Ses Emiciler

Bu ses emici malzemeler, konuşma anlaşılırlığını iyileştirmek, duran dalgaları azaltmak ve tarak filtrelemesini önlemek için ses yansımalarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Uygulamanıza ve ortamınıza bağlı olarak duvarlara ve tavanlara çok çeşitli malzemeler uygulanabilir. Bu malzemeler, belirli ses gereksinimlerine bağlı olarak farklı absorpsiyon oranları elde etmek için kalınlık ve şekil bakımından farklılık gösterir.

Ses Emilimi Nedir?

Ses Emilimi, nasıl çalıştığı konusunda oldukça basittir ve alanı daha sessiz hale getirmek ve oda içindeki sesi çok daha net hale getirmek için bir odanın yankısını ve yankısını azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Eko, bir odanın etrafında tekrar eden ses enerjisidir. Ses enerjisi, bir lastik topun yerden sektiği gibi, pürüzsüz sert yüzeylerden sekecektir. Sesin yönü değişse de, yankı orijinal sesle aynı geliyor. Bu, güçlendirici bir etki yaratır ve her şeyin çok gürültülü görünmesine neden olur, bu tür alanlarda konuşmaları genellikle anlaşılmasını zorlaştırır. Karşınızdaki kişinin ne dediğini zar zor duyabileceğiniz bir restorana gittiğinizden emin misiniz?

Ses Emilimi Nasıl Çalışır?

Panelde kullanılan yumuşak malzemeler, kendilerine çarpan ses enerjisini emecek ve bu enerjinin odanın içinde sıçramaya devam etmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bunu ses enerjisini ısıya çevirerek yapar.

Bu enerjiyi emdiği için, oda akustiği daha net ve sessiz hale gelir ve bu, ses enerjisinin daha azının boşlukta kalması ve etrafında sıçraması nedeniyle daha az olur.

Genel bir kural olarak, iyi bir yüksek seviyede ses emilimi elde etmek için duvar / tavan alanının yaklaşık %25- %30'unu kaplamaya çalışıyoruz.

Tüm alanlar aynı değildir, bu nedenle gerekli absorpsiyon miktarını hesaplamada yardım için bizimle iletişime geçtiğinizden emin olun.

Ses Emilimi neden kullanılır?

Ses emilimi, yankılanmanın sorun olduğu her durumda kullanılabilir. Bunun örnekleri arasında sesi azaltmak için gürültülü ofisler, daha net bir ses için bando odaları / kayıt stüdyoları ve okul veya kilise salonları sayılabilir. Ses emilimi, daha sessiz bir atmosfer yaratmak için tüm bu ortamlarda yankılanmayı azaltacaktır.

Ses Emme - Gürültü Durdurucu Sistemler

Gürültü Durdurucu Sistemler, duvarlar ve tavanlar için bir dizi ses emici panel sağlar. Dekoratif ses emici duvar panelleri dahil. İstenmeyen gürültü seviyelerini azaltmak için akustik köpük paneller gerektiren ev ve ticari ortamlarda kullanıma uygun ses emici paneller. Ses emici kumaş kaplı paneller, istenmeyen yankılanma sesini ve yankıyı azaltmak için gürültülü ofislerde, spor salonlarında ve stüdyolarda kullanıma uygundur. Dekoratif ses geçirmez duvar panelleri ile ev sinema odalarında ses kalitesini ve estetiği iyileştirin.

Ses yalıtımı çözümlerimiz çok çeşitli yüzeyler, stiller ve renklerde sunulur. Bunlar, dekoratif akustik köpük panellerden, tabandaki gürültüyü emmek için zemin döşemesine kadar uzanır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.