Plastik Lambiri Modelleri

PVC Lambiri Modelleri

Tavan plastik lambiri panellerden neden özel geliştiriciler arasında bu kadar popüler? Bunun birkaç nedeni var, bunlar hakkında aşağıda konuşacağız. Ayrıca, bu son işlem malzemesini tavan yüzeyine monte etme teknolojisini tanıtın ve her adımı adım adım ayırın.

Plastik lambiri paneller nelerdir

Bu, 2,4-3 m veya 6 m uzunluğunda ince paneller şeklinde PVC'den yapılmış bir tür bitirme malzemesidir. Standart genişlik 25 cm'dir, ancak bu parametrenin farklı varyasyonları piyasada bulunabilir.

Öyleyse neden plastik lambiri paneller bugün bu kadar popüler?

 • Yapay olmasına rağmen çevre dostu bir malzeme olarak kabul edilen plastikten yapılmıştır. Bugün, plastik günlük yaşamda büyük miktarlarda kullanılmaktadır, ondan zarar gelmez. Bu sağlık bilgisi sertifikaları ile teyit edilir.
 • Plastik lambiri monolitik bir malzemedir, yani gözeneksizdir, bu da zararlı organizmaların ortaya çıkması ve yayılması için bir koşul olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, sıhhi epidemiyolojik hizmetler, herhangi bir binada tavanların düzenlenmesi için paneller önermektedir.
 • Plastik lambiri panellerin temiz tutulması kolaydır. Genellikle bunun için ev kimyasalları veya sıradan sabunlu su kullanılır. Aynı zamanda, kaplama estetik özelliklerini kaybetmez.
 • Polivinil klorürün ateşleme sıcaklığı + 350С'dir, sunta, OSB'nin + 250С sıcaklıkta yanmaya başladığını unutmayın. Yani plastik, yangın güvenliği açısından ahşap kaplamalara iyi bir alternatiftir.
 • Panellerin tavanı asma bir yapı olduğundan, taban tavanı onarmaya gerek yoktur. Ve bu iyi bir maliyet tasarrufudur.

 • Birçoğu plastik bir tavanın havanın girmesine izin vermeyen bir yapı olduğunu söyleyebilir. Genellikle yoğuşma oluşturur. Ve bu doğru. Ancak sorun oldukça basit bir şekilde çözüldü - evde havalandırma. Ve bu mühendislik sistemi özel konut yapımında her yerde mevcuttur.
 • Tavana plastik paneller monte ederek, estetik tasarım açısından bitmiş bir yüzey elde edersiniz. Ve burada avantaj, piyasada bu kaplama malzemesinin büyük bir ürün yelpazesinde sunulması, görünüm tasarımı anlamına geliyor.
 • Kolay kurulum. Tek başına usta bir iş gününde bir büyük odanın tavanını kapatabilir.

Eksikliklere gelince, PVC lambiri paneller ağır yüklere, özellikle şoklara dayanmaz. Ancak tavanda bu çok nadiren olur.

Plastik lambiri çeşitleri

Tüm mal, ürün ve malzemelerde belirli bir sınıflandırma vardır. PVC lambiri paneller aynıdır. Bu malzeme dört şekilde bölünmüştür:

 • Yoğunluk;
 • Boyutları
 • Paneller arasındaki bağlantı türü;
 • Dış tasarım.

İlk işaret hammadde ve üretim teknolojisine bağlıdır. Genellikle yoğunluk sertifikada belirtilir. Ve bu parametre büyüdükçe, paneller ne kadar güçlü olursa, bunlar daha pahalıdır, ancak aynı zamanda tavanın ömrü de artar.

Pvc lambiri tavan panellerinin boyutlarına gelince, çoğu zaman piyasada 2,7, 3, 4 ve 6 m uzunluğunda malzeme satın alabilirsiniz. Genişlik - 10, 20 ve 25 cm. Standart kalınlık - 5-8 mm. Daha kalın, daha pahalı, ancak daha güçlü. Piyasada 12 mm'ye kadar daha kalın paneller bulunduğunu lütfen unutmayın. Bu bir duvar seçeneğidir.

