Ofis Dekorasyon

Ofis dekorları

Müşterileriniz için oluşturduğunuz ofislerin iç tasarımı (iç tasarım), zaten aklınızdaki projelerde büyük değişiklikler gerektirmeyen ve ancak iç tasarımını alırken fark yaratabilecek iyileştirmelere duyarlı olabilir. Ofisler daha temiz ve daha yanıltıcı.

İşte ofis dekorasyon projelerinizde yararlanabileceğiniz bazı püf noktaları. Ofis tasarımını iyileştirmek için bu temel ipuçlarını nokta nokta analiz edecek olsak da, görüş ve müşterinin kendi zevkinin her şeyden önce olduğunu vurgulamak önemlidir. Onu dinlemek ve fikirlerine nasıl uyum sağlayacağını bilmek, teklifinizde hata yapmamak için kilit bir noktadır.

İç tasarım ve ofis tasarımı nasıl geliştirilir?

Müşteriyi dinleyin: sevdiğiniz bir ofis iç mekânı yaratırken müşterinizin size ne istediğini bilmek önemlidir. Aslında müşterinizin iç tasarım hakkında bilgi sahibi olması veya işyerinde ne görmek istediğini belirtmek için belirli terimler kullanması gerekmez. Size verdiği her şeyi ilgili bilgi olarak yorumlamak ve aynı zamanda kafasında sahip olduğu imajı elde etmek için doğru mobilyaları bulmak sizin elinizde.

Beyaz mobilyalar: beyaz veya açık tonlarda bir mobilya tabanından başlamak, ışığı daha iyi yansıtan, sıkılmayan ve ek olarak ofis aksesuarlarındaki hemen hemen tüm diğer tonlarla birleşen alanların yapılandırılmasına yardımcı olur. Bu seçeneği tercih etmenin avantajı, ofisin iç tasarımının stil dışına çıkmayacağı, yeni aksesuarlar seçilerek kolayca değiştirilebileceği ve buna ek olarak, daha fazla şeffaflık ve zarafet imajını aktarabileceğiniz. Senin projen.

Tamamlayıcıların tabanı olarak renk: Bir mobilya tabanının beyaz kadar tarafsız bir renkte olan kısımları, bu da odaya daha fazla ışık getirirse, bu etkileme daha eğlenceli hale getirmek için tamamlayıcılarda bir veya daha fazla renk seçebilirsiniz. , dinamik veya modern olarak çalıştığınız ofisin iç tasarımında.

Uzaya uyum sağlayan esnek mobilyalar: mekân, zaman zaman her zaman ulaşılamayan bir şeydir. Küçük alanlar, bunlardan en iyi şekilde yararlanabilmesi için çok amaçlı ofisler haline gelir. Bu nedenle, esnek mobilyalar, bu boş köşelerin her birinden yararlanabilecek mobilyalar ve her şeyden önce, amaçlandıkları tüm işlevleri yerine getiren mobilyalar seçmek, daha iyi bir iç tasarım elde etmenin anahtarıdır.

Kişilik dokunuşları: Bir şirketin her zaman kendi felsefesi vardır ve onu dekoratif projenize sembollerle uyarlayabilmek, her şeyden farklı bir marka iç tasarımı elde edecektir. Aynı zamanda, müşteriniz şirketinizi anlamada zorluk çektiğiniz için teşekkür eder ve ofis tasarımında ideallerinizi yakalayabilmiştir.

EŞSİZ ORTAMLAR OLUŞTURMAK İÇİN OFİS DEKORASYONU

Ofisinizin dekorasyonu, bir çalışan olarak kişiliğinizin bir uzantısı olmamasına rağmen, şirketin kişiliğinin gerçek yansıması olmalıdır. Ofiste uzun saatler geçirmenize rağmen, onu beğeninize göre dekore etmek mümkün değildir, çünkü modern ofislerdeki yeni trendler açık alanların yükselişini tahmin eder, böylece dekorasyon tüm çalışanlar tarafından beğenilmelidir. Tüm çalışanların ofis düşüncesini süslemek için bu yatkınlık bazen çok karmaşık olabilir, çünkü herkesi memnun etmek zor bir iştir. Bu nedenle, yapabileceğiniz en iyi şey, hem ofis mobilyaları seçiminde hem de dekorasyonunda kurumsal fikirleri aktarmayı seçmektir.

