Yatak odasında alçıpan tavanlar - güzel çözümler

Yatak odasında çok fazla zaman harcıyoruz ve çoğu bir rüyada geçse de, bu odanın evdeki diğer odalardan daha az olmayan güzel ve kaliteli bir yüzeye ihtiyacı var. Yatak odası için özellikle önemli olan, alçıpan için malzeme olarak hizmet edecek, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz, güzelce dekore edilmiş bir tavana sahiptir.

Neden tam olarak kuru duvar

Çoğunlukla, apartmanda tamir veya herhangi bir dekorasyon kendi elleriyle yapılır. Bu yaklaşımla, seçilen tasarım türünün malzeme terimlerinde bulunabilirliği ve özel beceriler olmadan malzeme ile çalışma becerisi çok önemlidir. Bütün bu gereksinimler alçı levhalarla karşılanır - işlenmesi kolaydır, çok pahalı değildir ve güzel bir tavan bileşimi oluşturmak için herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız olmayacak. Aynı zamanda, birkaç tür yapı oluşturmak mümkündür:

  • Tek uçakla basit
  • düzeyli
  • Yerleşik aydınlatmalı katmanlı kompozisyonlar

Alçı panelden her türlü tavan, çeşitli gömme demirbaşlar düzlemine yerleştirmek için mükemmeldir. Bu, tavan ile tavan arasındaki yeni düzlem arasında bir miktar boş alan bulunması nedeniyle, elektrik tellerinin döşenmesinde veya bir ses yalıtımı malzemesi katmanının döşenmesinde de faydalı olur.

Alçı levhalar normal bir bıçak veya demir testeresi ile kolayca kesilebildiğinden, daha sonra tavanınızı süsleyen çeşitli şekiller kesebilirsiniz. Yatak odanızda alçı panelden güzel tavanlar oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey, dikkatlice düşünülmüş bir hacimsel düzen ve genel bir tasarım çizimidir.

Kompozisyonun montajı için aletler minimum gerektirir: keskin bir bıçak veya el testeresi, tornavida, inşaat seviyesi ve ayrıca çerçeveyi bağlamak için bir zımba. Gerekli aletlerin ve demirbaşların geri kalan kısmı sadece bitirme aşamasında gerekli olacaktır: spatulalar, boya ruloları, zımpara kağıdı veya yüzeyi taşlamak için özel bir rende.

Çözümün dezavantajları

Yukarıdaki hususların tümü, çözümün olumlu özelliklerine güvenle bağlanabilir. Bununla birlikte, yapılarının sakıncaları vardır. Bunların çoğu çok önemli değil, ancak neyle yüzleşilmesi gerektiğine dair bilgi sahibi olmak gerekli.

  • Tavanın montajı ve kaplaması için ön hesaplamalar sırasında göründüğünden çok daha fazla para harcamak zorunda kalacağız. Pek çok insan genel olarak macun, boya, astar ve diğer bitirme işlerinin maliyetini tahmin etmeyi unutur.
  • En basit tavanı bile inşa etmek için çok zaman gerekir. Minimal olarak üç - dört gün sürecek. Bu, çerçeveyi monte etmek, gerekli telleri döşemek, alçı panel kaplamasını sabitlemek ve tamamen bitirmek için yeterlidir. Bu çalışmalardan sonra geriye kalan tek şey aydınlatmayı kurmak ve iş tamamlandı. Ancak, bu prosedür sadece bir seviyeli basit yapılar için geçerlidir. Çok katmanlı çözümler için çok daha fazla zaman alacaktır.
  • Dayanması gereken çok miktarda çöp. Bu, alçıpan kaplamaları ve çeşitli boya veya macun kaplarının yanı sıra, onarım süresince zemini kaplayacak film veya gazeteleri içerir.
  • Odadaki duvarlar, özellikle çok seviyeli kompozisyonlar söz konusu olduğunda gözle görülür derecede daha düşük olacaktır. Her katman için, üstündeki düzleme takılı bir çerçeve monte etmeniz gerekecektir. Bu nedenle, birkaç farklı inşaat durumunda, hacim elemanlarının yerleştirileceği yerlerde tavanlar 15 ila 20 santimetre azalabilir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.