Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtım Yaptıranlar

İster Ses Yalıtımını kendiniz kurun, ister profesyonel montajcılar kullanın, ahşap ve beton tavanlar için çok çeşitli profesyonel tavan ses yalıtım sistemlerine sahibiz. İster bir apartman kompleksinde yaşayın, ister evinizin bir odasını veya bir katını kiracılara kiralayın veya sadece gürültülü bir aileniz olsun, bir başkasının zemini sizin tavanınızsa, huzur ve sessizliğin tadını çıkarmak neredeyse imkansız olabilir.

Ayak sesleri, gümbürtücü baslar, yüksek televizyonlar, yüksek sesli konuşmalar ve diğer her türlü ortam gürültüsü güzelliğinizin dinlenmesini bozabilir, sizi işten uzaklaştırabilir, "ben" zamanınızı bozabilir ve sadece can sıkıcıdır. Aşırı gürültü sizi çılgına çeviriyorsa, iyi haberler var! Birkaç kolay modifikasyonla tavanınızı ses geçirmez hale getirebilir, istenmeyen gürültüyü ortadan kaldırabilir ve keyifli sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

İster bir apartman kompleksinde yaşayın, ister evinizin bir odasını veya bir katını kiracılara kiralayın veya sadece gürültülü bir aileniz olsun, bir başkasının zemini sizin tavanınızsa, huzur ve sessizliğin tadını çıkarmak neredeyse imkansız olabilir.

Tavanlar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ev mülklerinde en yaygın gürültü sorunlarına uyacak şekilde tavanların nasıl ses geçirmez hale getirileceğini ve mevcut Bina Düzenlemeleri Bölüm E'yi karşılamak için bir tavanın nasıl ses geçirmez hale getirileceğini öğrenin. Bir dairede yaşıyorsanız veya birden fazla kişiyi barındıracak şekilde dönüştürülmüş bir mülkte, ses yalıtımlı tavanlar gürültüyü azaltmaya çalışırken tek seçeneğiniz. Yatak odasında bilgisayar oyunları oynayan bir genci dinlemek, işte geçen bir günün ardından rahatlatıcı değildir. Gürültünün türüne göre ses yalıtımını artırmak için çeşitli çözümler mevcuttur. Havadan yayılan ve darbe gürültüsü en yaygın gürültü sorunlarıdır.

Havadan mı yoksa darbe gürültüsünden mi?

Havadan Gelen Ses – Bu, bir ses doğrudan bir kaynaktan alıcıya aktarıldığında meydana gelir. Yapıda, kanal çalışması boyunca veya tavan boşluklarından geçen küçük delikler veya açıklıklar. Havadaki sesler konuşma, TV gürültüsü, müzik, havlayan köpeklerdir.

Darbe Sesi – Darbe gürültüsü, bir darbe noktasından bir yapı aracılığıyla iletilen yapısal titreşimdir. Titreşen bir yüzeyden yayılan ses olarak deneyimlenir. Genellikle yere düşen bir nesneden kaynaklanır. Darbenin, bina yapısı boyunca aktarılan titreşimlerle sonuçlandığı yerden. Gürültü için en yaygın yol genellikle alt mülkün veya odanın tavanıdır. Darbe sesleri, ayak sesleri, yere düşen eşyalar, koşan çocuklardır.

Mevcut boşluğu yalıtarak ses geçirmez tavanlar

Çoğu mülk, döşeme tahtaları ile ahşap kirişlere sabitlenmiş alçıpan tavanlar veya kirişlerin üzerine serilmiş bir sunta zemin ile bir boşluk veya boşluk oluşturarak inşa edilmiştir. Havadaki seslerin tavanlardan geçmesini engellemeye çalışıyorsanız, tavan ile zemin arasındaki boşluğu yalıtmaya bakmalısınız. Zemin kirişleri arasında akustik yalıtım ile yeni yapıların ve dönüştürülmüş özelliklerin mevcut Bina Yönetmeliklerini karşıladığından emin olun. Mevcut tavanları ses yalıtımı yapıyorsanız ve yalnızca alttan erişime sahipseniz, alçı levhayı çıkarmanız gerekecektir.

Havadaki sesleri azaltmak için boşluklarınızda akustik yalıtım kullanın

İster mevcut tavanları yalıtıyor ister yeni bir yapının ses yalıtımını yapıyor olun, gerekli gürültü azaltma seviyelerini elde etmek için kirişler arasında akustik yalıtım levhaları kullanın. Bunun için ısı yalıtım ruloları kullanmayınız, yoğunlukları düşük olduğundan havadaki sesleri engellemez ve emmezler.

Havadaki gürültüyü engellemek için ses geçirmez paneller kullanın

Bir tavanı ses geçirmez hale getirmenin hızlı ve basit bir yöntemi, alçı levhayı çıkarmak istemiyorsanız veya yapamıyorsanız, TV'lerden gelen sesi durdurmak için mevcut yapının altına sabitlenmiş bir ses geçirmez panel kullanmak ve tavanların kütlesini artırmaktır. Konuşma. Normal ev seslerinin odaya aktarılmasını engellemek için mevcut tavanınızın altındaki Gürültü Durdurucu Akustik Paneli kullanın, mevcut kaplamayı kirişlere vidalayın, kenarları akustik bir dolgu macunu ile kapatın, sıvayın ve süsleyin. Panellerin arkasındaki akustik tabaka sayesinde panellerin kütlesini artıran ve paneller boyunca titreşimi azaltan bu paneller standart akustik alçıpandan daha fazla gürültüyü azaltacaktır, bu da panelden odaya daha az ses geçeceği anlamına gelir.

Gürültü Türleri

Tavanda ses yalıtımı yapmanın amacı basittir: havadan ve çarpma gürültüsünü bastırarak, ayırarak, yansıtarak, yayarak ve emerek gürültünün iki farklı nokta (üstünüzdeki alan ve bulunduğunuz yer) arasında hareket etmesini önlemek.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.