Ofis dekorasyonu: iş kişiliğinin bir uzantısı

Daha önce de belirttiğimiz gibi, modern ofislerde açık alan uygulanmaktadır. Bu alanlar, faydaları üretkenlik üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan işçiler için birçok avantaja sahiptir. Ancak açık alanın tüm avantajları değildir; Onları süslerken, her bir çalışanın tadını tatmin etmeye çalışırsanız karmaşık bir görev haline gelebilir, çünkü açık alan olmadan önce her çalışan kendi ofisini kendi isteğine göre dekore edebilir. Ofis dekorasyon görevini kolaylaştırmak için aşağıdaki ipuçlarını not edin:

Her şeyden önce, ofiste ortak bir atmosfer yaratmaya çalışın, ancak o zaman çeşitli odalar farklı şekilde dekore edilebilir. Böyle dekoratif bir uyum yaratmak hem çalışanlar hem de müşteriler için olumludur, çünkü şirkette tekdüzelik ve yapılan her şeyde tutarlılık göreceklerdir.

Dekorasyon, şirketin kişiliğine ve kurumsal renklerine dayanmaya çalışmaktadır. Kişisel zevklerin ötesinde, başarmanız gereken, şirketinizin kişiliğini dekorasyona aktarmaktır, böylece böyle herkesin kendini tanımlayabileceğini hissedin.

İşindeki her çalışana belirli bir dekorasyon özgürlüğü bırakın, evet, bazı yönergeleri ofisin geri kalanıyla tutarlı olacak şekilde işaretleyin.

Dekorasyon sayesinde benzersiz ortamlar nasıl elde edilir?

Tüm ofise homojen bir şekilde dekore etmenizi tavsiye ettiğimiz tavsiyeye rağmen, belirli bir kişiliğe sahip olması ve geri kalanından öne çıkması gereken alanlar var. Bu alanlarda kafeterya, toplantı odası, dinlenme ve dinlenme odaları, yaratıcı odalar... İşçiyi teşvik etmek ve onlardan en iyi şekilde yararlanmak için yaratıcılığı teşvik etmek için kendi dekorasyonuna ve kurumsal ofis mobilyalarına ihtiyaç duyan yerlerdir. Ofisin kalanıyla. Ofis dekorasyonu sayesinde bu eşsiz ortamları yaratmak için birkaç çözüm öneriyoruz:

DEKORATİF VİNİL

Her vinil istediğiniz şekilde yapılabileceğinden benzersiz ortamlar oluşturmak için mükemmeldir. Buna ek olarak, maliyeti düşüktür ve ayarı ve çıkarılması çok kolaydır, böylece ofis dekorasyonunu hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

EKRANLAR İÇİN YAPIŞTIRICILAR

Ekranlar, boşlukları bölmek ve hala ofislerde ihtiyaç duyulan samimi ortamlar oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Eleklerle ilişkili olabilecek sağlamlık yönünü kaldırmak için yapıştırıcılar iyi bir alternatif olabilir. Bunları şirket logosuyla, kurumsal renkleriyle, yaratıcılığa ilham veren unsurlarla oluşturabilirsiniz.

ODA BÖLÜCÜLERİ

Oda bölücüler şu an için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Çok dekoratif olmanın yanı sıra, piyasada bulunan çeşitli modalar ve renkler, bir alanın anlık ayrımlarını yaparken çok yararlıdır.

OFİS İÇİN İDEAL RENKLER NELERDİR?