Şimdi plastik lambiri bağlantı panellerinin türü hakkında. İki seçenek vardır: tavan sağlam veya paneller arasında görünür boşluklar olacaktır. Macun ile muamele edilen alçı levhada olduğu gibi, tam bir monolit elde etmek için işe yaramayacağı, ancak dikişlerin en aza indirgeneceği açıktır. Boşluklar ile bitirmek için, üreticiler bugün çeşitli - astar için sunuyor. Bu tür bir malzeme ile bitirilmiş bir tavan, geleneksel bir astarda olduğu gibi paneller arasında görünür boşluklara sahip bir kaplamadır.

Pvc lambiri görünüşle ilgili. Plastik lambiri işte düzden panellere kadar çeşitli desenlere sahip en zengin palet. Ancak üreticiler yapı için iki seçenek sunuyor. Bunlar, parlatıcı veren özel bir vernik ile kaplanmış ve malzemeyi ultraviyole radyasyonun olumsuz etkilerinden koruyan özel bir kaplamaya sahip verniklidir.

Seçim ölçütleri

Böylece tavana plastik paneller seçmek için mağazaya geldiniz. Dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Plastik lambiri ürünün kalınlığı ve ağırlığı hakkında. Ancak burada malzemenin tasarımını dikkate almalıyız. Aralarında birkaç sıra çapraz kaburga bulunan iki panelden oluşur. Bu nedenle dış panel kalın olmalı, strese maruz kalabilir. Çünkü ön taraftaki en küçük çatlak bile nemin panele nüfuz etmesi, bu yüzden mikroorganizma kolonileri oluşur.
 2. Şimdi kaburga sayısına dikkat edin. Daha fazla, plastik lambiri daha güçlü. Ancak kaburgaların konumuna dikkat etmeliyiz. Panellere dik olmalıdırlar. Konum eğilirse, son işlem malzemesinin yanlış saklandığı, örneğin, paketlerin üst üste yüksek istiflerde yerleştirildiği anlamına gelir. Yani üst, alt kısmı sıktı. Bu nedenle pvc panel gücü çok düşük.
 3. Dil ve oluk bağlantı kilidi sıkı olmalıdır.
 4. Fiyat. Biraz para için yüksek kaliteli malzeme alacağınıza güvenmeyin. Bu nedenle, tavsiye - orta fiyat segmentinden satın alın.

Tavanı plastik panellerden monte etme konusunda deneyim yoksa pahalı bir seçenek kullanmak daha iyidir. Plastik lambiri ile daha kolay.

Tavanı plastik lambiri panellerle süsleme teknolojisi

Her şeyden önce, tavanı onlarla kaplamak için kaç plastik panele ihtiyacınız olduğunu hesaplamanız gerekir. Sadece iki boyut gerektirir: tavan alanı ve bir panel alanı. Ve sonra ve hesaplamak için başka bir - sorun değil, okulun geometri bilgisine ihtiyacımız var. Daha sonra, tavan alanını panelin alanına bölün, malzeme miktarını elde ederiz. Bu göstergeye% 5 ekliyoruz - her ihtimale karşı.

Ancak bu tüm hesaplamalar değildir, çünkü Plastik lambiri panellerinden yapılmış asma tavan, galvanizli Profilden ve iki tip kendinden kılavuzlu vidadan oluşan bir çerçevedir. Çerçeve, odanın çevresine yerleştirilmiş bir kılavuz Profilinden oluşur. Plastik dübellerde vidalarla duvarlara sabitlenir. Çevre arasında bir tavan Profilinin bir kafesi vardır. Kafes hücrelerinin boyutu 60x60 veya 80x80 cm'dir. Profiller kendinden kılavuzlu böceklerle birlikte sabitlenir. Bazı ustalar çerçeve için tahta bloklar kullanırlar. Bütçe seçeneği, ancak bir dezavantajı ile. Ahşap neme ve aşırı sıcaklıklara dayanmaz. Çubuklar zamanla eğilmeye ve çatlamaya başlar ve tavan yapısının gücünü azaltır. Paneller arasındaki boşluklar artar.

