.

  • Tavanın montajı ve dekorasyonu için ön hesaplamalarda göründüğünden çok daha fazla para harcamanız gerekecek. Birçok insan, genel olarak macunlamanın, boyamanın, astarın ve diğer bitirme işlerinin maliyetini tahmin etmeyi unutur.
  • En basit tavanı bile monte etmek çok zaman alacaktır. Minimum, üç ila dört gün sürer. Bu, çerçeveyi monte etmek, gerekli telleri döşemek, alçıpan tavan kaplamasını sabitlemek ve tamamen bitirmek için yeterlidir. Bu çalışmalardan sonra, sadece aydınlatma kurmak için kalır ve iş bitti. Bununla birlikte, bu prosedür sadece bir seviyeli basit yapılar için geçerlidir. Çok katmanlı çözümler çok daha fazla zaman gerektirecektir.
  • Çıkarılması gereken çok miktarda çöp oluşur. Bunlar, alçıpan artıkları ve çeşitli boya veya macun kaplarının yanı sıra, onarım süresince zemini kaplayacak film veya gazetelerdir.
  • Odadaki duvarlar, özellikle çok seviyeli kompozisyonlar söz konusu olduğunda gözle görülür derecede daha düşük olacaktır. Her katman için, üstündeki bir düzleme bağlı bir çerçevenin monte edilmesi gerekecektir. Bu nedenle, birkaç inşaat seviyesi durumunda, hacim elemanlarının yerleştirileceği yerlerde tavanlar 15 ila 20 cm daha düşük olabilir.

örnekler

Yatak odası alçıpan tavanlar Çok sayıda eksi olmasına rağmen, alçı tavan'dan dekor hala çok popüler. Bu nedenle, aşağıda yatak odasında monte edilen güzel alçıpan tavanlarının nasıl göründüğüne dair örnekler verilmiştir. Örneklerden bazılarını beğenebilir ve uyuma odanıza benzer bir şeyler bir araya getirmek isteyebilirsiniz.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.