İşyerimizin renkleri, verimliliği artırmanın yanı sıra iyi bir ortam yaratmak ve rahatlık hissi yaratmak için önemlidir. Bugün ofisin renkleri, hangilerini seçecekleri ve neden en çok tavsiye edildikleri hakkında konuşuyoruz. Duyularımız bulunduğumuz mekânın estetiği ile harekete geçirilir. Bir ofis için mobilya seçmek çok önemli bir görevdir, ancak işyerinizin duvarlarının renklerini seçmek de şansa bırakamayacağımız bir şeydir.

Ofisin renkleri ve nasıl faydalı bir ortam yarattıkları

Ruh hali işyerinde verimliliği doğrudan etkiler. Ne kadar hareketli ve mutlu olursak, faaliyetlerde o kadar verimli oluruz. Bu nedenle ofis için doğru renkleri seçmek, ruh halimizi değiştirebilecek uyaranlar üretecektir.


Ofis için renk seçmek için nelere dikkat etmeliyim?

Boyayacağımız alanın ne kadar büyük olduğunu hesaba katmalıyız. Küçük bir yer olması durumunda, ferahlık hissi veren renkleri seçmemiz gerekecek. Çalışma alanımızda gerçekleşen aktivite türü, ofis için renk seçmek açısından önemlidir. Bir sigorta şirketi veya video oyunu geliştiricisi ise aynı renkteki duvarları boyamayacağız. Ekip çalışması yaygınsa veya çalışanlar bireysel olarak etkinlik geliştirirse, ofiste yapılacak iş türüne de dikkat edebiliriz.

Ofis için en çok hangi renkler önerilir?

HEDEF

Bu, herhangi bir çalışma alanı veya ev için mükemmel bir renktir. Asla modası geçmez ve parlaklık getirir. Beyaz, şüpheye düştüğünüzde kesin bir bahistir ve küçük bir alansa mükemmel ofis için renklerden biridir.

GRİ

Bu renk eğilim, zarafet ve modernlik getiriyor. Yeni teknolojilere sahip bir ofis veya toplantı yerleri için mükemmeldir.

YEŞİL

Bu, kararlılık ve uyum sağladığı için ofisler için şiddetle tavsiye edilen bir renktir. Doğayı hatırlayın, böylece şehrin kalbinde bulunan ofislerde rahat ortamlar oluşturabilirsiniz.

Yeşil aynı zamanda çok zarif bir renktir, reklam ajansları gibi yaratıcı çalışmaların geliştirildiği ofisler için idealdir.

SARI

Sıcak bir renk, aynı zamanda bir trend, özellikle hardal. Işığın duvarlara yansıdığı büyük pencereli yerler için mükemmeldir. Sıcak ve davetkâr bir atmosfer yaratır ve ekip olarak çalıştığınız yerler için mükemmeldir.

KIRMIZI

Tüm duvarları boyamak için mükemmel bir renk olmayabilir, ancak koyu kırmızı ofisin köşeleri için idealdir. Nesnellik sağlar ve kararları kolaylaştırır. Sonunda akıllıca ofis iç ve mobilya ile gitmek renk seçin.

OFİS DEKORASYONU

Bugün ofis dekorasyonunda yıllardır dünyanın her köşesinden şirketleri ve profesyonelleri çeken bir trendden bahsedeceğiz: Feng Shui stili.

İşyerinde Feng Shui

Hava ve Su, bu 6.000 yıldan fazla bir geçmişi olan bir Çinli terimin çevirisi olacak, Feng-Shui. Batı kültürü pratiğimizden çok eski ve uzak bir bilimi tanımlamak kolay değil. Belki Feng Shui'nin, çevre ve nesnelerin enerjisinin fiziksel ve zihinsel dengemizi nasıl etkileyebileceğini inceleyen bir felsefe ve sanat karışımı olduğunu söyleyebiliriz.