Yani, her şey malzeme ile tanımlanırsa, işe devam edebiliriz. Tavanın taban yüzeyinin hafifçe onarılması önerilir. Tavan çatlakları ve plastik lambiri diğer kusurları kapatmak, toprağa. Amaç, tavanın yapıldığı malzeme parçacıklarının soyulmasını ve asma yapıya düşmesini önlemektir. Optimal - tavana ek bir antiseptik bileşim uygulayın. Ve son şey, fikstürlerin elektrik kablolarını derhal düşürmektir.

Çerçeve montajı

Her şeyden önce, odadaki en düşük açı belirlenir. Bunun için tavanın yüksekliği köşelerde ölçülür. Bu köşede, tavan yüzeyinden 5 cm aşağı iner ve bu noktadan itibaren, bir lazer seviyesinin yardımıyla, kılavuz Profilinin monte edileceği duvarlar boyunca çizgiler döşenir.

Çevre dekore edilmiştir, şimdi tavan Profilinin bölümlerini ona bağlamak ve sabitlemek gerekir. İkincisi odanın genişliğine kadar kesilir ve odanın karşısında duvardan istiflenir. Burada plastik panellerin oda boyunca monte edildiği anı dikkate almak gerekir. Bu pencerenin bulunduğu duvara diktir. Paneller arasındaki bağlantıların ortaya çıkmasını bu şekilde önleyebilirsiniz. Oda büyükse, önce tavanda süspansiyonlar için bir işaret vardır. Plastik dübellerde kendinden kılavuzlu vidalarla taban tavanına monte edilir ve sabitlenirler. Bundan sonra Profiller kesinlikle yatay olarak monte edilir. Aşağıdaki fotoğraf bunu nasıl yapacağınızı açıkça göstermektedir.

PVC panellerin montajı

Her şey başlangıç ​​Profilini ayarlamakla başlar. Doğrudan duvara monte edilir ve her 15-20 cm'de bir tahtakuruları ile çerçeveye tutturulur. Bu elemanın tamamı bu elemanla kaplıdır.

Şimdi ilk paneli uzunluğunda kesin ve tavana monte edin. Buradaki ana şey, panelin sivri ucunu durana kadar başlangıç ​​Profilinin oluğuna sokmaktır. Enine duvarlarda panelin kenarları da başlangıç ​​Profillerinin oluklarına yerleştirildiğini lütfen unutmayın. Şimdi, aynı hatalarla paneli çerçeveye bağlamanız gerekir. Montaj panelin oluğuna yapılır. Yani, tavandaki kendinden kılavuzlu vidanın başı görünmeyecektir, çünkü ikinci panelin sivri ucu onu kapatacaktır. Nasıl yapılacağı aşağıdaki fotoğrafa bakın.

Şimdi, aynı şekilde, birinci panelin oluğuna bir sivri uçlu ikinci bir tavan kaplama elemanı yerleştirilir. Ve montaj, karşı tarafta bulunan bir olukta yapılır. Ve bu şekilde plastik lambiri son elemana. Ama hiçbir şeye bağlı değil. Genellikle son panel genişliğe tam olarak sığmaz, daha geniştir. Bu nedenle, gerekli boyuta kesilir ve daha sonra kenarı önceden ayarlanan başlangıç ​​Profiline sokun, bükün ve dikenli kenarı dikenli panelin oluğuna sokun.

Bazen, son dekoratif elemanın küçük genişliği nedeniyle, bükmek ve montajı yapmak imkânsızdır. Ardından vidalar doğrudan ön yüzeye vidalanır. Ancak bundan sonra, bağlantı kapaklarını kapatmak için tavan süpürgelikleri takmanız gerekir. PVC lambiri panellerin tavana montajı genellikle armatürlerin montajı ile ilişkilidir. Bunlar yerleşik modellerde ise, kaplama malzemesinde altlarında delikler kesilir. Bu, panelleri monte etmeden önce veya doğrudan tavana yapılabilir. Modern bir aracın avantajı, bunu hızlı ve verimli bir şekilde yapmanızı sağlar.

