Yatak odasında güzel bir tavan nasıl yapılır?

Yapma yatak örtüşme genellikle standart hizalama ve boyama ile sınırlıdır. Ancak, biraz hayal gücü gösterebilir ve gerçekten göze hoş gelen bir şey yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, her bütçeye uygun farklı çözümler ve malzemeler kullanabilirsiniz. Bu makale, yatak odasında ne kadar güzel bir tavan yapılacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.

Temel bitirir

Tavanın dekorasyonu için pek çok farklı malzeme uygundur, ancak hepsi evin bu bölümünde uygulanmaz. Tavan rahatlama ortamı yaratmalı ve tamamen rahatlamaya yardımcı olmalıdır. Bu nedenle, çok parlak kullanmamak veya renklere neden olmamak daha iyidir. Ek olarak, karmaşık yapılar da yerinde olmayabilir - kesik veya kesişen çizgilerin bolluğu hiç rahatlamaya eşlik etmez.

Bu nedenle, aşağıda bu odaya karşılık gelen, diğerlerinden daha fazla sayıda tasarım yöntemi ve malzemesi bulunmaktadır. Elbette, hiç kimse diğer çözümlerin kullanımını yasaklamaz, ancak listelenen bitirme yöntemleri ve malzemeleri ana görevini mükemmel bir şekilde yerine getirebilir - uykuya uygun bir ortam oluşturmak için.

  • Germe asma tavan hiç şüphesiz en evrensel olanı seçenektir. Dokular, renkler ve kompozisyonun görünümünde büyük özgürlük.
  • Alçıpan asma tavan yapımı . Bunun avantajı, her şeyi kendi elinizle toplayabilmenizdir. Ancak, Devlet Orman Komitesi'nden yatak odasında gerçekten güzel bir tavan montajı kolay değildir - çok fazla zaman ve para harcamak zorundasınız.
  • Panel kaplamaları . Bu seçenek daha çok ülke binaları veya bütçe onarımları için seçilmiştir. Panellerin bir dezavantajı vardır - kaplamanın tek tek parçalarının birleşme yerlerinde açıkça görülebilen bir desen. Bu sizi korkutmazsa, güzel ve ucuz bir tavanı, hatta bir şehir dairesinin yatak odasına bile ekleyebilirsiniz.
  • Köpük panelller. Çoğu bütçe onarımı için veya geçici bir çözüm olarak, bu seçenek düşünülebilir. Özellikle sözde "kesintisiz" kapsama alanı seçerseniz. Tek tek karolar arasında görünür sınırların olmaması ile ayırt edilirler. Sadece böyle bir finiş için taban yüzeyinin oldukça pürüzsüz olması gerektiğini dikkate alması gerekir.
  • Duvar kağıdı. Görünüşe göre zaten unutulmuş bir seçenek. Ancak, son zamanlarda tavanlardaki duvar kağıtları, özellikle de en modern iç mekanlarda daha sık kullanılmaya başlandı. Böyle bir cila, bir süspansiyonun monte edilmesinin mümkün olmadığı veya bir gerilme yapısı monte edilemeyen durumlarda iyi bir çıkış yolu olabilir.

Ne seçilir

Sizin için en iyi seçeneği seçmek çok zor. Burada mevcut bütçe ve odanın boyutlarını dikey olarak oluşturmanız gerekir - tüm askıya alınan yapılar bir şekilde başınızın üstünde biraz yer kaplar. Bazı durumlarda, bu fark edilemeyebilir, bunun için iki buçuk metreden daha yüksek ve tercihen daha da fazla bir duvar yüksekliği gerekir. Bütçeye gelince, en pahalı olanı elle toplanan alçıpan bileşimleri olacaktır. Buna ek olarak, alçıpan ile yatak odasında tavan güzelce nasıl düzenleneceğini bulmak için uygun bir deneyim olmadan da zor olacaktır.

Paneller özel bir tasarım seçeneğidir. Genellikle evler veya kır evleri için kullanılırlar, ancak belirli bir çabayla, onlardan gerçekten güzel kompozisyonlar toplayabilirsiniz. Bu tür onarımların maliyeti ortalama bütçenin ötesine geçmez, ancak kapak mevcut tüm kusurları mükemmel şekilde gizler ve ayrıca kablo tesisatını gizlemenize ve gömme armatürleri takmanıza izin verir.

Duvar kağıdı kullanarak yatak odasında güzel tavan yapmak çok basittir ve aşağıdaki fotoğraf böyle bir onarımın sonucunu göstermektedir. Sadece ilginç bir tablo rengi seçmek ve bir asistan bulmak gerekiyor. Aynı zamanda, sadece doğru duvar kağıdının rengini seçmek değil, aynı zamanda üzerine yapıştırılacak yüzeyleri düzleştirmeye de dikkat etmek önemlidir - tavanda çalışmadaki tüm kusurlar hemen fark edilir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.