Feng Shui felsefesinin uygulayıcılarına göre, hem çalışma ortamı hem de çalışma alanımızın bir parçası olan mobilya, aksesuar ve süs eşyaları enerji içerir ve bu enerji sadece kendi refahımızı değil, aynı zamanda Evet ‘teki işin maddi refahını da etkiler.

Faydalı ofis dekorasyon ipuçları Feng Shui.

Bu eski oryantal disiplinin yönergelerini izleyerek ofisinizi, evinizin ofisini veya eğitim merkezinizi yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız, kesinlikle Feng Shui dekorasyon stiliyle ilgili aşağıdaki ipuçlarını veya temel ipuçlarını kullanıyorsunuz:

Bekleme odası

Normalde, bir ofisin bekleme odası giriş kapısına çok yakındır ve şirket birkaç kat kaplıyorsa, genellikle zemin katta bulunur. Bu çalışma alanına giriş alanı Feng Shui için esastır: alanı büyük mobilyalar, şemsiye standları, raflar veya dev yeşil bitkilerle şarj etmeyin. Alan mümkün olduğunca açık olmalı, mobilyalar sağduyulu ve yuvarlak olmalı, nötr renkler ile rahat koltuklar, yuvarlak yaprakları olan küçük bitkiler (asla sivri ve keskin yapraklar) ve mümkünse canlı renklerin bazı çiçekleri olmalıdır. Enerji ve iyi titreşimler iletir.

Ortak alan

Şeffaf çalışma alanları yaratma eğilimi, Feng Shui dekorasyon felsefesinde bir eldiven gibi uyuyor. Feng Shui için, engelsiz alan, birlikte yaşayan ve birlikte çalışan insanların mutluluk ve üretkenlik seviyesini etkileyen pozitif enerjiyi akıtmak için mükemmeldir. Feng Shui, çalışma alanının mümkün olduğunca geniş olmasını ve mevcut sayaçların izin vermemesi durumunda mobilyaları ve aksesuarları göze mümkün olduğunca az engel olacak şekilde ayarlayın.

Ortak çalışma alanının alanını bölmek için Feng Shui, çalışanların mahremiyetini ve yoğunlaşma garanti eden, ancak geleneksel bölümlerde olduğu gibi pozitif enerjinin geçişini kesintiye uğratmayan ekranlar, ekranlar veya dekoratif öğeler kullanmanızı önerir.

Temel Ofis Masası Aksesuarları

Ofis masanızı organize etmeyi düşünüyorsanız, bugün tüm gerekli aksesuarların her zaman elinizin altında olması için bazı ipuçları veriyoruz. Masamızın iyi bir organizasyonu, her şeyi hızlı bir şekilde bulmamıza ve sürekli aynı şeyleri aramakta zaman kaybetmemize izin verecektir. Bunun için öncelikle masa ve ofisimizin iyi bir organizasyonu şarttır. Göründüğü kadar karmaşık değil!

Masaüstü alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için nasıl organize edeceğinizi açıkladığımız makaleyi kaçırmamanızı öneririz. Sipariş ofiste önemlidir, hem zihinsel olarak hem de malzemeyi aramak için zaman kaybından kaçınmak için bize yardımcı olur. Bunu yapmak için, her zaman aynı yere yerleştirmelisiniz, böylece düşünmek veya zaman kaybetmek zorunda kalmadan onları bulmak çok kolaydır. İlk aşamanın üstesinden geldikten sonra, ofis masası için gerekli olan aksesuarlara odaklanacağız. Hangisi olmadan yaşayamazsın?

Masaüstü düzenleyicileri

Ofisteki iyi organizasyon, daha iyi ve daha verimli çalışmamıza yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan malzemenin hangisi olduğunu en açık şekilde belirterek başlayın. Her gün kullandığımız malzeme, kalkmadan veya hareket etmeden olabilmemiz için bize yakın olmalıdır. Her zaman elinizin altında olmak için masaüstü organizatörleri var. Bunda kalem, klips, zımba gibi en sık kullanılan eşyalara sahip olabiliriz. Çoğu zaman, bazıları PC ekranının altındaki veya klavyedeki alandan yararlanır. Yer kazanmak harika!

