Yıkanabilir Asma Tavan Seçenekleri

Silinebilir Asma Tavan

Nemi yüksek olan odalarda zemin kaplaması için seçeneklerden biri yıkanabilir asma tavanlardır. Bunlar, suyla temastan korkmayan ve sıradan süspansiyon çözeltilerine çok benzeyen yapılardır.

Seçenekleri

Pazarlarda ve mağazalarda bu tür sistemler için çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Yapı ve görünüm açısından birbirlerinden farklıdırlar. Bunlardan en popüler olanları aşağıdaki tür çözümlerdir:

  • Asma tavanlar. Plastik veya metalden yapılmış, çıtalar ve paneller sudan hiç korkmazlar ve önemli mekanik yüklere dayanabilirler.
  • Panel tasarımları . Ayrıca metalden yapılmış, kare paneller şeklinde kasetler iki tip çerçeveye monte edilebilir: görünür kısımlarla ve gizli kısımlarla.
  • Plakalardan kaplamalar. Diğerlerinden daha sık, yıkanabilir asma tavan tipi "Armstrong" görebilirsiniz. Dış kısımlar mineral fiberden yapılmıştır ve antimikrobiyal bileşenler içeren özel bir boya ile kaplanmıştır. Çerçeveler ayrıca görünür ve görünmez olabilir.

Kalan askıda bırakılan kompozisyon türleri, yukarıda tarif edilen temadaki farklılıklar olacaktır. Hepsi aynı asma tavana sabitleme sistemine sahiptir - süspansiyonlar. Süspansiyonların kendileri farklıdır: çıtalı çözümler için, dekoratif bileşenlerin tutturulduğu, bir dizici adı verilen montaj detaylı bir sistem kullanılır. Döşenmiş ve kasetli sistemlerde durum farklıdır: buradaki parçalar, ince metal şeritlerden monte edilen bir çerçeveye sabitlenir.

Reiki

Böyle bir sistem, çerçevenin destek parçalarının tutturulduğu tavana tutturulmuş süspansiyonlardan oluşur - teller. Dış dekoratif kanvasın fragmanlarının tellere sabitlenmesi, basit bir şekilde yapılarak yapılır. Bu tür tavanlar banyolarda, mutfaklarda veya neme dayanıklı bir son işlem gerektiren evin diğer alanlarında kullanılabilir.

Böyle bir planın kompozisyonlarını bir araya getirmek kolaydır ve düzenleme için gerekli her şey herhangi bir ev ustasının dolabında bulunabilir. Reiki birkaç renkte olabilir, ancak en popüler olan beyaz ve çeşitli metal tonlarıdır - altın ve bronzdan krom kaplama yüzeylere. Bu bitirme yöntemi giderek daha fazla modern çözümle sonuçlanarak popülerliğini kaybediyor.

kasetleri

Bu gibi terbiye parkeleri, konut binalarında değil, ofis veya ticari binalarda daha yaygındır. Buradaki çerçevenin tipi önceki versiyondan farklıdır ve üzerine dekoratif metal panellerin sabitlendiği kesişen metal profilleri temsil eder. Hava geçirgen bir düzlem yaratmanıza izin veren delikli plaka çeşitleri vardır.

Kurulum, önceki durumdan biraz daha karmaşık, ancak en deneyimli ustalara bile kalmış. Montaj işleminde ana şey, çerçevenin tüm bileşenlerinin yatay pozisyonunu kesinlikle takip etmektir. Kasetler sabit boyutlara sahip olduklarından, bu tip tasarımlar için kapak elemanlarından biri yerine yerleştirilmiş geniş bir tavan lambası yelpazesi vardır.

paneller

Yoğun mineral elyaf kaplamanın detayları yalnızca tavanın güzel bir görüntüsünü sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda odadaki gürültü seviyesini de önemli ölçüde azaltacaktır. Bu tür ürünler arasında en ünlüsü Armstrong yıkanabilir asma tavandır . Antiseptik bileşenlerin eklenmesiyle özel bir boya ile kaplanmış kısımları nemli bir bezle yıkanabilir ve garajlar gibi en kirli yerlere bile monte edilebilir.

Kurulum çok basittir ve kesişen metal çıtaların çerçeve tabanının montajının yanı sıra, levha biçimindeki kompozisyonun dekoratif bileşenlerinin üzerine montajından oluşur. Plakalar üzerinde farklı tipte kenarların varlığı, yüzeyi neredeyse kesintisiz ve bitişik parçaların açıkça görülebilir sınırları ile farklı bir desenle toplamanıza izin verir. Elementlerin sabit büyüklüğü nedeniyle, bu gibi bileşimlerde kullanılmak üzere fikstür seçimi çok kapsamlıdır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.