Yatak Odasına PVC Asma Tavan Yapılması

Yatak odasında tavan PVC panellerden yapılmıştır

Tavanları tamir ederken, belli bir bütçeyi “içinde tutmak” genellikle gerekir. Tasarruf birçok şekilde gerçekleştirilir ve bunlardan biri ucuz malzemelerin satın alınmasıdır ve PVC paneller böyle bir seçenek olabilir . Birçok insan, tavanlarda sadece banyo ve mutfaklarda kullanıma uygun plastik kaplamaları algılar. Bununla birlikte, pvc paneller tavanı evin diğer bölümlerinde, örneğin yatak odasında dekore etmek için mükemmeldir.
pvc lambiri asma tavan

Panel Görünümleri

Belirgin homojenliğe rağmen, pvc paneller, her biri kendi tasarım seçeneği için tasarlanmış çeşitli tiplerde olabilir. Örneğin, duvar veya tavan olabilir. Bitişin hangi düzlemlere yönelik olduğu isminden, ancak kimse tavandaki duvar kaplamalarının kullanılmasını yasaklamaz, ancak aksine buna değmez.

Böyle bir fark, bu parçaların kalınlığının ve gücünün çeşitli parametreleri ile ilişkilidir. Duvar tipi olanlar tavandakinden daha kalın ve mekanik hasara karşı daha dirençlidir. Tavan parçaları daha ince ve çok dayanıklı değildir. Bu malzeme ağırlığı türleri arasında önemli bir fark daha vardır. Tavan çok daha hafif olacak ve tavana yükleri çok fazla olmayacak.

Kalınlık ve ağırlığa ek olarak, plakalar, dokunun dayandığı - parlak veya mat olan farklı bir dış kaplamaya sahip olabilir. Aynı zamanda, basit beyaz kaplamalardan çeşitli doğal malzemeleri taklit eden bir desenle kaplanmasına kadar çok çeşitli renkler vardır. En popüler seçenekler mermer, kamış, ahşap veya düz beyaz renktir.

Bu bitişin faydaları

Plastik, olumlu özelliklere atfedilebilen birçok farklı özelliğe sahiptir. Bu, bu malzemeden yapılmış kaplamanın tasarımına avantajlar sağlar. Bununla birlikte, yalnızca kaplamanın imalatı için malzemenin avantajları yoktur, yapının kendisi de onlara sahiptir.

  • Üst üste binen veya yapılan iletişim hatalarını gizlemek mümkündür. Örneğin, armatür kablolarını tavanın yüzeyine, gizli döşenmesi için kanalları kapamaktan rahatsız olmadan kolayca döşeyebilirsiniz .
  • Yapının montajı çok basittir ve bunun için özel bir beceri veya bilgiye ihtiyaç yoktur. Araç ayrıca en azından kullanılır.
  • Bütün işler çok hızlı. Kapağın orta büyüklükte bir yatak odasına yerleştirilmesi yarım gün veya biraz daha uzun sürer. Her durumda, sabah işe başlamadan, akşamları yeni bir tavan monte edebilirsiniz.
  • Bu tür işlemlerin maliyeti en uygun segmenttedir - yalnızca köpük plastik veya basit boya maliyetli panellerle rekabet edebilir.
  • Bazı iç mekan türlerini oluştururken, panelleri mükemmel şekilde taklit eden doğal malzemelerle benzerlikler elde etmek gerekir. Bir tahta taklidi seçerseniz, düzlem doğal bir tahta ile kaplanmış gibi görünecek ve bu durumda desenin geometrik yönü bile sizin elinizde olacaktır.
  • Aydınlatma armatürleri panel yapılarına kolayca entegre edilebilir. Gerekirse, klasik sarkıt avizeleri yerine sabit nokta ışık kaynakları ile değiştirerek tamamen bırakabilirsiniz. Boş alan yaratmak istediğiniz yatak odaları için, kafanızın üstünde asılı lambalar olmadan, bu bir artı olacaktır.

Çözümün dezavantajları

Böyle bir son işlemin birçok olumlu yönü olmasına rağmen, bazı dezavantajları da vardır. Özel olarak, dezavantajları şunlardır:

  • Odadaki duvarların yüksekliğini azaltma ihtiyacı. Temel olarak, kasa panellerin kendilerine sabitlenmesi için gerekli olan yüksekliği alacak.
  • Oluşturulan kaplama deseninin geometrik yönü. Parçaların ek yerleri görünecek ve kaplamaya çekicilik katmayacaktır. Bu nüansın faydalı olacağı tek seçenek ahşap panellerin taklididir.
  • Çoğu insan bu tür bir dekorasyonu bir mutfak veya banyo ile ve aynı zamanda en ucuz dekorasyonla ilişkilendirir. Bu durum önemli bir dezavantaj haline gelebilir.

seçenekleri

Yatak odasına PVC asma tavan, pvc panellerden yapılan tavanın nasıl göründüğünü görsel olarak değerlendirmek için, aşağıda bu tür tasarım örneklerinin birkaç fotoğrafı bulunmaktadır. Fotoğraflardaki tüm kaplamalar yatak odalarına monte edilmez, ancak yapının görünümü hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

plastik asma tavan fiyatları istanbul

plastik asma tavan fiyatları

plastik asma tavan modelleri, pvc asma tavan paneli 60x60 fiyatları

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.