Kalem tutucular

Her şeyin bir yeri olması önemlidir ve onu aynı yere yerleştirmek için her kullandığınızda, bu şekilde her zaman hızlı ve düşünmek zorunda kalmadan bulacaksınız. Kalemler ve kalemler için gözlük veya organizatörler de kullanabiliriz ve aynı zamanda masamıza renk ve eğlence verebiliriz.

Kâğıtlar için tepsiler veya çekmeceler

Ayrıca elimizde bir kâğıt olması gerekecek. Folyoları ve kâğıtları düzenlemenin en iyi yolunu bulun, eğer görünmüyorlarsa, daha iyi. Her zaman dağınık hale gelme eğilimi gösteren bir unsurdur. Bekleyen kâğıtları sıralamanıza izin veren bir dosya çekmecesi, bazı klasör sistemleri olmasa bile en iyisi olacaktır. Düzenlemek için kullandığınız zaman, onu ararken kaydedeceğiniz zaman olacaktır. Beyaz veya geri dönüşüm için kullanılan folyoların da belirli bir alanı olmalıdır.

Şifonyer

Masa aksesuarları düzenlemeye gelince, çekmeceler ofisteki diğer önemli mobilyalardan biridir. Hepimizin kullandığımız ve her zaman görüşte olmak istemediğimiz materyalleri var. Estetik bir nedenden ötürü, masadaki çok fazla şey bir sıkıntı olabilir veya bunlar herkesin önünde olmak istemediğimiz öğeler olabilir. Bu yüzden çekmeceler çok kullanışlı. Ayrıca, saklamak istediğimiz malzemenin türüne bağlı olarak genellikle farklı boyutlarda çekmeceleri vardır. Hatta çok pratik olabilen dosyalama çekmeceleri bile var. Çekmeceden en iyi şekilde yararlanın ve pişman olmayacaksınız!

Her zaman görünür bir takvim

Ofiste çalışan bizler, sürekli danışmak için her zaman bir takvime sahip olmanın ne kadar gerekli olduğunu biliyoruz. Birçok türü vardır ve bugünlerde biz de bilgisayarda veya cepte danışabilirsiniz rağmen yakın bir tane olması her zaman iyidir. Masaüstü olabilir veya duvar olabilir, hatta randevuları ve verileri kaydetmenizi sağlayan bir duvar takvimi olabilir. Her şey zevkinize bağlıdır, ancak her zaman yakın tutmayı unutmayın. Seni defalarca kurtaracak!

Yönetim kurulu veya ruh hali kurulu

Duvarları kullanmak, ofis masası aksesuarları düzenlemek ve daha fazla ürüne ihtiyacınız varsa yer kazanmak için iyi bir seçenektir. Bu şekilde, masada daha fazla yer kaplamak zorunda kalmadan ihtiyaç duyduğumuz öğeleri görebiliriz. Günümüzde onları çok daha modern tasarımlarla veya hatta bir duvarla bulabilmemize rağmen klasik mantar panolarını kullanabiliriz. Yararlı olmanın yanı sıra, süslememize yardımcı oluyorlar!

Ancak, ruh hali panosunun mevcut kavram geçebilir ve bize ilham veren her şeyi asmak için alüminyum veya demir tabanları kullanabiliriz veya göz önünde bulundurmamız gerekir. Ofis malzemeleri için gözlük, dizüstü bilgisayarlar ve not defterleri için küçük raflar gibi her türlü aksesuarı ekleyebiliriz ve ayrıca yakın olmasını istediğimiz anıları yerleştirmek için mükemmel bir yer olabilirler. Delikli paneller modadır ve dekoratiflere ek olarak, ofis masası aksesuar masamızı doldurmadan ekstra alan kazanmak söz konusu olduğunda çok pratik olabilir. Bunları kullanmak için kaydolun!

