Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Panjur

Otomatik kepenk, perdeyi oluşturan yatay çıtalar, yan kılavuzlar, alt ray, varil montajı ve kano piden oluşan dikey sarmal kapı sistemidir.

Panjurlar, her türlü mülk için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için yaygın olarak bir kapı olarak kullanılır. Spesifikasyona bağlı olarak geleneksel olarak galvanizli çelikten veya ekstrüde alüminyumdan üretilir.

AB mevzuatına göre makine olarak sınıflandırılırlar ve düzenli olarak yetkili bir kişi tarafından servis ve bakımı yapılmalıdır. Açılan / panjurun boyutu (yüksekliği ve genişliği), kullanılan bileşenlerin boyutunu ve kalınlığını belirleyecektir.

Sipariş ile bir otomatik panjur belirlerken aşağıdakilere göz önünde bulundurmalısınız:

• Güvenlik seviyesi
• Hava akışı/Görüş gereksinimleri
• Termal Koruma
• Açıklık genişliği ve yüksekliği
• Estetik
• Kullanım sıklığı
• Çalıştırma yöntemi
• Bütçe
• Tepe odası gereksinimleri
• Kaplama
• Güvenlik özellikleri

BİLEŞENLER

Çıta & Perde

Yatay çıtaların tek uzunlukları, çıtanın birbirine kenetlenen şekli ile bir arada tutulur, ya düz ya da dışbükey bir tuhaflık kullanılır. Uç kapakları, hepsini yerine kilitlemek ve panjur perdesini oluşturmak için çıtanın her iki ucuna perçinlenmiştir.

Silindir montajı

Bu, deklanşör perdesini tutmak için kullanılan uç levhanın her iki tarafına takılan çelik veya alüminyum bir borudur. Perde, kullanım sırasında silindir düzeneğinin etrafında döner.

Kilit

Silindir, yan kılavuz mermi kilidi, zemin kilidi veya merkezi alt ray kilidi gibi çeşitli yöntemlerle kilitlenebilir.

Kılavuz Kanallar

Kapının yan taraflarında bulunan “U” şeklindeki dikey bölmeler, perdenin güvenli bir şekilde aşağı ve yukarı kaymasını sağlar.

UYGULAMALAR

Üç uygulamaya ayrılan panjurların birçok kullanımı vardır: ticari, endüstriyel ve evlere.

PANJUR TAKMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Kurulum

Panjurlar, mülk inşası sırasında veya güvenliği veya yangından korunmayı iyileştirmek için geriye dönük olarak kurulabilir.

Güvenlik

Yüksek güvenlikli bir kapı olarak, kepenk kapıları hırsızlık ve Vandalizm'den uygun değer koruma ve güvenlik sağlar. Kepenk kapılar, evinizin veya ticari alanınızın içini dış dünyaya kapatarak mülkünüzün mahremiyetini güçlendirebilir. Bu bir caydırıcılık işlevi görür: İnsanlar içeriyi göremezse, mülkünüzün çalınma riskini en aza indirir.

En yaygın olarak güçlü galvanizli çelikten üretilirler, mülkünüz için en yüksek kalitede güvenliği sunarlar. Kapılar, planlama kısıtlamalarına bağlı olarak mülkünüzün içine veya dışına monte edilebilir.

Yangın koruması

Stor kepenkler ayrıca dört saate kadar sertifikalı yangın koruma kapısı olarak da belirtilebilir ve yangını kontrol altına alan ve yangının yayılmasını önleyen binaların acil yangın korumasına bağlanabilir.

Çevresel koruma

Panjur modellerini değiştirerek bina sıcaklıklarını koruyabilir ve koruyabilirsiniz.

Isı yalıtımlı çıta seçeneği, binaya giren sıcak havayı ve soğuk havayı minimuma indirerek enerji faturalarında gereksiz maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlar.

Otomatik Panjurlar, ışığın girmesini önlemek için tüm pencerenizi veya kapınızı kaplayan ışığı da filtreleyebilir.

Gürültü azaltma

Yalıtımlı perde kapılar ayrıca dış gürültüyü de azaltabilir, bu da özellikle yerleşik şehir alanlarında faydalıdır. Ayrıca, komşulardan veya yakındaki şirketlerden gelen şikâyetleri önleyen mülkünüzün içindeki gürültüyü de tutabilirler.

Dayanıklılık

En yaygın olarak galvanizli çelikten yapılan kapılar, uzun süreli mükemmel dayanıklılık ve zorla girişe karşı rakipsiz koruma sağlayan uzun süre dayanacak şekilde yapılmıştır. Bu kapılar aynı zamanda rüzgâr ve yağmur gibi unsurlara karşı da direnç sağlayabilmektedir. Aralıklı tamponlamanın meydana geldiği ortamlarda, rüzgâra dayanıklı kepenkler kuvvetli rüzgârlara dayanmayı önleyebilir.

Çok yönlülük

Geniş bir renk ve ebat yelpazesine sahip olan sipariş ile üretim yapılan kapılar, evinize veya ticari alanınıza çekici bir estetik sağlayabilir.

Hızlı bir kurulum süreciyle, mevcut yapıya kolayca içeri edilebilirler ve evinizde veya işinizde minimum düzeyde bozulmaya neden olurlar. Dahili veya harici olarak monte edilirler, binanızın gereksinimlerine göre ısmarlama yapılırlar.

Görüntülemek

Perde içinde delikli veya delikli bölümlere sahip olma özelliğiyle, panjuru ürünleri güvenli olduklarını bilerek sergilemek için kullanabilirsiniz.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.