Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme, havalimanlarından ofis bloklarına, hastanelerden alışveriş merkezlerine kadar pek çok farklı binada kullanılmaktadır. Basit bir ifadeyle, döşeme ve gerçek zemin seviyesi arasındaki boşluğu eklemek için yaratılmıştır. Bunun esas olarak erişim için birtakım faydaları vardır, ancak meydana gelebilecek herhangi bir dalgalanmayı da gizler.

Bina hizmetlerinin ayrıca erişim sağlamak için yükseltilmiş döşemelere de ihtiyacı vardır; böylece telekomünikasyon, veri, eletrik güç, çevre kontrolü ve iklimlendirme, su ve drenaj ve güvenlik ekipleri, bakım, onarım ve yönetme için ilgili alanlara gidebilirler. Yükseltilmiş döşemelerin kullanılması, her şeyin ona daha düzgün bir görünüşe sahip olduğu ve herhangi bir sorun olmadığı veya herhangi bir problemle karşılaşmadığı, herhangi bir sorunla karşılaşmadığı anlamına gelir.

Yükseltilmiş döşemelere sağlanan diğer faydalar, veri kablolarına kolay ve hızlı bir şekilde erişilebilmesinin yanında, teknolojiye olan büyük bağımlılığımız sayesinde, veri kablolarının ve bunların hacminin çok fazla sıkıntıya neden olmadan artırılıp yönetilebileceği anlamına gelir. Bir boşluk derinliği, bir HVAC sisteminin, bir kaliteli klima sisteminin uygulanabilmesi için kullanılmasına izin verir ve herhangi bir yükseltme, yeniden yönlendirme veya rutin bakım gerektiğinde daha az güçlük veya zaman (ve para) harcanması anlamına gelir.

Yükseltilmiş Zeminlerin Ne Türleri Vardır?

Temel olarak iki yükseltme zemin kategorisi vardır; kilitlemek veya yerçekimi tutulur.

Gevşek yatık ya da tutulan yer çekimi, yer çekimi yükseltilmiş yer çekimi yerçekimi ve kendi ağırlığı ile yerinde kalmaktadır. Bunlar süper hızlıdır ve boşluğa basit ve kolay erişim sağlar. Ve fabrikada yapıştırılmış yüzeyler ile bitirilebilir.

Kilitleme veya vidalama zeminleri tam olarak istedikleri gibi. Aşağı konumlandıkları için vidalanmış ve kilitlenmişler. Bunlar fabrikada yapıştırılmış finişler alamazlar, ancak sağlam bir altlık ve kolay erişime izin verir, ancak gevşek döşemeden hızlı değildirler.

Kaldırılan Zeminleri Hangi Sektörlerde Kullanıyor?

Perakende tesisler, büyük miktarda telekom ve bilgi işlem ekipmanına, çağrı merkezlerine, ofislere, bilgi işlem merkezlerine, dağıtım merkezlerine, eğitim tesislerine ihtiyaç duyan modern ofisler, aslında tavana bağlı boşluklar kullanılmadığı zaman, yerden döşemeye ve havalandırmanın yönlendirilmesine ihtiyaç duyan yerlerin çoğu etkili veya akıllıca.

Bu günlerde bir şirket işletmenin, büyük bir miktar altyapı ve planın kalitesinden ödün vermeden nerede ve nasıl etkin bir şekilde organize edileceğini ve şirketlerin büyümesine olanak tanıyan geleceğe dönük bir ortam yaratmaya çalıştıklarını düşünebilirsiniz. hareket eden ofislerin veya binaların kargaşasına ve bunların hepsinin masrafına katlanmaksızın ölçeklendirin ve rekabetçi olun. Zeminleri yükseltmek, estetik veya erişim çözümünden çok daha fazlasıdır; Bugün çoğu şirket için kesin bir gereklilik.

Erişim Kazanmak

Yükseltilmiş katlar kolay erişim anlamına gelir, ancak zemini kaldırmak için birkaç kural vardır. Hangi tip panellerin kullanıldığına bağlı olarak doğru bir kaldırma cihazı kullanmalısınız. Genellikle bir vakum kaldırıcı veya çivili halı kaldırıcıdır. Kaldırma sırasında menteşe olmamalı, sadece yere dikey olarak çekilmeli ve değiştirilirken tekrar bir kenardan değil, bir kenardan düşürülmelidir. Bu, teçhizatların kusursuz ve daha az hasar görme olasılığını garantilemek içindir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.