Kâğıt kutusu

Kaçırılamayan unsurlardan bir diğeri ve en estetik unsur olmamasına rağmen, kuşkusuz çalışma süresi boyunca çokça kullanacağımız bir unsurdur. Her gün bilgisayarlar ve düzelticiler sayesinde daha az kâğıt atıyor olsak da, sonunda her zaman ihtiyacımız olmayacak ve atmamız gereken kâğıtlar var. Yani kâğıt sepeti hala herhangi bir ofis manzarasının ayrılmaz bir parçasıdır. Sizinkini unutmayın!

Dosya alanı

Son olarak, her gün danışmamız gerekmeyen belge veya kâğıtları saklayabileceğimiz bir dosya dolabı alanını kaçıramayız. Bu şekilde, her şeyi temiz ve kullanışlı hale getireceğiz, ancak bizi rahatsız etmeden veya gereksiz alan işgal etmeden. Çalışma masasına bitişik bir rafa veya saklanabilecekleri küçük bir dolaba sahip olmaktan daha iyi bir şey yoktur. Onları tam olarak koyarsanız dekoratif olurlar ve uzun süreli bir belgeye baktığınızda size çok yardımcı olurlar.

Bitkilerle Ofis Dekorasyonu

Bitkiler, herhangi bir alanı rahat bir yere dönüştürebilen unsurlardan biridir. Dekorasyon açısından, onları genellikle evle ilişkilendiriyoruz, ancak çalışma alanındaki stratejik kullanımı giderek daha moda.

Ofisimizi nasıl dekore edeceğimize karar verme yetkimiz yoktur, bu değişir ve mekânınızı kendi tarzınızda tasarlayabileceğiniz için evde çalışmanın avantajlarından biridir. Ancak ofislerin bitkilerle dekorasyonu, işçinin doğa ile daha bağlantılı hissetmesine yardımcı olur ve bu nedenle yoğunlaşma, yaratıcılığı geliştirmeye ve sakinliği teşvik etmeye yardımcı olur. Şirketler faydalarının ve uygulama konusundaki son çalışmalarının farkındadır.

Bir süre önce gördüğümüz gibi, verimliliği artıran ofislerdeki eğilimlerden biri de çalışma alanının doğası. Bu yazıda bitkilerle ofis dekorasyonu hakkında bazı fikirler keşfedeceğiz ve ayrıca hangi bitkilerin ofisleri süslemek için en uygun olduğunu ve nedenini göreceğiz.

Masa ve çalışma alanımızı aydınlatmak için bazı kaplardan daha iyi bir şey yok Ofis dekorasyonu bitkilerle dekorasyonu çok daha fazla. Bizimle keşfetmeye cesaretin var mı?

DİKEY BAHÇE

Fabrikalarla ofislerin dekorasyonunda yaygın olarak kullanılan bir strateji, dikey bahçedir. Dış cephelerle bu şekilde ilişkili bu kavramı daha resmi bir noktaya getirmek için, fikir bitkilerin uygulanacağı düz yüzeyler oluşturmaktır. Bu bitkilerle yapılmış resimler gibi bir şey. Bazı örnekleri görmeye cesaretin var mı?

Bu strateji, kabul yeri organik bir hava vermek için veya koridorlara ve ortak alanlara hayat vermek için mükemmeldir. Bir ofis veya toplantı odasının yıldız öğesi bile olabilir.

Office Renk Fikirleri ve İpuçları

ENTEGRE BİTKİ

Mimari planlama ofisinde bitkilere girmek için başka bir şey yok. Bitkileri sadece dekoratif objeler olarak düşünmeyin, onları sadece başka bir yapısal eleman olarak düşünün. Ofise doğal ve rahat bir hava alacak, profesyonel ve şık tutabilirsiniz.