Gördüğünüz gibi, tavanı plastik panellerle süslemek ilk bakışta göründüğü kadar basit değil. Panelleri kendileri monte etmede herhangi bir sorun olmazsa, tavandaki Profillerden bir çerçeveyi yetkin bir şekilde monte etmek kolay bir iş değildir.

Plastik lambiri modeller için çerçevesiz montaj yöntemi

Tavana plastik lambiri yerleştirmenin bu teknolojisi, oda küçük olduğunda kullanılır. Örneğin, bir banyo veya tuvalet de PLASTİK LAMBİRİ. Bunu yapmak için, galvanizli Profilden yapılmış karmaşık ve pahalı bir yapıyı çitlemek mantıklı değildir. Plastik lambri paneller için özel olarak yapılmış sert süpürgelik tahtaları ve plastik Profillerin başlatılmasına benzer bir şey kullanmak yeterlidir. Tek koşul, süpürgeliklerin hazır, düz bir yüzeye monte edilmesidir. Örneğin, odanın duvarlarına bakan seramik karolarda.

Bu teknolojinin ek bir ayırt edici özelliği, herhangi bir bağlantı elemanının olmamasıdır. Sadece paneller süpürgeliklere yerleştirilir, oluk dil kilitleme kilidi ile birbirine sıkıca bastırılır. Böyle bir tavan yapısı tavanın taban yüzeyine, örneğin 1-3 mm'ye yerleştirilirse, vidalarla sabitleme yapılabilir ve bazen gereklidir. Bu esas olarak kapsam ile ilgilidir. Oda ne kadar uzun olursa, asma yapının sarkması o kadar büyük olur. Bu durumda, başka bir yol yapabilirsiniz - daha yüksek yoğunluklu plastik paneller satın almak. Yani, tavanın her zaman olağanüstü yüksek kalitede olması için seçenekler olacaktır.

Günümüzde üreticiler galvanizli Profiller yerine kullanılan plastik kılavuzlar sunmaktadır. İlk önce, ucuz. İkinci olarak, bu yapı elemanlarının hizmet ömrü metalden çok daha düşüktür. Üçüncü olarak, çerçeve montaj işlemi karmaşık değildir. Çerçeve elemanları olarak ahşap bloklar kullanılıyorsa, paneller bir inşaat zımbası kullanılarak sabitlenebilir. Bundan, kurulum hızı birkaç kez artar.

Ve son konu plastik lambiri tavan. Plastik panelli tavan yüzeyi için çeşitli tasarım seçenekleri vardır. Bu, stil seçeneklerini ifade eder. Normal, yukarıda tarif edildiği gibi duvarlar boyuncadır. Malzemeyi kesmek ve tavana doğru şekilde yerleştirmek için özel bir yetenek gerektiren çapraz bir seçenek vardır. Bu yöntem oldukça pahalıdır, çünkü bazen kırpılması ve buna bağlı olarak atık için% 20-25 kadar zaman alır.

Geometrik şekillerle montaj yapmak mümkündür; çok seviyeli tavan yapıları bu malzeme ile karşı karşıyadır veya diğer malzemelerle ek olarak kullanılır. Örneğin, aşağıdaki fotoğraf PVC lambiri panelleri tavana kare şeklinde yerleştirme seçeneğini göstermektedir.

Kısaca ana şey hakkında

Uzun paneller şeklinde tavan için plastik, tavanı hızlı ve verimli bir şekilde bitirme yeteneğidir. Bu malzeme tüm sağlık bilgisi standartlarına uygundur. Bu malzeme 8 mm'ye kadar tavan kalınlığına ve 9-12 mm et kalınlığına bölünmüştür. Satışta özel bir vernik ile kaplanmış ve onsuz monofonik modeller ve çizimler vardır. Panellerin birbirine bağlantısı bir oluk kilididir.

İki kurulum teknolojisi vardır: çerçeve ve çerçevesiz. Birincisi galvanizli veya plastik Profillerden yapılmış bir çerçeve, ahşap bloklar kullanabilirsiniz. Paneller kendinden kılavuzlu vidalarla tutturulur. İkincisi, taban tavan yüzeyine ek bağlantılarla başlangıç ​​delikleri veya tavan kaidelerinin vurgulanmasıdır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.