Bitkileri ofis dekorasyonuna bütünleşmiş etmek için çok ilginç bir kaynak, tencereleri masalara dahil etmektir. Bu, tencerelere tencere veya orta parça olarak değil, mobilyaların yapısal bir parçası olarak muamele edilmesi anlamına gelir.

OFİS İÇİNDE BAHÇELER

Bu noktada neden bahçe konseptini ofise getirmiyorsunuz? Doğal ve rahat bir atmosfer yaratmak için unutulmuş köşelerden ve ortak alanlardan yararlanın. Taşların bir yüzeyinde birkaç bitkiye katılın veya suni çim ve bazı doğal bitkileri kullanarak en güzel yeşil ofislerin en güzel alanını yaratın.

KOKEDAMA

Hava tesislerindeki en son kokedama olarak adlandırılır. Bu Japon tekniği kelimenin tam anlamıyla "yosun topu" anlamına gelir ve herhangi bir tür saksı değil yosun kullanarak karakterize edilen bir ürün türüdür. Genellikle asılı kalan bir küreden oluşur. Bu yenilikçi tekniğin uygulamaları çoktur. Her yere bitki asmak ve mutlu koridorlar ve ofisler. Ofisinize modern ve çapkın bir görünüm vermek için daha iyi bir şey yok!

OFİS İÇİN EN İYİ BİTKİLER

Son olarak, ofiste büyümek için en uygun beş bitkiyi seçtik. Hepsinin ortak noktası, az bakım gerektirmeleri ve iç mekânların en sevdikleri ortam olması. Ne olduklarını öğrenmek ister misiniz?

İlk Ofisin Dekorasyonu için Adımlar

Kısa süre önce bir ofis açtınız ve doğru şekilde dekore ettiniz mi? Hayatınızda yeni bir proje başlatmak ve üstlenmek büyük bir kişisel ve profesyonel zorluktur. İşinizi yapmak için bir ofis açmaya karar verirseniz, ileride birkaç göreviniz var. Bunlardan biri yeni ofisi profesyonel bir şekilde sağlamak ve yeni şirketinizin ve değerlerinizin kimliğini sadakatle temsil etmektir. Ayrıca, bekleme odası olacaksa, çok sayıda çalışan olacaksa, vb. Her zaman eksik olması gereken mobilyaları bilerek, mekânları verilecek kullanımlara göre ayırmalısınız. Ofis. Endişelenme; bu kılavuz size ilk ofisi dekore etmek ve ofisinizi istediğiniz gibi göstermek için temel adımları verecektir.

  1. Bütçe

Bütçenizi sınırlamak çok önemlidir, böylece ilk ofisin dekorasyonu kontrolden çıkmaz. Ayrıca, yeni ofisinin hayatının ilk aylarında gerçekten ihtiyacınız olan mobilyalara öncelik vermenize yardımcı olur. Hangi mobilyaları satın almalısınız? Ofisinizin aydınlatması nedir? Sahip olduğunuz alan nedir? Kaç tane çalışanınız olacak? Bütçenizi tanımlayacakları için bunu bilmek şarttır. Asla başarısız olmayan küçük çalışma alanlarını süslemeyle ilgili ipuçları ile küçük ofis tasarımı hakkındaki yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk olarak, aydınlatma temasına öncelik vermelisiniz; Pencerelerin ve ışık kaynaklarının düzenlenmesini bilir. Ardından, ofisinizi ilk günden itibaren çalışır hale getirmek için en çok ihtiyacınız olan mobilyaları seçin ve ofisin doygun görünmemesi ve en iyi görünüme sahip olması için en iyi şekilde dağıtın. Son olarak, ayrıntıları ofise kişilik verecek ve değerleri ve kişiliği yansıtacak şekilde koyun. Bunu yapmak, daha verimli ve katmanlı bir bütçe oluşturmanıza yardımcı olur.

  1. Aydınlatma

Aydınlatma önemlidir ve ilk ofisin dekorasyonu için dikkate alınması gereken ilk şeydir. Yeterli doğal ışığınız varsa, bundan faydalanın ve toplantılar ve konferanslar düzenleyebileceğiniz parlak alanlar oluşturun. Ayrıca, ekranlar istiyorsanız, doğal ışığın nüfuz edebilmesi için camdan yapılmasına izin verin.

Yeterli doğal ışığınız yoksa mümkün olduğunca aydınlatmak ve enerji tasarrufu için büyük LED ışıklarla durun. Ek olarak, eğer ışık daha sıcak ve daha açıksa, işte daha hoş bir atmosfer elde etmek daha iyidir.

  1. İlk ofisinizin dekorasyonu için mobilyalar

Şimdi ofisinizi dekore edecek mobilyaların tüm repertuarını seçme zamanı. Bir mobilyada neyin gerekli olduğunu bulmak için bir döküm almak önemlidir, çünkü mobilya sadece süslemeye hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda görevleri yerine getirmek için gerçekten gereklidir, bu nedenle mobilyaların işlevselliğine öncelik vermek gerekir. Döndürmeden çalışanlara kadar her türlü sandalye ve toplantı ve bekleme odaları için kendinden emin sandalyeler. Farklı tablo türleri de gereklidir. Hem çalışanlar için ofis masaları hem de yönetim ve toplantı masaları listede olmalıdır. Her şey için biraz hizmet veren çok yönlü ve fonksiyonel mobilyalar (masa + dosya dolabı) listenizde ilk sırada olmalıdır. Son olarak, dolaplar, dosyalama dolapları ve dolarlar gibi ofisin iyi çalışması için hayati önem taşıyan mobilyaların iyi bir listesi var.

Modern Ofis Mobilyaları Fikirleri

Açıkçası, sahip olduğunuz iş türüne bağlı olarak, diğerlerinden daha acil olarak bir tür mobilyaya ihtiyacınız olacaktır, örneğin, işinizin müşteri hizmetleri kabinleri için bir çağrı merkezi varsa, iyi ayrılmalar dışında, daha iyi olması için. Ofisinizde kabul yeri varsa bir sayaç zorunludur. İhtiyacınız olan tüm mobilyaları yenilenen Spandan web sitesinde bulabilirsiniz.

  1. Ayrıntılar

Ofise bir kişilik vermek ve görünüşünün müşterilerinize yapma ve hissetme şeklinizi iletmesine izin vermek önemlidir. Bu nedenle, bir hukuk firmasının veya bir giyim mağazasının dekorasyonu ile borsa yatırım ofislerini dekore etmek aynı şey değildir. Her biri iletmek istedikleri şeye göre dekore edilmelidir (sıkı çalışma, güvenlik, konfor vb.)

Daha fazla işletme resmi istiyorsanız, dekorasyonda kurumsal renkleri kullanın, ancak mevcut alana ve alana en uygun renkleri kullanmanızı öneririz. Açık ve tarafsız renkler küçük ve aydınlık mekânlar için idealdir, ancak daha riskli olmak istiyorsanız, turuncu veya diğer renkler yaratıcılığı teşvik etmek için kabul edilir. Ayrıca mekâna yeşil ve gerekli bir dokunuş veren bitkilerden ve ofis duvarlarına gerekli rengi veren resimlerden ofise hayat vermek için çok iyi gelecek çeşitli aksesuarlar da yerleştirebilirsiniz. Son olarak, “ruh panoları” hem dekoratif hem de işlevsel olan harika eklemelerdir.

Ofis Mobilyaları Seçimi İçin İpuçları

Bu kılavuzun, ilk ofisi dekore etme konusunda işleri daha net hale getireceğini ve önünüzdeki zorluklarla ilgili birçok başarıya sahip olduğunuzu umuyoruz. Başarılı olmanın zor olduğunu biliyoruz ve bu yüzden ilk ofisin dekorasyonunu mümkün olduğunca kolaylaştırarak yardım etmek istiyoruz. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Gelecek hafta görüşmek dileğiyle!

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.